За близостта между майка и момиче

  • 2 165
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
  Не се притеснявай излишно.Няма такава зависимост-голяма близост и любов /дете-родител/ и обратна сексуална ориентация.Явно някой псевдо психолог-разбирач по всички въпроси те е съветвал.
  С нашата любов правим децата си по-уверени и щастливи.
 

# 16
  • София
  • Мнения: 39 765
С Дияна от малка се гушкаме. Не мисля, че има някаква връзка м/у любовта майка-дъщеря и лесбийските наклонности. Дияна си има гадже btw, момче Simple Smile Моята любов не й е попречила Simple Smile

Но пък минах през всички периоди "Мамо мога ли да се омъжа за теб?, "Мамо мога ли да се омъжа за тати?", "Мамо мога ли да се омъжа за Диляна?" След внимателно обяснение всичко си идва на място. Всяко дете минава през такъв период.

# 17
  • Мнения: 7 821
Момчетата да не се прегръщат, 'щото ставали, женчовци ... сега и момичетата да не се прегръщат  Rolling Eyes ... то на майките май изобщо не е позволено да си прегръщат децата ... а бабите могат а  Wink?

# 18
  • Мнения: 112
Slyn4o, изобщо не слушай всички "психолози", които всичко знаят.
Ами поне да си ползват знанията за себе си. Не позволявай да ти дават наклон
в живота, не си го слагай на сърце. Това което преценява майката е най-правилно.
Все пак детенцето е излязло изпод сърцето ти и ти усещаш най-добре неговата душевност.
Аз имам момче и момиче и никога не съм се страхувала от Едиповия комплекс или от
обратните наклонности. Гушкаме се постоянно, само дето баткото (на почти 7) вече започва
да избягва физическите контакти, вероятно се прави на голям и независим.
Моля се само винаги да имаме достатъчно време да обръщаме внимание на децата си, да сме
най-добрите им приятели, първо с нас да споделят болка и радост, трепети и мечти, а защо не
и да се погушкаме вечер за отърсване от напрежението.

# 19
  • Мнения: 3 880
Направиха ми забележка, че не трябва да допускам такава близост, защото можело да се развият обратни наклонности в детето  Shocked
А този, който ти направи забележката, специалист по какво беше и колко представителни проучвания е провел преди да стигне до това гениално умозаключение? Много ме е яд, когато сульо и пульо си мисли, че разбира от човешката психика и знае кое държание до какви последствия води, при положение, че е търговец, програмист, шофьор, сервитьор (примерно) и няма нищо общо с тази материя.

# 20
  • Мнения: 9 814
Нека се радваме на всички онези моменти на близост с децата ни, защото ще дойде време, когато дори и да искаме да гушкаме и целуваме, те ще се дърпат и ще казват, че вече са големи.
Като малка най-много обичах да прегръщам майка си, така  можех да прекарам цели часове, пък не съм станала обратна.
Писна ми от тъпи теории!

# 21
  • Мнения: 2 197
Много обичам такива заключения. По тази логика трябва да се гушкаме само ако имаме синове. И тогава пък някой сигурно пак ще заключи, че не трябва да се прави така, за да не развие Едипов комплекс.
Всичко е до човек -  някои се гушкат, други не. Аз обичам да гушкам и целувам дъщеря си (както и баща и). Просто съм такъв човек. Радвам се, че и тя е доста гушкава и гальовна засега. Искрено се надявам това да продължи много дълго време.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Глупости, много е малка. Гуши си я, докато дава...

# 23
  • Мнения: 1 479
Според мен си е хубаво да има такава близост.Майка е най-добрата ми приятелка/убедих се от опит/и всичко си споделям с нея.Аман от философи Close

# 24
  • Мнения: 582
Благодаря на всички за откровените и изчерпателни отговори   bouquet

Често казано се замислих, защото понякога нейното си е чисто мляскане, че дори и лизане. Знам ли, може пък наистина да е опасно за наклонностите  newsm78

# 25
  • Мнения: 3 663
на тази възраст даже няма значение дали е момиче или момче Simple Smile повечето 2-3-4-годишни деца обичкат да ги гушкат и целуват и са гальовни Simple Smile
и ако така се променяха наклонностите, ехеее... няма да продължавам Grinning

# 26
  • Мнения: 5 940
Благодаря на всички за откровените и изчерпателни отговори   bouquet

Често казано се замислих, защото понякога нейното си е чисто мляскане, че дори и лизане. Знам ли, може пък наистина да е опасно за наклонностите  newsm78
Това по-скоро не е хигиенично..

# 27
  • Мнения: 106
И ние се целуваме, гушкаме, прегръщаме. Тя е много гальовна и обича да се настани по-близко или в мен, гушнати четем книжки, гледаме телевизия и така заспиваме - страхотно е. Така се държи и с баща си, дядовци, баби и разни други роднини и приятели, които харесва. Ни виждам нищо лошо в това.
Е, понякога започва да се лигави - да ме мляска и си пуска езичето, но аз веднага й обеснявам, че така не се прави.

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Поредните тъпотии, сега ако не се радваме на тези незаменими моменти кога?Ние също с моето момиченце се гушкаме и целуваме при всяка възможност. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 8 999
Абсолютни глупости!

Общи условия

Активация на акаунт