Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 700
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 97
Aми аз имам спомен,че отворените врати на нас ни казаха точно обратното.Хубаво е да се пита предварително в такъв случай,за да няма неприятни изненади Rolling Eyes

# 676
  • София
  • Мнения: 6 011
За тоновете не трябва нищо, просто отивате на задния вход и звъните. Те така или иначе са само платени, освен ако не сте хоспитализирани в Патологията. Преди това е добре да си ги платите на касата, защото иначе просто ще ви върнат първо да го направите.
Относно въпроса с адр. регистрация - нямам идея, защото така или иначе съм от тук.

# 677
  • Мнения: 137
Ами аз първия път родих там без никакъв проблем а и ходя на консултации  и при д-р Калев ще го попитам следващия път като отида надявам се да няма проблем че ако има няма да раждам  Laughing .

# 678
  • Мнения: 63
и аз имам един общ въпрос и съм в дилема. знаете ли дали трябва в дни, близки преди раждането, да отида на видеозон (ултразвук или там каквото е), за да се види размер на бебето и т.н. и това да го нося в болницата. аз питах моята от Ж.К. и тя ми каза, че нямало смисъл да го прави, защото тоновете били най-важното. ако са добри, значи с плацентата, водите и т.н. всичко било наред. обаче един от лекарите от 2 градска, като ходих на тонове, ми каза, че било хубаво да си направя. после други питах и изобщо, чудя се. във 2 градска срещу 30 лева ималов жен.консулт. да ми направят такова нещо, обаче дали има смисъл?! а моята лекарка пък е против тия изследвания, щото било и ненужно облъчване.. при вас как е?

# 679
  • Мнения: 172
kssk,като отидеш да раждаш и те приемат, още в приемната, докато ти оформят документите, правят задължителен преглед на ехограф т.е. видозон( както е правилната дума)!

# 680
  • Мнения: 97
и аз имам един общ въпрос и съм в дилема. знаете ли дали трябва в дни, близки преди раждането, да отида на видеозон (ултразвук или там каквото е), за да се види размер на бебето и т.н. и това да го нося в болницата. аз питах моята от Ж.К. и тя ми каза, че нямало смисъл да го прави, защото тоновете били най-важното. ако са добри, значи с плацентата, водите и т.н. всичко било наред. обаче един от лекарите от 2 градска, като ходих на тонове, ми каза, че било хубаво да си направя. после други питах и изобщо, чудя се. във 2 градска срещу 30 лева ималов жен.консулт. да ми направят такова нещо, обаче дали има смисъл?! а моята лекарка пък е против тия изследвания, щото било и ненужно облъчване.. при вас как е?
ksskHug,
Аз два пъти ходя на запис,но никой не ми е казвал за УЗ. А и те нали на входа на родилното имат ехограф - могат директно при повтъпване да те гледат и определят тези размери. Ако нямаш някакви оплаквания ми се вижда излишен разход, а и усилие. Нищо не пречи,като си при твоята докторка и тя, ако те гледа на ехограф - да ти пусне едно копие за болницата. Но не вярвам да е толкова важно, при положение, че ще им носиш тоновете и последните изследвания. Така или иначе ехографът показва размерите на бебчо с  отклонения. Hug Хайде, стискам палци скоро да си пишем тук след събитието:)

# 681
  • Мнения: 63
 Hug оф, благодаря ви. и аз така си мислех, че няма начин да нямат там такова изследване, ама нали ме е шубе. а ми остават 13 дена до термин и се чудя да търча ли сега и по такива изследвания, да търся нов лекар и т.н. моята не ще. видеозон ми е правила само два пъти, в 7 и 12 седмица и толкоз. на фетална си ходих на частно. дано всичко е наред.

леле, види му се краят  Peace дано всичко е наред при всички ни

а за тоновете, някой питаше колко време са - първият път бях за 25 минути, вторият път ме държаха 45 минути, и имах контракции през 30 минути. казаха, че са подготвителни и че щяла да стане работата, ама не се ангажираха със срок Simple Smile) вероятно преценяват колко да те държат на апарата, но средно е по около 30. и тъй като си плащаш, всеки може да си ходи, когато си иска. аз си плащам на касата, за да подкрепям уж болницата. иначе и на място взимат пари, обаче никой не ми даде бележка там първия път и си казах, че тая няма да я бъде и си се катеря до втория етаж в  централната сграда и това е.

