Да вярвам ли?

  • 3 747
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Благодаря ви.
Greeneyes,няма начин , точно ти исках да се включиш, макарче тая тема сме я дъвкали много в разговори.... ooooh!
Самотата е много лош съветник и понякога се отдавам на разни размисли, но бързо се връщам към реалността  Crossing ArmsНикакви шансове повече. Какво като има чувства, те ще си минат  Naughty
А за детето не съм много сигурна. Нещо не съм настроена никак самариански .

# 16
  • Мнения: 463
Естествено,че ще минат мила! HugМинават!
От това което съм чела за него,аз шанс няма да му дам!Да е мислил!
 За детето да го вижда,но без да ми говори,не го допускай.Поне докато не се съвземеш!
 Прости ми че съм рязка,прости  че може да те заболи.Тръгнала си да режеш,режи докрай.Стигнала си донякъде,той те връща наобратно.Иска му се пак неистово да го заобичаш,за да си играе пак картите на спокойствие.Недей,не си губи времето!

# 17
  • Мнения: 402
Благодаря ти, Онира  Hug, благодаря ви момичета. ще режа до края, а за детето ще помисля. Ако сега го допусна , пак ще бъдат старите истории , така че ще помисля. Пък най-вероятно дотогава ще забрави и колко много "обича" детето, цаката е в някоя нова кака да се появи на хоризонта  hahaha Tired

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за втори шанс е МНОГО РАНО или ТВЪРДЕ КЪСНО...
за това дали да вижда детето - твърдо да ако не ти трови нервите
оморфис го е казала - но аз бих дала шанс поне веднъж дваж да съм с тях - но ако ЕРД не отбира - маратонките и да спринтира след количката
ако се отнася добре към теб не пречи и двамата докато му мине страха да е сам

но не се занасяй за втори шанс след като с нищо не ти е доказал че го заслужава

# 19
  • Мнения: 446
Greeneyes,няма начин , точно ти исках да се включиш, макарче тая тема сме я дъвкали много в разговори.... ooooh!
Самотата е много лош съветник и понякога се отдавам на разни размисли,
my_everything , трябва сама да изстрадаш всичко, много е трудно, но пък после ще си като преродена Hug
Да, самотата е наистина лош съветник. Но в такива случаи аз винаги съм си казвала, че искам всичко или нищо! Или Мъжа с главно М т.е. отговорен, мил, любящ с чувство за хумор, разбиращ ме във всеки момент или сама... За какво ми е поредния боклук???
Много прегръдки от мен Hug

# 20
  • Мнения: 165
Greeneyes,няма начин , точно ти исках да се включиш, макарче тая тема сме я дъвкали много в разговори.... ooooh!
Самотата е много лош съветник и понякога се отдавам на разни размисли,
my_everything , трябва сама да изстрадаш всичко, много е трудно, но пък после ще си като преродена Hug
Да, самотата е наистина лош съветник. Но в такива случаи аз винаги съм си казвала, че искам всичко или нищо! Или Мъжа с главно М т.е. отговорен, мил, любящ с чувство за хумор, разбиращ ме във всеки момент или сама... За какво ми е поредния боклук???
Много прегръдки от мен Hug
Peace Heart Eyes
Това е!
  bouquet

# 21
Тая тема логично следва от предишната ми, в която се разделихме с БНД след жесток скандал ,който беше капакът на цялото напрежение между нас... Ето линк към темата, да не наводнявам с излишни подробности : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273449.0 .
Та месец и половина по-късно, през който БНД имаше "включвания" в стил "Умрем за теб, прости ми", дето съм ги слушала преди това години след всеки гаф, той интерес към детето реален не прояви. В смисъл човешки да загърби нашите глупости и да поразпита за детето-не  Crossing Arms От известно време насам твърди,че иска да му е баща, иска да го ВИЖДА, което незнам как трябва да го разбирам . Преди да се съберем да живеем заедно, това идване да го "вижда" представляваше следната картинка-идва и се захваща с мене-или неспирни скандали и обвинения, или любовни излияния , а детето не го и поглежда  #Crazy т.е. използваше детето като претекст да се домогне до мене, по какъвто и да било начин  Embarassed
Сега подозирам,че ще е същото. И не искам да си късам нервите.
Но...
Знам,че нямам право да затварям вратата между детето и бащата,ако той иска да е такъв.
Незнам какво да направя. Незнам кое е правилно и по-добро за детето. Доколкото познавам този човек, шансът да е безотговорен баща е по-голям , отколкото да стане готин и отговорен баща, макар и отдалече. А не искам да изграждам някаква връзка между тях, да стимулирам детето към него и той да го нарани, както се е случило с много от вашите деца  ThinkingДали не е по-добре да го държа надале4е за доброто на детето? Как бихте постъпили?

