От кога на гърне?

  • 8 387
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Не съм съгласна, че преди две години успехите са случайни. Голямата ми дъщеря на годинка точно беше без памперс през деня. Когато и се чуркаше слагаше ръчичка отдолу и викаше "а-а". На година и три месеца махнах памперсите и през нощта. Научи се за около месец, но се бяхме заели сериозно с това. До някъде си е до дете, дъщеря ми възприемаше много бързо, сега малката имам усещането, че ще се научи по-трудно, но не мисля да чакам до 2 години. Ако не могат децата да се контролират, как се "стискаше и през нощта? Пък и денем също. А когато е нямало памперси не е имало дете, което да се начурква на две и повече години. Това е доказателството, че децата могат, стига родителите им да искат. Днес ( какво съвпадение), приготвихме гърнето за бебето и от утре започвам да я слагам по няколко пъти.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
mile_vale а с каката пак ли на същата възраст почнахте?

# 17
  • Мнения: 257
И двете започнах да ги слагам на 9 месечна възраст.Каката веднага свикна, но на малката и трябваха около 2 месеца. Сега вече и тя свикна.Това ,че още не осъзнава напълно какво върши, не значи че ще чакам до 2 Shocked или повече години и тепърва да я уча.
От сега си знае режима, който и в яслата е същия- слагане след сън и след всяко хранене. Почти винаги има нещо в гърнето!

# 18
  • Мнения: 858
Купих гърне когато синът ми беше на 7 месеца.Слагах го преди баня докато приготвям коритцето,а той ме чака.Почти винаги пишкаше.Та това си ни стана като ритуал преди къпането.Към 1 годинка започнах да го слагам на гърне и след следобеният сън ,но категорично не искаше да сяда..така че спрях.Един ден си донесе сам гърнето от банята.Сложих го и се изпишка.Реших пак да започна с опитите,но след 3 дни това не му беше забавно вече и прекратихме.На 1 год и 6 месеца у нас дойде една приятелка с двете си дъщери на 4год и на 1год и 6 мес.И двете искаха да пишкат и се настаних апо гърненцата.На моят син му беше толкова интерестно какво се случва.Надничаше ту при едната,ту при другата...после ги видя,че си пускат сифона в тоалетната и реших че сега му е момента.На следващата сутрин му обух гащи вместо памперс и за 5дни схвана какво се случва и как.Сега е с памперс за обедния и нощния сън.Като този на обед остава напълно сух,но вечерният на сутринтта е пълен.Намира начини да ми съобщи  разбираемо за мен за пишкането и акането макар да не говори.Например носи гърнето или потропва на място с два крака опъвайки си панталоните надолу.В редки случаи казва " аааа" което е за акането.Убедих се сама,че децата под 2 год не само разбират много,но и да могат да се научат да задържат и това не е случайност,а волеви процес.Защото в първият ден по гащи пишкаше през половин минута по 2 капки...което ме доведе до извода че той изобщо не задържа и незнае какво е това с памперса.И този процес на задържане се изгради през следващите дни.Много е горд с това си ново умение,като приключи с гърнето става и сам си пляска после тича пред мен към тоалетната и сам пуска водата,мием ръце и започна да се мръщи много когато му слагам вечер преди лягане памперс.

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 17:31 от dennis

# 19
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Моята болна тема. ooooh! Simple Smile
Големият започнах да го слагам на гърне след 9 -10 месец, но нощния памперс махнахме към 2 години. А малкият е  smile3511. Започнах с опитите около годинката - писъци. Спрях. След месец, два отново - пак писъци. Навън също отказва да пишка. И така до сега. Вече осъзнава всичко, говори всичко и върши работата в памперса. Embarassed Sad Мисля, че този път и аз съм виновна, защото не бях настоятелна след 2 година, върнах се на работа когато беше на 1, прекалено много ангажименти....
Какъв ли цирк ще бъдем след месец, когато му сваля памперса?!? Shocked

# 20
  • Мнения: 9 814
Сложих дъщеря си на гърне в деня, когато навърши 7 месеца. Още от първото сядане свърши и голямата и малката работа там. От тогава не е ходила по голяма нужда в памперса. Не съм я учила просто така се получи.В началото я слагах през 45 мин. да пишка, но продължаваше да си ходи с памперс. Към края на 10-ия месец се научи да ми казва, кога й се ходи до тоалетна, казваше "ааа". На 1 г. и 3 м. махнахме памперса през деня и по време на следобедния сън.

Детските лекари са единодушни, че ученето трябва да започне след 2 години \или някъде около тази възраст\. Дотогава децата още не могат да контролират мускулатурата си и всякакви успехи в тази посока в ранна възраст \например 7 седем месеца\  са случайност. А също и предпоставка за по-късни проблеми. 

