Неограничените възможности на нашия мозък! Йога!

  • 76 770
  • 563
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 916
Ще опитам...! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 435
Суха Мащерка това упражнение,което се равнявало на 2 часа бягане искам да го пробвам да г правя,исках да те питам всеки ден по веднъж ли.И за дишането,да задържаме ли вздуха,както е писал авторът на темата,или това е по-различно?

# 17
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерка това упражнение,което се равнявало на 2 часа бягане искам да го пробвам да г правя,исках да те питам всеки ден по веднъж ли.И за дишането,да задържаме ли вздуха,както е писал авторът на темата,или това е по-различно?
Аз го правя сутрин като се събудя вече ставам с 15 мин по-рано  ooooh!  от преди(добре е да се прави на празен стомах )
Няма задържане на въздуха. Издишването и прибирането на корема става рязко  Peace
Доста е трудоемко поне за мен  Rolling Eyes  Та наистина яко се уморявам докато го правя  Laughing

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 22:51 от Tatti

# 18
  • Мнения: 135

А каква е правилната диета?

по-скоро бих представил някои правила, които е хубаво да се спазват
 (не съм ги измислил аз, за някои може да са странни, но има хора, които са имали истинска мъдрост и са знаели за човека и неговия организъм много повече от нас)

1. да се употребява чиста храна (без месо, тъй като съдържа вещества и енергии, неблагоприятни за здравето и съзнанието на съвременния етап от развитието на човека, без химикали, изкуствени подобрители и стабилизатори, консервите да се избягват)
2. да не се смесват по възможност храните на едно хранене, някои продукти не са съвместими едни със други тъй като дори е нужно различни ензими за тяхното усвояване. за разделното хранене има книги, бих дал само някои примери, които може да не са много известни :
-след чесън поне 3 часа да не се яде сладко - образува се токсично вещество
-домати със сирене да не се смесват на едно хранене (шопската салата отпада)
-между употребата на 2 различни плода да има 1 час разстояние - (плодовата салата с няколко плодове отпада)
-млечни продукти да не се смесват с плодове
-да не се смесват плодове и зеленчуци на едно хранене и да мине някакво време между приемането на плодовете и зеленчуците
- да не се пие вода или течности по време на хранене и поне 30 минути след хранене, да да не се разреждат храносмилателните сокове, което забавя храносмилането и може да е предпоставка за отлагане на токсини

3. полезни храни или рецепти
кореноплодни - ряпа, цвекло, моркови, др. - спомагат за развитие на умствената дейност. (картофите не са корени а видоизменено стебло , действието им може да не е много благоприятно в някои отношения, особено за деца)
-плодове - различните плодове развиват ценни качества в характера - да се дъвчат хубаво.
-покълнало жито - снабдява с витамини и пречиства - но да се кисне във вода 1 нощ и да не се оставя повече от 1 ден, да не пуска дълъг кълн или даже листа.
има хубава диета с накиснато 1 нощ жито - 100 грама(3 пъти по около 33  грама на ден), 3 ябълки и 9 ореха и мед- така 10 дни като житото ябълките и орехите се дъвчат много дълго - поне 30 пъти- да станат на каша. количеството може да изглежда малко, но чувство на глад почти може да изчезне в някои моменти. диетата да се прави след пълнолуние, на разпад на Луната, това се отнася и за гладуването, да е след пълнолуние. 40-50 минути след хранене да се пие вода, хубаво е и на чай(гореща)

-полезно за пречистване и регулиране на нервната система може да е изпиването на 1 лъжица чист зехтин(студено пресован екстра вирджин)
сутрин и 1 лъжица вечер, това също може да действа много засищащо и да намали нуждата от повече храна, внасяйки енергия в организма.

що се отнася до дишането - има различни видове дихателни упражнения, тези които съм дал, са подходящи за европейци в наше време
(не всички йога методи са подходящи за европееца - различни енергии, физиология , др.)

