Кисело мляко за 7-месечно бебе ок ли е?

  • 17 946
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
И аз въведох киселото мляко след 10 месец, домашно не давам! Peace

# 16
  • Мнения: 354
Моето мнение също е че е рано, но ти сама трябва да прецениш. Против съм ранното въвеждане на храни, които са неподходящи за възраста на бебоците. Моето мение, е че адаптирано мляко се пие до определена възраста и не мисля че трябва да ги лишаваме от това / освен в случайте в които детето отказва /, а кисело мляко ще пие цял живот  Peace

# 17
  • Мнения: 4 292
Според мен, от малки дози давани понякога, нищо няма да му стане на бебо. Постепенно го включи в менюто му. Но съм абсолютно против домашно подквасеното кисело мляко - колкото и да е био. Не съм и не бих дала такова на детето си.

# 18
  • София
  • Мнения: 790
Аз дадох кисело мляко след годинката. Домашно не бих дала...

# 19
  • София
  • Мнения: 6 676
Тук всички ще ти кажат, че е още рано. Но наистина не виждам проблем, стига да няма алергии към млякото.
Не, че нещо, но ми е интересно вас с какво са ви хранили като бебета? newsm78
Мен с кърма, до година и половина, сега със същото все още храня и детето си (освен другата храна, естествено), но й давам и кисело мляко откакто навърши 1 г.

# 20
  • Мнения: 2 312
Аз започнах да давам кисело мляко на 9м.
Сутрин пиеше АМ,вечер-кисело мляко.Определено й харесваше.
Домашно и аз не бих дала-дори и био както го казват!

# 21
  • Мнения: 953
Домашното мляко не подлежи на контрол - нито знаеш дали не е заразено от бактерии / или туберкулоза например и други гадини/  нито какъв % масленост е.
По книгите пише, че бебетата е препоръчително да се хранят с кисело мляко след годинка, но много деца са отгледани само на кисело мляко и нищо им няма.
Ако си решила твърдо да го храниш с кисело мляко, нека поне е такова което е минало контрол.

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Така, така....за съжаления големия ми дзвер отказа адаптирано мляко точно на 7м. и от тогава мина на кисело......нищо му няма....

 Да, ако синът ми беше отказал АМ и аз щях да дам кисело, нямаше да се замислям и да го оставя без мляко.Но нямаше да е домашмо в никакъв случай.

 

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Мисля,че е рано...особено ако има алергии в рода ви!

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ауууу,ма то едва ли не отровно това кисело мляко newsm78
Аз май съм лоша майка,давала съм на сина ми от 5,5 месеца,та до 4,5 години,всяка вечер кисело мляко...
На малката още не съм давала,но скоро и това ще стане.Не смятам,че киселото мляко е чак такъв проблем...

# 25
  • Мнения: 1 367
Конкретно на въпроса-мисля,че е раничко.А иначе и аз бях на две-домашно или купено кисело мляко.Синът ми опита домашно,но сякаш не му хареса.Опита и купено-прояви малко повече ентусиазъм.Така че още не давам редовно.

# 26
Да,и аз дадох на моето бебе кисело мляко когато беше на 7 м. - домашно,и досега мляко с бисквитки е една от любимите му храни.Така,че Peace

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен, от малки дози давани понякога, нищо няма да му стане на бебо. Постепенно го включи в менюто му.
съгласна съм Peace
Миналата вечер сина ми се задави зверски с АМ и мн се изплаши, легна си гладен.
На другата сутрин пак ми отказа АМ, извиках мъжа ми на помощ и докато си изпия кафето той му беше приготвил 60мл кисело мляко и малък си го беше изпил.
Сама си предцени, но смятам, че постепенно може да го въведеш.

# 28
  • София
  • Мнения: 518
Ние много се мъчихме с тези АМ и от две седмици някъде сме на кисело мляко и много й харесва,давам й домашно направено,до колкото знам в купешките има толкова вредни неща,затова ако ще е кисело мляко да е домашно Peace

# 29
  • Мнения: 2 448
До 6 месец пиехме АМ, и когато дойде време да го заменя с такова за след 6 месец, малкия не щеше да го пие.Не знам какво не му хареса, но реших да го пробвам на кисело и така започнахме.Разбира се ядяхме и от кухнята, не сме били само на мляко.Но не съм давала домашно, а купено, в началото разредено и малко подсладено и не твърде маслено.

Общи условия

Активация на акаунт