Кой са по-късните проблеми? Защото при моето дете все още не съм ги открила.
Нека е случайност, че на дъщеря ми на 1 г. и 8 м. вече не й слагах памперси и през нощта.

# 21
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
етските лекари са единодушни, че ученето трябва да започне след 2 години \или някъде около тази възраст\. Дотогава децата още не могат да контролират мускулатурата си и всякакви успехи в тази посока в ранна възраст \например 7 седем месеца\  са случайност. А също и предпоставка за по-късни проблеми.
Кои са точто тези доктори никога не съм попадала на такива, на това мнение са единствено производителите на памперси.
Моята дъщеря ползва гърне от 8м. по изричната препоръка не на 1 дактор, всички специалисти уролози. Благодарение на памперсите още на 3 месеца си развъдихме бактерии с които дълго време не можахме да се пребориме.

# 22
  • Мнения: 1 367
Започнах да го слагам към деветия месец.Доста време го слагах по няколко пъти на ден,но успехите бяха по-скоро случайни.От около два месеца започна да сигнализира със звучно ръмжене и напъване,че му се върши голямата работа.Слагам го и когато свърши,го хваля шумно  Laughing Малкият хитрец обаче бързичко разбра,че това е начинът да накара мама светкавично да му обръща внимание,и ако му доскучее,дава фалшиви тревоги и се смее,като хукна да нося гърнето.Няколко пъти мислех,че ме будалка,за да се забавлява,а то се оказваше,че наистина има зор.Е,тогава сменях пълен памперс.Започвам да различавам вече фалшивите повиквания от истинските,но ще мине още време,докато се специализирам.А от махането на памперса сме още мноооого далече.Аз не бързам,де.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Намерението ми е да мисля за това след 2 годинки.

# 24
  • Мнения: 107
Здравейте! с баткото започнахме на 6 месеца да се приучаваме към гърнето и резултата е че още преди 2-те си години махнахме на цяло памперсите даже и за през ноща ,беше доста трудно признавам но си  заслужаваше...всички нерви които похабих..сега пак смятам така да процедирам...дано и детето да ми помогме... Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми започнах да я слагам на гърне на 8 месеца,на 1година и 6-7 месеца свалихме
памперсите изцяло,малкия започнах да го слагам на 9 месеца.
Засега всеки ден си върши голямата работа именно в гърнето,сутрин,след закуска.
Иначе за пишкане го слагам длед сън,задължително,през деня спи без памперс.


Аз съм на мнение,че много зависи от детето,но и майката трябва да има желание и
най- вече търпение и упорство.

# 26
  • Мнения: 2 478
Синът ми ходи на гърне от навършени 11 месеца.
В началото нищо не се случваше.След 1-2 седмици започна на всяко сядане да пишка.
След още 2-3 седмици,започна и да ака там.
И така за тези 3 месеца,откакто ползваме гърне,не му се е случвало повече от 3 пъти да ака на памперса.
Явно свързва гърнето с акането,защото не ми дава никакви сигнали за да го сложа там.
Но чака да го поставя да седне и така да си върши работата.
Но мисля че сме далеч от махането на памперса.Все още пишка много често.
Но всичко с времето си,не бих го насилвала Wink

# 27
  • Мнения: 439
започнахме от деветия месец. Първия път се изака, имаше един балон му бях дала да си играе, и тои се спука, като че ли от това се поуплаши и после не искаше да седне. Не го и насилвах, минаха две седмици и пак пробвах, започна. След време има моменти, когато си го носи сам или си хваща памперса и така показва, че му се ака.
Пробваи да му даваш нещо да си играе като го сложиш, когато му доиде времето
успех

# 28
  • Мнения: 423
Аз го слагам на гърне откакто е навършил осем месеца,  сутрин и вечер задължително, а през деня от време на време, като го усетя че се напъва, ама той си знае какво да прави. Ако не му се пишка или ака, започва да се надига да става, което все още не му се отдава, и просто го вдигам от гърнето. При нас се получи много естествено, защото го бях научила сутрин като стане, да му свалям памперса и да му вдигам крачетата и почти от навършени 4м не ми е цапал памперс, така че гърнето просто беше следващия етап.

# 29
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз започнах с опитите от 8-мия-9-тия месец. Обаче тогава дъщеря ми категорично отказа да ползва гърне. Опитах ли да я сложа, изпъваше краката като струна и по никакъв начин не можех да я "сгъна" да седне на гърнето. Прекратих опитите за месец-два да позабрави и после пак, нямаше проблем. Иначе памперса свалихме изцяло на 2 годинки.

Общи условия

Активация на акаунт