# 19
  • Мнения: 4 435
Суха Мащерка това упражнение,което се равнявало на 2 часа бягане искам да го пробвам да г правя,исках да те питам всеки ден по веднъж ли.И за дишането,да задържаме ли вздуха,както е писал авторът на темата,или това е по-различно?
Аз го правя сутрин като се събудя вече ставам с 15 мин по-рано  ooooh!  от преди(добре е да се прави на празен стомах )
Няма задържане на въздуха. Издишването и прибирането на корема става рязко  Peace
Доста е трудоемко поне за мен  Rolling Eyes  Та наистина яко се уморявам докато го правя  Laughing



Ще го пробвам от утре,макар че от мерак го направих и докато чаках отговорът ти.Вярно е че след това се почуствах изморена.Само че не мога да си сложа така краката. Embarassed Гледам,че стваш 15мин по рано,но предполагам правиш и други неща,аз само по 2 мин ли да отделям?  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 22:51 от Tatti

# 20
  • Мнения: 2 199
Slav4e Av4e
Това упражнение е 2 мин.
Около 5 минути дишам дълбоко(така както е посочил Deepinside)
Около 5 минути дишам редувайки ноздрите(точно това упражнение ми отпуши ноздрите като бях болна)  #Crazy Пробвайте го.Crazy  Hug
Останалите 3 минутки са ми за едно упражнение което засяга чакрите уши, вежди и очите.
С две ръце се прави с показалеца се натискат веждите другите две пръстчета(среден и безименен) обхващат очните ябълки(затворени очи), а палеца затваря ушите само малкия пръст остава свободен. Незнам дали го обясних  ooooh!
И пак дълбоко дишане - това е за хора които имат проблеми с очите. Може дори да си намалят диоптера. Това последното дори е предпоставка за медитация  Crazy Но за нас само дълбоко дишане  Whistling  Heart Eyes

И аз не мога да седна така както е показано на снимката. Сядам така както мога - не си прекарвам и двата крака, а само единия. Гледах двд на индиеца - но няма субтитри  ooooh!
Гледам и тука има някакви двд-та обаче са платени предполагам ги има в торент тракерите

http://www.swamiramdevyoga.com/dvd-for-women/index.html

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 22:53 от Tatti

# 21
  • Мнения: 4 435
Суха Мащерка Благодаря ти много.  bouquet Hug От утре го започвам всяка сутрин на гладно. Heart Eyes

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз благодаря   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 914
да добавя и още един метод -   Абрахам-Хикс Peace

# 24
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Ще следя темата с интерес. Много се вълнувам от дълбоко дишане и искам да се науча да използвам дробовете си с целият си капацитет. И аз практикувам йога, но има още много хляб да изям, докато синхронизирам дишането си перфектно с движенията.

Хайде, кога ще почваме да дишаме за здраве и красота Flutter?

# 25
  • Мнения: 4 678
Deepinside -това с дишането с ноздрите ми хареса и го правя от много време,поне ми успокоява нервите да не smile3511
И от други места съм го чувал Peace

# 26
  • Мнения: 135


Хайде, кога ще почваме да дишаме за здраве и красота Flutter?

може да се оговорим за "виртуално йога студио" - примерно в едно и също време форумците правят дишането през едната и другата ноздра, с идея за всеобщо хармонизиране и освобождаване от излишното - било то килограми или тревоги.
Енергията действа и на разстояние а като го правят много хора едновременно ефекта може да се усили. Примерно 22 часа българско време  Praynig


Deepinside -това с дишането с ноздрите ми хареса и го правя от много време,поне ми успокоява нервите да не smile3511
И от други места съм го чувал Peace
bowuu  chef  bouquet

# 27
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Интересно... А дали може да се съвместяват йога и фитнес, някой от вас практикувал ли ги е по едно и също време? Искам да кажа, редувайки дните, или едното сутрин, другото - вечер. Защото нали фитнесът съкращава мускулите, а йогата ги издължава, не си ли противоречат се чудя...

# 28
  • Мнения: 2 199
Аз забравих да напиша  Embarassed
Ръцете се изпъват подпират се на колената палеца и показалеца са събрани като О  Party

# 29
  • Мнения: 1 387
Много интересна тема!  bouquet
И аз съм за положителното мислене и съм убедена ,че действа!
А Йога е нещо уникално и чудесно ,но трябва да се напредва бавно и постепенно и да се прави ежедневно за да има резултат.
Специално за отслабване йогите препоръчват да се изпива сутрин по една чаена чаша вода с една ч.л. мед и след 1/2 час да се направи цикъла Поздрав към слънцето/Суря намаскар/ . Peace - започва се с 1-2 цикъла и се стига до12,но 12 е само за практикуващи йога от години.Не се препоръчва да се прави през дните на месечния цикъл!

Общи условия

Активация на акаунт