Много малко мляко пие, моля за съвет

  • 1 488
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Моят син е на 1 г. и 5 м. и пие между 120 мл и 250 мл на хранене (когато храненето му е АМ). Доста от връстниците му биха останали гладни с толкова...
Моето е на 1,7г...в момента вечерята му е между 100 и 150 мл. АМ...и аз се чудя как му стигат от 20,30ч. вечер до 6,30ч. сутрин.

# 16
  • Мнения: 90
Ако детето наддава и е спокойно, весело и бодро - явно това количество мляко му стига. Децата са различни - на едни им трябва повече, а други и с по-малко мляко се чувстват добре.  Peace
Както са те посъветвали и другите мами може да смениш бибероните. При някои деца помага.
Ние не бяхме от тях.  Sick Пробвах с Нук, с каучуковите на Чико  и с Pigeon... все си бяхме на 60-70 мл и то насън.

Да не се спазва дозировката при приготвянето на АМ е меко казано безотговорно!
Ние водихме бебка на консултация с гастроентеролог и той ни предписа "концентрирано" мляко - на 60 мл. вода - 3 л. АМ.  Педиатърът ни се съгласи с предписаното и така съм го давала.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Милумил си е по хранително мляко, може да се каже за злояди деца. Моята дъщеря я отгледах с Милумил, изпиваше малко но все пак наддаваше. Милумил 2 не беше ли за деца над 6 месеца?

# 18
  • Мнения: 552
Абсолютно същия случай-на четири месеца е сина ми,роди се 2600гр,в момента е 6100гр......откакто стана на 2 месеца започна бойкот на храненето-аз се рдвам на 600гр,а 650 са истинското щастие ShockedБях тръгнала да се побърквам,смених и биби и кво ли не,ама нищо...иначе и той е весел и жизнен !спрях се на бибите на Чико,по-меки са и другото което пооправя положението е повечко хранения...ама съвети не смея да давам---по-скоро ми трябват и на мен!

# 19
  • Мнения: 378
И при нас беше така купих и биба с 3 дупки и сега ги изпапва за 2мин.

# 20
  • Мнения: 393
  Спокойно,майче Hug-според мен и  опита с моето злоядо съкровище,мога да кажа че това е временно-ще се оправи,че почне да хапва по повечко.Дъщеря ми също е на Милумил,все още 1ца,бибероните са на Нук,ортопедични,каучук.Значи има дни в които не вярвам,че ще издържи-по 40-50 мл; има и дни в които нищо не яде...-я има 250-300 мл,я не.Голям зор е,но вече си свиквам-тя е спокойна,жизнена и здрава(пу-пу).
  Захраних с пЮре от моркови-яде го 7 дни,но въпреки че и хареса не можа да измести храненето и да замени млякото с пЮре-около 30мин след морковите си изпиваше и млякото.По принцип най добре яде когато заспива,в едно междинно състояние,когато си мрънка и се приспива. Харесва и ако и държа ръцете докато яде или я докосвам по главичката...,но като цяло не и да я държа.
 Опитвай различни пози,номера-дали ще пееш,или  ще държиш ръцете или пък някаква играчка- Flutterтрябва да има нещо дето ще и харесва.

# 21
  • Мнения: 17
Благодаря много, момичета Hug
За съжаление пробвах и с по-голяма дупка и други биби( които пък изобщо не иска да захапе )и все същото.Явно се нуждае от по-малко храна малката буболечка Simple SmileИ аз се впрягах много,но сякаш започнах да свиквам.Другата седмица на консултацията ще си покаже  Simple Smile
Само да добавя, че отдавна я храня легнала , в мен изобщо не иска да яде и си държим ръчичките, защото като се понахрани , започва да ги размахва и  блъска шишето Simple Smile

# 22
  • Мнения: 552
и моя син блъска шишето!!!
Почнах да го храня много смешно-с едно одеялце му увивам една ръка/тази която не е към моето тяло/,а другата я удържам като захапя ръкава му!Много смешна картинка/май трябва да се снимаме и да покажа/...така поне не блъска шишето,ама все тая!
Пробвай

Общи условия

Активация на акаунт