за лактана био 2

  • 14 563
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
И ние имаме проблеми с изхождането.Днес цял ден се напъва и нищо не става!
А с Лактана 1 акаше по 2 пъти на ден! Cry
Не знам какво да правя.И да минем на 1-цата нали пак след време ще се наложи да се дава 2-йката.Млякото ли ще сменяме тогава!?!

# 31
  • Мнения: 207
Fan_Fan ти друго освен млякото даваш ли? Предполагам, че знаееш, че 2ката е мляко за смесено хранене. Т.е. трябва да даваш и други храни. Аз давах 1цата до 6 месец.

# 32
Здравейте на всички!
днес отново ми се обадиха от фирмата.Гледам че това което е получила fan fan на имейл   е същото което и аз.Интересно че и тази майка от италия се е обадила за същия проблем.Абе аз смених млякото веднага защото запека се задълбочаваше и се притесних за детето  и сега изобщо нямам такива проблеми.Освен това , не ядеше и с апетит тези кутии с "пресеченото мляко".Едва изяждаше 120 много рядко 140.А сега много много добре си хапва.170 мл. на всяко хранене и 200 на закуска.Аз лично искам детето да се чувства добре , а не защото едното мляко е с пробиотици а другото не е ,че трябва на всяка цена да го яде.

# 33
  • Мнения: 999
На Ники не се отразява, днес ака 4 пъти.Дори започна преди лягане да пие по 160 мл./преди пиеше по 120мл./.

# 34
  • Мнения: 814
Определено съм фен на Лактаната, заради бифидобактериите и защото ни помогна, когато другите млека не ни действаха добре. Вече една година близо давам, но от 3-ката (предполагам, че тя трябва да е със същата гъстота като 2-ката). Никога не съм се вглеждала задълбочено в консистенцията - понякога като я разбивам е с повече пяна, понякога с по-малко... Синът ми винаги я приема еднакво добре и това, което ме учудва е, че често ака по 2 пъти на ден, а ние сме вече "големи хора" - на 2г2м Wink ... но той и доста папка де  Joy   
А иначе защо са изпратили сертификати  newsm78... след като е общоизвестно, че немските БИО-продукти винаги са сертифицирани понеже минават през хиляда контрола. Самият био-знак на кутията е доказателство за лиценз!   

# 35
  • Мнения: 107
Привет майчета,
Аз от самото начало давам Лактана БИО. Давах Лактана БИО 1 до 6-и месец и после минахме на Лактана БИО 2. Не съм имала никакви проблеми допреди две седмици когато също забелязах, че млякото от новата кутия която отворих като че ли остава леко и по шишето. Просто ми направи впечатление, но иначе Стани си го пие със същия успех. Аз друго мляко не съм давала и затова реших, че има нещо. Писах директно до немската фирма –производител (не се сетих за българската фирма) и те много любезно ми отговориха долу-горе същото нещо, което и на fan_fan са и отговорили вносителите в България. Само ще допълня един пасаж от тяхното писмо, което ми се струва доста важно.

„..... трябва да се има предвид, че Лактана БИО е изцяло органично мляко и се произвежда само с БИО съставки и суровини в т.ч. и млякото е изцяло БИО (органично). Поради тази причина дозирането на всичките съставки за производство на млеката е значително по-трудно от това да се прави с изкуствени такива и в абсолютно точни пропорции. Дори в производството на Лактана БИО 3 добавените плодове са също с БИО произход. Ние като производители гарантираме високото качество на млякото. Суровините, производството и контролът на качеството са осигурени с постоянни лабораторни анализи на всеки отделен етап. Гарантираме, че млякото е със същите вкусови качества и съдържание на всички съставки и бифидобактерии. Ако има някаква разлика то тя е само визуална, а дори и тя е почти незначителна”

Накрая ми пишат, че за производството на една определена партида са използвани доставка на БИО суровини от друг лицензиран доставчик на такива и това е причината за тази незначителна разлика.
Така поне знам, че давам екологично-чист продукт…

А ние цялата кутия си я изпихме и не сме имали никакви проблеми. Акаме си веднъж или два пъти на ден. Акото си е същото. А сега новата кутия, която купих вчера си е пак същата партида, но вече не и обръщам никакво внимание, защото и свикнах. А други мами от градинката, които дават също Лактана БИО 2 са на друга партида (май по-ново производство) и не са забелязали такова нещо.

