Какво правите с празните тенекиени кутии от млякото?

  • 2 156
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Стават и чудесни саксии, но с фолио отвън че иначе е много смешно
По 3 малки дупки от дебел пирон чукнати за да изтича водата

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз събирах, събирах...напълних един огромен шкаф с тия кутии и един ден след размисъл за какво само ми заемат място, изхвърлих всичко newsm78 Вече щом се изпразни кутията, отива на боклука.

# 17
  • Мнения: 18 542
Когато ям семки (правя го често) събирам в тях шлюпките. Като се напълни кутията, слагам капака и бам в кофата.
В една държах бибероните от шишетата, които не използвахме, в друга държа някои основни лекарства, които ползваме най-често (ампули, свещички, мерителна лъжичка, няколко клечки за уши, памук и разни такивадребни неща).
А бе 99% от кутиите изхвърлям лека полека. Ако ги пазех всичките, до сега трябваше да съм събрала над 100. Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 38 524
След като сложих каша в една, овес в друга и праха на Габи в трета, се опитвам да ги изхвърлям но срещам тиха съпротива от страна на свекъра - той си е истински плюшкин - даже си ги надписва с маркер Wink А какво слага в тях - не знам  newsm78

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дилянка, регистрирай го този свекър, сигурно ще даде ценни идеи, че има и други Плюшкиновци като мен, на които сърцето им се къса като гледат как се похабяват ценни кутии.  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 468
Свекърва ми гракна, че щели да й вършат работа и й дадох няколко. Дадох няколко и на майка ми, после и на нейните комшийки, защото трябвало и те да имат... След като ги обзаведох всичките с кутии от мляко НАН, вече никой не ми ги ще и ги хвърлям. Ама сега пък като прочетох Mamma Mia, какви "сервизи" прави от тях, се замислих, дали и аз да не си облепя няколко такива кутийки, да не стане пък много красиво?! Thinking
Ще си купя фолио тия дни май. Дойде ми мерак.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз се чудя дали не ги приемат на вторични суровини, все пак е метал и според мен там им е мястото. За сега ги давам на една баба от селата около София, заедно с малките Хип, а тя ни дава пресни марулки и други здравословки (каквото има в градината)

# 22
И на мен ми е жал да ги хвърлям тези кутии и  съм сложила в тях сухи подправки и варива, останалите ги раздавам на роднините. Иначе стават за саксии.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Събирам ги и ги давам на свеки на село,а тя кво ги прави хич и не съм питала Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 38 524
Дилянка, регистрирай го този свекър, сигурно ще даде ценни идеи, че има и други Плюшкиновци като мен, на които сърцето им се къса като гледат как се похабяват ценни кутии.  Laughing

Днес разкрих мистерията - трупа ги празни в един шкаф. И ги изхвърлих  Twisted Evil Отидох лично да ги пусна в кофите навън. И за майтап човека се прибра малко по късно с една торба кафе и вика че ще го сложи в кутии. А сега де! doh

# 25
  • Мнения: 2 673
давам ги на една детска учителка,така с тях си играели децата в градината на аптека или нещо подобно... newsm78както и да е поне  на малките им вършат някаква работа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт