запекът

  • 9 508
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 826
Цитат на: spaetschen


Полу4их ли4но съобщение от г-жа/г-ца SPAETSCHEN,4е в Англия,Германия и Холандия се практикувало това с термометъра Laughing  Laughing
Явно не е имала достатъ4но смелост да ми отговори във форума???????????? Grinning  Grinning  Grinning
В отговор на въпроса ти от кое село в БГ идвам-АЗ  НЕ СЪМ РОДЕНА ТАМ(БГ)!
Нау4и се първо да пи6е6 на кирилица и след това упреквай другите в на4ина им на изразяване. Laughing

# 46
  • Мнения: 826
Цитат на: kofen
Zitat
[quote="LiorenА

Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


Абе защо си мисля,4е SPACTSCHEN I KOFEN,  са едно и също лице??? Laughing
Мамма,моля те да разкрие6 тайната!!!!!!!! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 47
  • Мнения: 244
Цитат на: twins_mama
Цитат на: kofen
Zitat
[quote="LiorenА

Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


Абе защо си мисля,4е SPACTSCHEN I KOFEN,  са едно и също лице??? Laughing
Мамма,моля те да разкрие6 тайната!!!!!!!! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


ami jawno mnogo mislish Simple Smile) , nedei da mislish poweche che pak shte kajesh njakoia glupost Simple Smile)

# 48
  • Мнения: 244
Цитат на: twins_mama
Цитат на: spaetschen


Полу4их ли4но съобщение от г-жа/г-ца SPAETSCHEN,4е в Англия,Германия и Холандия се практикувало това с термометъра Laughing  Laughing
Явно не е имала достатъ4но смелост да ми отговори във форума???????????? Grinning  Grinning  Grinning
В отговор на въпроса ти от кое село в БГ идвам-АЗ  НЕ СЪМ РОДЕНА ТАМ(БГ)!
Нау4и се първо да пи6е6 на кирилица и след това упреквай другите в на4ина им на изразяване. Laughing


Gospoja sum, govori dosta po tova , che sum omujena s dete , ama iavno obstata kultura ne ti e dostatuchna. A kolkoto do tova , che ne si rodena v Bg, ne ti viarvam , a i njama koi da ti piviarva s tozi selski ezik Simple Smile) kato "nema" i "svekito"  Sunglasses
ili ti jawno si ottezi, koito ne sa vijdali sviat zial jivot i sega se izleznali malko Simple Smile..
A kolkoto do tova dali sum imala smelost ili ne, naprotiv .. izobshto njama ot kakvo da se pritesniavam, po prostata prichina , che njama ot kakvo. Sa tvoe uspokoenie shte ti kaja sashto sum ti go pratila lichno, zashtoto me pitash. Danuk obshtestweno mnenie ne plashtam wse pak  Wink
A sa da si oshte po-spokoina, zashto ne pisha na kiriliza, moje bi zashtoto iskam da ima takiva kato teb, sa da se drasnat i njama drugo za kakvo da se zahvanat   Wink

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Извън глупавият спор за и против термометъра, да споделя за запека.
Ерик не беше акал 2 дена. Реших да не го чакам повече и направих следното - изпих една доза Дуфалак. Той по принцип се дава на кърмачета и на родилки - безобиден е. Но все пак не исках да му го давам директно, а да пробвам през кърмата. Тъкмо и на мен едно прочистване ще ми се отрази добре Wink
Изпих го вечерта, през ноща беше цвъкнал малко, а на сутинта памперса преливаше! Grinning
Който иска може да пробва този начин, еднственото условие е да има кърма Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lilita
А когато се налага да премерите температурата на детенце, не я ли мерите в ануса???


Не, не я мерим в ануса!

# 51
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kofen
nedeite taka,wie pitali li ste vashite pediatri, ili tova sa kakto vinagi koi kakvo vi e kazal i koi kakvo ne-ot poznati , priateli i t.n?
nie susto jiveem v Bulgaria. Na men sushto bulgarski detski pediatur mi e kazval sa termometura(iskam da se doytochnia, che ne samo edin mi go e kazval), no pri men se doytochni che triabva da se vkara mnogo malko navutre, i ne s bytane.
Tosi forum vse pak e sa davana na mnenia , a ne sa tova kak niakoi da se hvane sa dumite na drygiat.
A kolkoto do tova dali nashata medizina (malko po-nagore niakude go prochetoh), che bila vurviala napred, ne sum suglasna i ste vi kaja sasto. Sestra mi rodi v 6 mesez, bebeto beshe 1250 gr. samo shte kaja, che leja 3 meseza v bolniza, no go spasiaha. Tja ne jivee obache v Bulgaria, a Germania. Ta sa nashta medizina, do skoro pak imashe slychai, che bebe ne e spaseno, otdelno imashe sluchai , che se rajda bebe  2 kila i umira zashtoto nashta "naprednala "medizina ne si e doizychila i nemoje da spasi edin jivot.Tova e malko otklonenie, no prosto iskah da kaja.