Айде ще се включа в темата, макар че не разбрах точно за кое се чудиш дали да вярваш.
Само да уточня предварително, че съм от онея гадните плазмодии дето им викате БНД-та, ЕРД-та и т.н.
Та след като "любящата мамица" на детето и изтрещя централния бушон и след сума ти и  глупости, които смятам да ти спестя, все пак и дадох детето. Нали все пак майка. То бяха рев, сополи, истерии, че и вземали детето - абе нормален разговор по тая тема не ставаше. И мен са ме вдигали посред нощите от масите, щото детето еди ко си, ама няма ли да дойдеш да видиш детето /почти всеки ден съм го виждал, а и всеки уийкенд си го вземах/, ама да сме станели приятели, ама еди ко си и бля-бля-бля. Изтърпявах да гледам постоянно снимки или да слушам за поредния тъпкач и т.н..., но виждах колко е хубаво на бебока с двама ни и търпях- аз си знам ко ми е било. Всичко това го казвам да придобиеш горе-долу представа.
Та аз какво направих - ми оставих нещата да си се случват. Бях по-скоро режисьор - встрани от филма, но под мое наблюдение.
Пределно ясно ми беше, че "няма ли да дойдеш да видиш детето" е равносилно на скучно ми е искам да се поразходим или просто че няма с кого да пие кафе.
Та нищо не исках и нищо не давах - просто гледах. Е сега интереса към детето се свежда до въпроса "Как е детето" /което се случва 1-2-3 пъти на месец/.
За момента резултата е :оставил съм я да си пасе, гледам си детето /няма значение дали с помощ/ и да ти кажа въобще не ми вдигат нервите:)
Отвреме навреме прореваваше, ако разбере че сме били някъде и е било готино, че не съм давал детето. Е да, ама аз казвам, когато искаш- вземай го и при теб ще го оставя ако искаш и....дотам секват мераците:)
Какво тук значи, че искал да е баща - той не е ли?
Та ако искаш постъпи така - остави го да се изживява и гледай отстрани, без да влагаш напразни надежди, но не месец, а поне 6 и повече месеца. После ти си решавай.
Пробвали са се да ме манипулират чрез дете и затова ти пиша. Мисля, че ще ти е от полза и едно мъжко мнение. Няма нищо по-хубаво децата да растат в едно нормално семейство, но като не става- не става.
От всичкото многословие да обобщя - понаблюдавай и ако имаш някакви присантимани...решавай, НО на принципа "рече и отсече"!
Аз нищо не правя и нищо не предизвиквам, оставям отсрещната страна сама да си го предизвика, а през това време действам/поне според мен/ адекватно и реципрочно. Не си позволявам емоции, когато вземам решения свързани с детето. Аз не знам какво ще е утре. След като незнам какво повече да направя - просто не преча на нещата да се случват, а през това време се опитвам да се справям възможно най- добре с каквото трябва. Нямам никакви мераци да се събирам с "мадам", но ми се иска да е близо до детето - хубава или лоша - родила го е. При мен всеки епизод от филма свършва със"следва продължение..." НО няма да позволя детето да се превърне в заложник на простотиите ни.
По тая тема могат да се изпишат книги по-дебели от "Война и мир" или "Анна Каренина", но винаги ще има нещо неказано или неточно...
Сама прецени и реши!
От мен успех и дано вземеш добро решение. Повярвай - няма "най-правилно решение".
Знаеш ли защо?
"Времената се менят и ние с тях" ей за това.

