Ваксинация

  • 1 317
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
Полиомиелит в устичката, отдавна не е най хубавото в БГ, има и по добри вносни мъртви ваксини.

# 16
  • Мнения: 1 502
Момичета, то моето дете вече е по-голямо, но ако не бъркам тази ваксина е Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B на инжекция и капки Poliomyelitis в устичката  - от едно мъничко шишенце  - т. е. са две ваксини, и както сте писали се реимунизира в петия месец. Незнам защо трябва да си ги внасяте те са задължителни за българския имунизационен календар и лекарите ги предлагат.

Можеш ли да ми дадеш повече информация?

# 17
  • Мнения: 1 215
Момичета, то моето дете вече е по-голямо, но ако не бъркам тази ваксина е Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B на инжекция и капки Poliomyelitis в устичката  - от едно мъничко шишенце  - т. е. са две ваксини, и както сте писали се реимунизира в петия месец. Незнам защо трябва да си ги внасяте те са задължителни за българския имунизационен календар и лекарите ги предлагат.
Защото ваксината, за която говорим представлява всичките тези ваксини в една инжекция. В България я няма защото нямат разрешение за внос от Министерство на здравеопазването и едиствения начин да я направиш с една инжекция е да си я внесеш от чужбина. А в България за всяка една от изброените от теб ваксини дупчат детенце. Poliomyelitis го има на инжекция и даже се препоръчва да е на инжекция. А ако успееш да си внесеш ваксината не само че е по-малко стресирашто за бебока, но и риска от странични ефекти е почти никакъв.

# 18
  • Мнения: 48
Момичета, то моето дете вече е по-голямо, но ако не бъркам тази ваксина е Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B на инжекция и капки Poliomyelitis в устичката  - от едно мъничко шишенце  - т. е. са две ваксини, и както сте писали се реимунизира в петия месец. Незнам защо трябва да си ги внасяте те са задължителни за българския имунизационен календар и лекарите ги предлагат.
Защото ваксината, за която говорим представлява всичките тези ваксини в една инжекция. В България я няма защото нямат разрешение за внос от Министерство на здравеопазването и едиствения начин да я направиш с една инжекция е да си я внесеш от чужбина. А в България за всяка една от изброените от теб ваксини дупчат детенце. Poliomyelitis го има на инжекция и даже се препоръчва да е на инжекция. А ако успееш да си внесеш ваксината не само че е по-малко стресирашто за бебока, но и риска от странични ефекти е почти никакъв.
Аз в желанието си да съм полезна, май се изказах неподготвена  Blush. Прочетох постинга ти в темата "Да ваксинираме ли децата си? " и схванах за какво говориш. По времето когато ваксинираха моето дете наистина нямаше Poliomyelitis на инжекции и никой не ни предложи алтернатива. А иначе останалите ги сложиха като само сменяха спринцовката, без да вадят иглата за да не дупчат няколко пъти. Но ако при вас има такива по-добре е наистина да си внесеш, не толкова заради стреса от дупченето (малките деца дори не плачат, толкова колкото големите) а заради вероятно по-малкото странични ефекти.

# 19
  • Мнения: 48
Момичета, то моето дете вече е по-голямо, но ако не бъркам тази ваксина е Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B на инжекция и капки Poliomyelitis в устичката  - от едно мъничко шишенце  - т. е. са две ваксини, и както сте писали се реимунизира в петия месец. Незнам защо трябва да си ги внасяте те са задължителни за българския имунизационен календар и лекарите ги предлагат.

Можеш ли да ми дадеш повече информация?
Съжалявам, че те подведох Sad. Явно моята информация вече не е актуална, а и навремето никой не ми е предлагал да си закупя, внеса и т.н. ваксина отнякъде. В България все още се действа на принципа - "Абе я дай да да не им обясняваме много-много, че може и да започнат да мислят, че и въпроси да задават, и правата си да търсят...."

Общи условия

Активация на акаунт