Наистина ли само аз виждам ОЧЕВАДНОТО противоречие в това мнение?

Да, когато става въпрос за детето ВИНАГИ се консултирам с педиатър /към което ни приканваш в първата част на постинга/, и точно затова НИКОГА не ползвам термометър като разхлабително. Но от втората част на постинга ти става ясно, че всъщност няма смисъл да се допитваме до нашите педиатри, защото медицината ни е на мноооооого лошо ниво Shocked !?!? Е сега какво да правим последно?

Не съм медицинско лице, но за да оживее едно недоносено бебе не играеха ли роля и доста други важни фактори, не единствено теглото? А мислиш ли, че в чужбина няма такива случай? Сестра ти не е представителна извадка, нали?

# 52
  • Мнения: 2 693
Цитат на: spaetschen
naistina si lichi , che ne si ot nai-umnite.. Izviniavai!!!ne te znam s kakvo obrazovanie si ili izobshto dali go imash ...
ima edna bulgarska pogovorka "po-umniat otstupva", zatova prosto prestawam da ti obrustam vnimanie,po prostata prichina, che jawno ne si mi na obrazovaniezo Simple Smile,s teb chowek ne moje da razgovaria Simple Smile)
Po njakoi put istinata mnogo boli Simple Smile

Zitat:
"А що се отнася до това кога и по колко ака твоето дете изобщо не вълнува този въпрос, ама хич даже, абсолютно ми е безралично, та ако щеш не термометри, ами 10 термометъра наведнъж да му сложиш в ануса, ми е все тая" ....tova ot koi prust si si go izsmuchila, as ne sum pisala takova neshto,jawno burkash mila moia


Извини ме, че се намесвам, но като страничен наблюдател на спора бих искала да ти кажа, че би било много полезно за всички тук да престанеш да се мислиш за нещо повече от останалите. И всъщност това, че не всички тук си развяват тапията и задграничния паспорт демонстративно /както правиш ти/, не значи че са хора "втора ръка".  Аргументът ти с образованието е меко казано смехотворен Laughing , при положение, че всички знаем колко мнооооооого висшисти са неграмотни по отношение на българския език. Доколкото виждам от постингите ти, и при теб положението не е много по-различно /при това пишеш на латиница, ако обърнеш на кирилица - представям си  Laughing /

# 53
  • Мнения: 2 693
Цитат на: kofen
Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


А ти пък не бъди толкова сигурна! Да, ИЗСМУКВАМ е правилно написано, но в минало време, трето лице, женски род, ед.ч. глаголът е ИЗСМУКАЛА!!! Grinning

ИЗСМУЧИЛА ми напомня за един определен район в Бг, а сега - кой е от село Laughing ?

# 54
  • Мнения: 244
Цитат на: bobolenta
Цитат на: kofen
Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


А ти пък не бъди толкова сигурна! Да, ИЗСМУКВАМ е правилно написано, но в минало време, трето лице, женски род, ед.ч. глаголът е ИЗСМУКАЛА!!! Grinning

ИЗСМУЧИЛА ми напомня за един определен район в Бг, а сега - кой е от село Laughing ?
^

ami jawno mnogo dobre go poznavash tozi rajon, as ne sum ot nego i neznam za koi govorish, jawno drug e ot selo, a ne az priatelko moia Wink

# 55
  • Мнения: 244
Цитат на: bobolenta
Цитат на: spaetschen
naistina si lichi , che ne si ot nai-umnite.. Izviniavai!!!ne te znam s kakvo obrazovanie si ili izobshto dali go imash ...
ima edna bulgarska pogovorka "po-umniat otstupva", zatova prosto prestawam da ti obrustam vnimanie,po prostata prichina, che jawno ne si mi na obrazovaniezo Simple Smile,s teb chowek ne moje da razgovaria Simple Smile)
Po njakoi put istinata mnogo boli Simple Smile

Zitat:
"А що се отнася до това кога и по колко ака твоето дете изобщо не вълнува този въпрос, ама хич даже, абсолютно ми е безралично, та ако щеш не термометри, ами 10 термометъра наведнъж да му сложиш в ануса, ми е все тая" ....tova ot koi
prust si si go izsmuchila, as ne sum pisala takova neshto,jawno burkash mila moia