# 682
  • Мнения: 137
и аз имам един общ въпрос и съм в дилема. знаете ли дали трябва в дни, близки преди раждането, да отида на видеозон (ултразвук или там каквото е), за да се види размер на бебето и т.н. и това да го нося в болницата. аз питах моята от Ж.К. и тя ми каза, че нямало смисъл да го прави, защото тоновете били най-важното. ако са добри, значи с плацентата, водите и т.н. всичко било наред. обаче един от лекарите от 2 градска, като ходих на тонове, ми каза, че било хубаво да си направя. после други питах и изобщо, чудя се. във 2 градска срещу 30 лева ималов жен.консулт. да ми направят такова нещо, обаче дали има смисъл?! а моята лекарка пък е против тия изследвания, щото било и ненужно облъчване.. при вас как е?
Ами на мен не ми е казвал никой нищо такова, но според мен няма смисъл нали всеки месец ходиш на ЖК и там те преглеждат на ехограф, а във коя седмица ходи на тонове и има ли определни дни за това. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 63
по учебниците след влизане в 9 месец трябва да се мерят тоновете всяка седмица. в осмия месец е препоръчително на всеки две седмици. аз в осмия ходих при моята от Ж.К., за да ме слуша с фунията. от 9-тия ходя всяка седмица за тонове, тя няма в кабинета си такъв уред. май повечето в поликлиниките нямат, а и не се поемат тези изследвания от здравната каса.
много важно е да се прави това, дори да си усещате бебето, защото в деветия месец процесите са много бързи и плацентата презрява. трябва да се следи Naughty

няма никакви определени дни. когато си искате, отивате. вероятно касата на болницата работи обаче от понеделник до петък. иначе, ако не работи, в празниците, се заплащат тия 25 лева директно в отделението на акушерката. ако се притесните нещо, че става с бебчо, и през нощта може да си ходите за тонове. винаги има дежурни.

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 12:20 от kssk

# 684
  • София
  • Мнения: 83
Епидуралната упойка кога се слага  наистина ли няма никаква болка и много ли е болезнено поставянето и? Hug  bouquet

Преди да родя си мислих , че няма да искам упойка, но след 12часово раждане и доста болки и впоследствие реших да ми сложат упойка.Питах акушерката колко е разкритието ми-беше 4см, и това беше момента.Въобще не усетих болка от упойката(сигурно защото ми я постави една от най-добрите анестезиоложи в болницата), но единствения минус е , че не успяваш да напъваш както трябва.

# 685
  • Мнения: 137
Какво е усещането аз знам че от епидуралната упойка не се обездвижваш наистина ли е така, имае ли проблем да ти я сложат без да си я платила предварително ? Как се чувстваше след това имаше ли някакви проблеми докато те отпусне упойката главоболие,  болки ? Sad

# 686
  • Мнения: 97
Какво е усещането аз знам че от епидуралната упойка не се обездвижваш наистина ли е така, имае ли проблем да ти я сложат без да си я платила предварително ? Как се чувстваше след това имаше ли някакви проблеми докато те отпусне упойката главоболие,  болки ? Sad
derisa, ,
Може да ти я сложат без предварително плащане, услугите се заплащат най-късно до изписването.
Не знам колко бързо анестизиологът може да ти направи профил, но не мисля, че ще е проблем,ако много те заболи и да си поискаш на място, а пък после да уредите плащането.

# 687
  • София
  • Мнения: 275
Ето малко инфо за видовете упойки и тяхното поставяне.  Peace

Цитат
Какво представлява Епидуралната Анестезия?
Бременната сяда или ляга с приведен гръб, прави се местно обезболяване на кожата в долната част на гръбначния стълб. След това през тънка игла се поставя много фин катетър в епидуралното пространство извън обвивката на гръбначния мозък, през който се вкарва обезболяващият медикамент. Нито иглата, нито катетърът достигат до гръбначния мозък и могат да го увредят. Ефектът на обезболяване настъпва след 5-10 минути. Катетърът се оставя на мястото през целия период на раждането, което позволява аналгезията да се удължи или да се задълбочи в случай на нужда, ако се наложи цезарово сечение.


Цитат
Спиналната анестезия се извършва еднократно и действието й продължава около час и половина или 3-4 часа (в зависимост от лекарството, което се въвежда). Това означава, че раждането трябва да стане точно в този период.



Цитат
И при двете упойки родилката е в съзнание и обезболяването е от кръста надолу. При спиналната анестезия, за разлика от епидуралната, в тази част от тялото се получава пълно обезчувствяване и родилката не може да се движи. Спиналната упойка се прави обикновено при спешно цезарово сечение (секцио), когато има съмнения, че пъпната връв може да задуши плода. Секциото представлява оперативно изваждане на плода по медицински показания - когато бебето не е обърнато с главичката надолу, евентуално при по-големи размери на детето, при късогледство на родилката - за да не се отлепи ретината й при силните напъни.

# 688
  • Мнения: 137
Антония благодаря много изчерпателно обяснение. Hug  bouquet

# 689
  • София
  • Мнения: 275
derisa на теб кога ти е термина?

Общи условия

Активация на акаунт