Секцио по желание - как бихте постъпили на мое място?

  • 10 137
  • 181
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 417
Моето първо раждане беше подобно на твоето.Сега съм в девети месец и твърдо съм решила секцио,даже си имам определена дата вече за операцията.Много ме е страх,но от нормално раждане ме е страх повече.

# 31
  • София
  • Мнения: 928
Ако бях на твое място определено бих се страхувала от нормалното раждане. Аз родих секцио и се възстанових бързо, ако трябва да раждам пак, отново бих избрала да е секцио.

# 32
  • Мнения: 11 004
Родих със секцио по медицински показания, няма нищо страшно. Възстанових се много бързо и не съм имала проблеми след операцията. На твое място не бих рискувала с нормално раждане.

Ако нямаш намерение да си имаш трето дете по-добре секцио....  Peace

Защо? В България разрешават секцио до 3 пъти. Можеш да си имаш още 2-3 деца, ако искаш. Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 408
За да ти е по-спокойно, избери секциото. При евентуално вагинално раждане, страхът ти може и да обърка нещата. Довери се на инстинкта си. УСПЕХ  Hug

# 34
  • Мнения: 95
Мерси на всички за отговорите, наистина се поуспокоих малко. В крайна сметка, всичко е Божа работа, да му се не види. Но засега съм 99% за секциото. В крайна сметка страхът ми пред неизвестното е по-малък от страхът от известното...

Ако в тази държава можехме да осиновим още едно или две деца, изобщо нямаше да се замисля дали да родя, но за съжаление... Като лежах в изолация, докараха едно току що родено бебенце, бяло, живо и здраво - изхвърлено в храст в градинка в Банкя. Обявиха ме за луда, когато попитах каква е възможността да бъде осиновено, например от мен. Намериха майката с полиция и й го върнаха, след като е подписала декларация, че повече няма да го изхвърля  #2gunfire Ако не я бяха намерили - в дом. Не ми се коментира!

А колкото до трето дете - бих се радвала да имам три деца, ама не стига че едвам ги нося (и двете ми бременности са патологии  Sad ), ами като си помсиля, че трябва да се раждат... Така или иначе, ако сега родя секцио, и следващия път ще е секцио, то е ясно. Но аз си мисля, че може и три пъти секцио даже, макар че не се препоръчва...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Първото ми раждане беше като твоето -  кошмар, от който не исках да помисля за раждане 16 години.
Сега, след секциото с второто ми дете, бих родила 100 още, само и само да са със секцио.
Успех ти желая, леко и безпроблемно раждане и на първо място гледай комфорта си Peace
Секциото е най - прекрасното раждане и на голямата дъщеря съм казала, че трябва да роди със секцио.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Разбирам напълно страха ти след това кошмарно раждане. Аз например се ужасявам от мисълта за секцио, но пък не съм го изпитвала за да знам какво е.
Аз съм 100% привърженик на нормалното раждане, "преживяла" съм 3 и трябва да ти кажа, че всяко следващо е по-лесно. А пък последното въобще не го усетих - час и половина, без разкъсвания и тем подобни екстри.

Знае ли се защо е било толкова трудно първото ти раждане? От неправилно поведение на лекарите или е имало някаква физиологична причина? Ако е нещо, което може да се избегне при второто раждане, аз на твое място бих опитала нормално. Но пък ако ще изпитваш панически страх, по-добре си планирай секциото. Страхът само ще навреди на теб и на бебето.

Каквото и да избереш - желая ти леко раждане, бързо възстановяване и здраво бебче!

# 37
  • Мнения: 6 274
Когато всичко е безпроблемно и в двата случая майките са доволни. Но, когато нещо се обърка, тогава какво ? Аз не бих те съветвала така лекомислено как да раждаш. Мога само да споделя своя опит. Защото, ако не дай си Боже нещо се обърка не ние, а ти си тази, която ще трябва да носи тежестта на "нашите съвети". Така, че - раждай така, както ти самата прецениш. Не се вслушвай в съвети от сорта на "раждай еди как си, защото аз родих така и всичко беше наред". Леко раждане ти желая !  Peace

# 38
  • Мнения: 11 607
Но аз си мисля, че може и три пъти секцио даже, макар че не се препоръчва...

Има в темата за многодетни, мами, които са родили и трите си деца с операция...Лично аз познавам една друга мама с 3 секцио.......

Всичко е твърде индивидуално. При всичко, което си преживяла при първото раждане, е нормално да искаш 101% секциото.......Желая ти най-добрия избор - за теб и за детенце! Но дори и да се стигне до нормално и ако всичко тръгне добре и без никакви лоши показатели - повече кураж и по-малко страх, и да нямаш никакви проблеми!

# 39
  • Мнения: 864
Здравей,
Имам 2 нормални раждания,а третото ми е секцио по медицински причини.
Винаги съм била ЗА нормалното раждане,и няма и да си променя мнението!
Обаче,за да съм честна с теб,ако аз бях минал през твоите проблеми 100% щях да искам да родя секцио.
Леко и безпроблемно раждане!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз родих със секцио по собствено желание, без да имам твоя горчив предходен опит. Никога не бих раждала по друг начин. изкуствения подбор, който човек е извършил над вида си, е довел до твърде дълъг и тесен, и най-вече, изчекнат родов канал, неподходящ за вагинално раждане.

# 41
  • Мнения: 681
Имам една приятелка,която с първото си дете мина перз всички болки и какво ли не и на края се стигна до секцио и сега с второто беше категорична,че ще е секцио при всички положения.Аз също бих постъпила като нея и като теб.Важното е с бебето да сте живи и здрави,успех и леко раждане!

# 42
  • Мнения: 4 753
Защо? В България разрешават секцио до 3 пъти. Можеш да си имаш още 2-3 деца, ако искаш. Wink

По принцип може и повече, но не е хубаво да те режат като пушена сланина...  Rolling Eyes Имам един разрез от апендисит, сега втори от секцио, искам да имам още едно дете, та може пак да ме срежат.... не е чак толкова приятно...  Tired А раната ми от секциото набра, та ми я отвориха пак и ходих на промивки един месец... Така беше и с раната от апендисита, явно нещо рязането не ми понася и ако ми направят второ секцио си знам какво ме чака...  Rolling Eyes 

# 43
  • Мнения: 164
В твоя случай също бих постъпила по този начин и даже не бих се замислила. Вярно ,че времето лекува,но все пак не бих си причинила втори път такъв кошмар.

Всеки сам избира как да роди, за мен лично секциото е начина на раждане и така ще бъде и с другото ми дете,дай Боже. Избрах този начин ,защото ме беше страх, в самия ден на раждането се случиха и някои лоши неща, след които хиляди пъти съм благодарила,че избрах този начин на раждане.

 От моя скромен опит ти казвам,че секциото е хиляди пъти по леко,от това ,което си преживяла с първото си детенце. Желая ти всичко да бъде наред и да се радваш на едно здраво бебче! Hug

# 44
  • Мнения: 1 710
Аз бях твърдо против секциото, освен по медицинки причини, разбира се. Наложи се обаче изродят бебчето ми оперативно. Като разбрах, че ми предстои секцио, бях готова да кажа, че си поемам всички последствия на нормалното раждане и да не ме закачат с никаква операция. Естествено не го казах и мога да кажа, че имах прекрасно почти безболезнено раждане. Нямах никакви болки освен при ставане още от първия ден. Колкото и да съм привърженик на естественото, не мога да си кривя душата и да не кажа, че се чувствам късметлийка, че раждах секцио.

Общи условия

Активация на акаунт