Извини ме, че се намесвам, но като страничен наблюдател на спора бих искала да ти кажа, че би било много полезно за всички тук да престанеш да се мислиш за нещо повече от останалите. И всъщност това, че не всички тук си развяват тапията и задграничния паспорт демонстративно /както правиш ти/, не значи че са хора "втора ръка".  Аргументът ти с образованието е меко казано смехотворен Laughing , при положение, че всички знаем колко мнооооооого висшисти са неграмотни по отношение на българския език. Доколкото виждам от постингите ти, и при теб положението не е много по-различно /при това пишеш на латиница, ако обърнеш на кирилица - представям си  Laughing /


as nikoga ne sum se mislila, drugi se misliat. Wie se zaiajdate ne as .. as kazah mnenie, to stana edna njama da kazvam kakva.Wie zapochnahte spora. Nikoga ne sum iskala da obijdam, ama njakoi si go tursiat. Prosto na njakoi kato ne mu haresa edno mnenie i zapochva da ubejdawa kakvi gluposti se govoriat i kakvo li oshte ne.
A kolkoto do latinizata, ne sum edinstwenata koiato pishe, bulgarskiat prawopis go vladeja, drugi ne go vladeiat. Naprawi zabeljeka i na drugite pisheshti na latiniza ili i ti njamash druga rabota oswen da se zaiajdash za stialo i ne stialo Simple Smile)
A kolkoto do tupiata i pasporta ne si spomnjam da sum si gi razviavala. Ili pak se opitvash da kajesh neshto. Purwo pomisli i togava pishi ako pitash men  Wink

# 56
  • Мнения: 2 693
Цитат на: spaetschen
Цитат на: bobolenta
Цитат на: kofen
Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


А ти пък не бъди толкова сигурна! Да, ИЗСМУКВАМ е правилно написано, но в минало време, трето лице, женски род, ед.ч. глаголът е ИЗСМУКАЛА!!! Grinning

ИЗСМУЧИЛА ми напомня за един определен район в Бг, а сега - кой е от село Laughing ?
^

ami jawno mnogo dobre go poznavash tozi rajon, as ne sum ot nego i neznam za koi govorish, jawno drug e ot selo, a ne az priatelko moia Wink


Ами честно казано не познавам "лично" региона, но ако ти беше от София, щеше да си забелязала, че в последните години често можеш да срещнеш такава реч, та затова Wink ... Ама ти май се засегна... дали пък не съм познала... Grinning

Обаче ще ти призная с какво ме хвана на тясно - наистина нямам представа в кой край на българия пишат ново изречение с малка буква Embarassed ! Laughing  Laughing  Laughing

# 57
  • Мнения: 244
Цитат на: bobolenta
Цитат на: spaetschen
Цитат на: bobolenta
Цитат на: kofen
Liorena, biah sigurna, che ti greshish. No sa sigurnost proverih, momicheto si e mnogo pravo, neiniat pravopis e pravilen.
правилно написано :ИЗСМУKВАМ
Правописен български тълковен речник
Ne mi se obijdai, no drygiat put proveri predi da kritikyvash, sastoto smeshen stava drug a ne kritikyvaniat.


А ти пък не бъди толкова сигурна! Да, ИЗСМУКВАМ е правилно написано, но в минало време, трето лице, женски род, ед.ч. глаголът е ИЗСМУКАЛА!!! Grinning

ИЗСМУЧИЛА ми напомня за един определен район в Бг, а сега - кой е от село Laughing ?
^

ami jawno mnogo dobre go poznavash tozi rajon, as ne sum ot nego i neznam za koi govorish, jawno drug e ot selo, a ne az priatelko moia Wink


Ами честно казано не познавам "лично" региона, но ако ти беше от София, щеше да си забелязала, че в последните години често можеш да срещнеш такава реч, та затова Wink ... Ама ти май се засегна... дали пък не съм познала... Grinning

Обаче ще ти призная с какво ме хвана на тясно - наистина нямам представа в кой край на българия пишат ново изречение с малка буква Embarassed ! Laughing  Laughing  Laughing


da, tam e rabotata , che sum ot Sofia i ne sum zabeliazala, po prostata prichina, che ot dosta godini ne jiveia tam, no tova ne mi prechi da se pribiram po tri puti na godina i wse oshte ne sum zabeliazala skupa moia .-)).. iavno priatelute sa ti takiva , izpolzvashti podobna rech

# 58
  • Мнения: 2 693
Цитат на: spaetschen
Ili pak se opitvash da kajesh neshto. Purwo pomisli i togava pishi ako pitash men  Wink


Аз не се опитвам за разлика от теб, аз казвам!

И не, не питам теб! То се вижда кой не мисли Laughing  Laughing  Laughing

ПП: Имаш изпуснат един въпросителен знак в цитата Grinning  Wink

# 59
  • Мнения: 244
Цитат на: bobolenta
Цитат на: spaetschen
Ili pak se opitvash da kajesh neshto. Purwo pomisli i togava pishi ako pitash men  Wink


Аз не се опитвам за разлика от теб, аз казвам!

И не, не питам теб! То се вижда кой не мисли Laughing  Laughing  Laughing

ПП: Имаш изпуснат един въпросителен знак в цитата Grinning  Wink


"аз казвам! " ?????? ili iskash da kajesh , che "pishesh"(as ne tе chuvam kakvo kazvash, a vijdam kakvo pishesh ), ia se nauchi da se izrasiavash pravilno i togava ela da sporish s men skupa moia
a i neshto postinga ne ti e ot nai bogatite na smisul tozi put

Общи условия

Активация на акаунт