# 22
  • Мнения: 145
  Знаеш ли... ДОПОВРЪЩА МИ СЕ ОТ ТЕБ... даже не те дочетах....

# 23
  • Мнения: 402

Мисля,че дилемата ми се реши- ЕРД-то залезе от сцената нещо  Thinking Ни стон,ни вопъл от него, "любящият" ентусиаст -баща нещо забегна, още преди да съм му връчила количката с бебо  hahaha
За съжаление , мисля,че е временен покой  Thinking

# 24
  Знаеш ли... ДОПОВРЪЩА МИ СЕ ОТ ТЕБ... даже не те дочетах....

Ами повръщай- кой те спира Laughing
п.п:А и не съм писал на теб, за да ме касае стомашното ти неразположение Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 8 348

Мисля,че дилемата ми се реши- ЕРД-то залезе от сцената нещо  Thinking Ни стон,ни вопъл от него, "любящият" ентусиаст -баща нещо забегна, още преди да съм му връчила количката с бебо  hahaha
За съжаление , мисля,че е временен покой  Thinking

сега ти остават четири варианта
1. Появява се пак, но все повече разрежда посещенията, докато изчезне напълно
2. Появява се редовно и става един добър и любящ баща, а ти го прежалваш /мечтииииииииии/
3. Събирате се и нещата се оправят - чувала съм че се е случвало някога, някъде, при някого, но нямам доказателства
4. Събирате се и след ред познати истории се разделяте отново, като това ет връща към един от първите два варианта

до голяма степен зависи от теб как ще си дирижираш съвместните  отношения с него, ама аз не бих се вкарала в излишни приключения
живота си е достатъчно сложен, за да си го усложняваме допълнително сами

blablab94la го прочетох
малко доста крайно се изразява, ама си е прав човека
единствената разлика между нас и него, е че той е мъж /или подстрекател, хихи/

# 26

Мисля,че дилемата ми се реши- ЕРД-то залезе от сцената нещо  Thinking Ни стон,ни вопъл от него, "любящият" ентусиаст -баща нещо забегна, още преди да съм му връчила количката с бебо  hahaha
За съжаление , мисля,че е временен покой  Thinking
Ето на! Не го знам твоя, но наистина има един тип хора дето се пънат само и се самооправдават, че нещо ги спира и не им се позволява. Като им кажеш - ама няма проблем и ги обезоръжаваш Grinning
Бих ти казал даже и как да постъпиш, за да няма очи да говори глупости, но на някой пак ще му се доповръща Laughing

# 27
  • Мнения: 402
Ами пиши на лс, тогава. Или тук,  ние имаме желание да чуем мъжка гледна точка, просто понякога се засягаме на някои болни теми  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 283
blablabla , аз четох уж внимателно, ама не съм сигурна, че разбрах всичко - развели сте се и детето е останало при майка та, а после ти си го взел да го гледаш, така ли? А пък майка му не иска да го взима сега, само "плаши"? Ако правилно съм разбрала - значи си в положението на голяма част от момичетта тук, но това, че си мъж и мислиш малко по-трезво и не толкова емоционално като нас, е само в плюс в тази ситуация и съм съгласна с това, което си написал.

my_everything , не знам дали е временен покоя - той сега тепърва ще открие колко е хубаво да си ерген, без жена и дете да ти висят на врата  Mr. Green Иначе аз не вярвам много в Н-тите шансове, ама ти ще си решиш за себе си. Иначе съм съгласна с това, което mimmy ти е написала.

# 29
  • Мнения: 402
Бърди, аз на хорото повече с него не се хващам, само заради едните неумрели чувства още  Naughty
Той ме обиди , унизи и предаде, най-вече предаде детето си,като би отбой още в 4тия месец на бременността, та затова сантименталностите ще си ги закопая вътрешно, а пък разумно ще измисля ако иска да е баща, какво точно да го правя.
И права си, нищо чудно да е казал " здравей нов живот" и да е забравил,че има дете.
Все пак,когато се раждаше детето ни, той беше на почивка.

Общи условия

Активация на акаунт