Секцио по желание - как бихте постъпили на мое място?

  • 10 181
  • 181
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 307
Здравей!
Аз родих със секцио по собствено желание /нямах медицински предпоставки за това/. И не съжалявам. Всичко мина добре, възстановявах се около месец /но при всеки е индивидуално/.
Причините за това мое решение бяха - страха от нормалното раждане и мисълта, че това е по-доброто за детето ми.
Винаги има риск и при нормално раждане, и при секцио, възможно е второто ти раждане да бъде доста по-леко от първото, но направи това, което ти сама решиш.
Каквото и да решиш ти желая леко раждане, и живо и здраво бебче.   bouquet

# 121
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Silvita, пиши какво си решила, като мине всичко(ако вече не е  Wink)

# 122
  • Мнения: 700
Послушай себе си, щом е било толкова тежко раждането и си се настроила за секцио, давай. Peace

Няма смисъл да се дават лични примери тук, защото при всяко раждане и майката и бебето са с единия крак оттатък и вариации по темата с проблемите има бол.
Но все пак да кажа, избрах секцио само и единствено заради детето си - по-малка вероятност от родови травми. За мен обаче беше преживяване близо до смъртта и въпреки всичко не съжалявам за избора си. Лекарят обаче беше честен и ме информира за рисковете при двете.

Успехи и безпроблемно раждане, да споделиш после и дано да си в онези майки, на които аз много се радвам, дето с два напъна ги раждат и слизат до кафето Peace

# 123
  • Мнения: 14 133
Послушай себе си, щом е било толкова тежко раждането и си се настроила за секцио, давай. Peace


Да, няма смисъл да изживяваш  съшия ужас. Късмет!!!  Praynig

# 124
  • Мнения: 14
секцио! не се мъчи с това нормално-"ненормално" раждане. Аз раждах секцио по желание-имам нй-хубавите 5 дни в живота си-тези в болницата. така мога да родя 100 деца. Simple Smile успех

# 125
  • Мнения: 8 999
Не бих се колебала да избера секцио. Няма никаква гаранция, че второ раждане минава по-леко от първото. Това са градски легенди. Просто вторият път знаеш за какво става дума.
Давай смело със секцио, няма нужда да рискуваш.

# 126
  • Мнения: 545
Ако си решила твърдо секцио, раждай така и да не ти пука от коментари. Поговори с доктора си, може той да ти даде съвет и  да те поуспокои. Другият вариант е да родиш с епидурална - аз раждах нормално с подобна упойка (спинална) и единствените болки, които изпитах бяха преди поставянето й и после от шевовете. Нямам никакви лоши спомени от раждането като цяло.
Най-важното е да си спокойна. Каквото и да решиш - леко раждане и здраво бебче! Hug

# 127
  • Мнения: 95
mama na vale, мноого ми е кофти, че ползвам темата за това, извинявам се на авторката, но аз поне съм си направила труда да подклепя думите си с пример, не виждам обаче ти да си го направила. Незнам как не ти е неудобно да говориш за "прости акушерки", след като дори не си мръдна пръста да видиш кой по ранг е този университет в Канада. И да не пропусна само да ти кажа, че и аз имам много истории за братовчеди, шуранайки, лелини и т.н., ако ги разкажа обаче, не вярваям всеки да ги приеме за чиста монета.

Извинявам се още веднъж на авторката на темата за отклонението.

Няма проблем, благодаря ви за мненията

# 128
  • Мнения: 95
Silvita, пиши какво си решила, като мине всичко(ако вече не е  Wink)

Реших секцио, до което ми остават пет дни. Още повече, че тоновете на бебето са притеснителни и може да се наложи и по-рано. Стискайте палци!

# 129
  • София
  • Мнения: 44 352
 Hug Стискаме Hug
Леко раждане, дано всичко е наред и с теб и с бебче и бързо въстановяване  Peace
И да се похвалите после   Laughing

# 130
  • София
  • Мнения: 4 590
Успех, мила! Дано мине леко и безпроблемно!
Ще чакаме хубави новини! Hug

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Успех щом си решила секцио!
Но така или иначе всяко раждане и възстановяване от него е индивидуално! Peace

# 132
  • Варна
  • Мнения: 966
Изобщо не се замисляй - раждай секцио!
Аз първия път отидох за нормално раждане /водеха ме с тесен таз, ама аз дебела глава - ще раждам нормално/, но не можах да родя и по спешност ме вкараха в операционната, буквално за 5 мин. ме подготвиха и ме оперираха. Резултата от всичко това беше, че дни след това се озовах в болницата със стафилококова вътреболнична инфекция. Слава богу, и аз като теб се оказах от малкото оживели на които им е била поставена подобна диагноза. Продължението ти е ясно, защото си го преживала. За второто лекарите също ме уверяваха, че мога да пробвам пак за нормално тъй като тазът ми вече е в рамките на нормалното след първата бременност и да си призная малко се колебаех, но малко. И в крайна сметка реших да е секцио и да си вляза подготвена за това, а не в последния момент да ме обработват неизвестно как и с какво. Сега вече изобщо не съжелявам за избора си и дори се чудя на себе си как съм могла изобщо да се замислям за нормално раждане и с първото и с второто. По време на втората си бременност постоянно си повтарях, че не може да ми се случи два пъти едно и също нещо - вярвай в това! Всичко ще е наред! Пожелавам ти много успех миличка и здраво и красиво бебче.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:46 от lina6.3

# 133
  • Мнения: 953
Silvita, пиши какво си решила, като мине всичко(ако вече не е  Wink)

Реших секцио, до което ми остават пет дни. Още повече, че тоновете на бебето са притеснителни и може да се наложи и по-рано. Стискайте палци!


Че то време не останало вече  Hug, този път всичко ще е ОК, не се тревожи.

# 134
  • Мнения: 3 069
Бих те посътвала да родиш секцио.

Общи условия

Активация на акаунт