Дано да съм била полезна за всички мами и бебчовци.

Ако някой иска мога да му изпратя сертификатите, които получих от немската фирма за качеството и контрола на млякото и на съответната партида.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 099
Момичета, имайте предвид, че децата няма да акат винаги по 2 - 3 пъти на ден... И не винаги това означава запек...

# 37
Вчера се рових из форума и разбрах,защо така ни се отрази Лактана 2 -запичащо.Всъщност тя joly го е написала.Тя е за смесено хранене,а ние още пием по 50мл.сок и същото количество плодово пюре.Днес мъжо ще купи пак Лактана 1 и ще си го пием до 6 месеца.
А тогава кога се преминава към Лактана 3,след годинка ли?
Само се чудя как ще оправим тоя запек.Да си давам 1-цата или и нещо друго ще трябва да се направи?Катето само се напъва и даже взе да плачка одеве! Cry

# 38
  • Мнения: 207
Виж като се върнеш на 1цата какво ще се случи. На 3ката мисля да минем катонавърши 8 месеца, ако не и харесва ще се върнем на 2ката.

# 39
  • София
  • Мнения: 210
Радвам се, че сте повдигнали този въпрос, мен също ме притесняваше откакто купихме 2-ката. Забелязах, че започна да яде много по-малко количество от нея, но тъй като сме на смесено хранене (кърма+АМ) тайно се надявах, че може да ми се е увеличила кърмата   Blush Явно не е. Но пък не бях забелязала, че е за периода на захранване, а ние още не сме почнали.
Запек нямаме, но пък с намаляването на кърмата му давам все повече водичка. Предполагам, че с даването на вода този проблем би могъл да се избегне.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 555
И София получи запек от около 2 седмици, така че предполагам, че е заради партидата. Нито круши, нито сливи помогнаха. Въведох елда от няколко дни и се разхлаби - може би е от нея.  newsm78 Иначе и аз много се дразня от пяната, която се образува, а винаги внимателно разбивам млякото. В Германия вече са пуснали новата Лактана с допълнителни добавки (за съжаление е малко по-скъпа и с по-малък грамаж 600 гр), скоро ни донесаха от нея и останах много доволна. Няма пяна, София изпиваше повече, разтваря се много добре. Поръчах да ми донесат още - но трудно се намира, с поръчка също не става и по-някаква причина точно 2-ката я няма.  Confused Силно се надявам скоро да започнат да внасят от новото мляко и в България.  Peace За тройката - аз мисля да пробваме към 11-12 месец.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:02 от Ивон

# 41
  • Мнения: 64
Явно зависи от детето, а и от това колко яде дали ще се получи запек или не, но определено при доста деца се получава както и при нас. Аз на моя бебчо му дадох от двойката само на 5 хранения, след което поради неразтворимостта, а и многото пяна, реших да се върнем на 1ца, а и все пак сме само на 4 месеца и не сме почнали още захранване. Но определено малкия получи запек, напъва се и плаче а като успее е на топка, никога досега не му е било така, дори когато не ходил 1 или 2 дена...
А тук в Италия това мляко е точно същото нищо че е под друго име и фирмата и всичко е същото и явно си е до партидата...дано!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Добре де,при положение че ще захранвам след 5-ти месец ,кога да въведа 2-ката? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 1 555
kloie - според мен е най-добре да изчакаш до към 6 месец.  Peace

Ето тук производителите предлагат Лактаната в ибей. - http://cgi.ebay.de/Lactana-Bio-Folgemilch-2-von-Toepfer_W0QQitem … 38Q2em118Q2el1247. За съжаление двойката е от старите т.е. тази която се продава и в България и за това е по-евтина. Изглежда искат да си продадат количествата, които са им останали от нея и чак след това ще пуснат новата.  Sad Но и там на картинката е написано със зелено Bifidus, пък на нашите пише Bifido със синьо. Сега разбрах за какво говорите.  Thinking

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:01 от Ивон

# 44
  • Мнения: 999
Добре де,при положение че ще захранвам след 5-ти месец ,кога да въведа 2-ката? newsm78
Когато бебчето е захранено.

Общи условия

Активация на акаунт