БЕБЕТА ЮНИ 34 :D

  • 11 864
  • 303
  •   1
Отговори
# 225
  • варна
  • Мнения: 256
Здравеите, вчера бях на преглед и моята бебка е мъничка само 2100. Аз ного се нядявах да се раждаме вече, правех си някакви криви планове за след 2 седмици/т.е. нядявах се бебка да трагне да си излиза/ но доки ми попари мечтите като каза така като гледа колко е мъничка ще удържи почти до термина  Confused

Хич не се връзвай на това Naughty
На мен в 2 поредни месеца ми казват 2 коренно различни мнения. На предната консултация бебо беше 1200/29г.с/ и изоставаше с около седмица, след още 3-4 седмици ходих на ФМ и Балев също каза че сме дребни /1600 в 33г.с/...дори ми мръдна термина с една седмица напред #Crazy...Сега преди 2 дена от последната консултация измериха бебето 2550 и ми казаха 4е сме вървели с 2 седмици напред, а като чета други мамчета с по-едри бебета, а в по-ранни седмици и са им казали че са в норма....Ами моя извод е че всеки лекар има различно виждане ooooh!..

# 226
  • Мнения: 279
Честит рожден ден на двете  Галета!!! Да сте живи и здрави, желая ви много щастие, любов и най-сладките бебчета Hug
  Да ви кажа и на мен ми се губи кака Мая. Да не би да са я приели в болница...не да ражда, а може да са я приели за да я наблюдават. Все пак е и с близначета!
ЗА контракциите -когато са без болка няма опасност, те са само подготвителни!
                             -когато са придружени с болка в кръста и ниско долу корема като при менструация и зачестяват под 10 мин и са на равни интервали, значи ще се ражда скоро.. Аз бях с такива преди 20тина дена вече, ако знаете как се шашнах, ама Гинепрала върши чудеса Wink и лежането де...

# 227
  • Мнения: 33
ЗА контракциите -когато са без болка няма опасност, те са само подготвителни!
                             -когато са придружени с болка в кръста и ниско долу корема като при менструация и зачестяват под 10 мин и са на равни интервали, значи ще се ражда скоро.
Явно и аз получавам контракции, но все не мога да свикна да ги наричам така и все си мисля, че просто много боли Simple Smile

Кака Мая наистина се губи, и други мами ги няма, но вече е 9 май, много са влезли в 9тия. Не се шашкайте, но ми се струва, че съвсем скоро ще чуем първата радостна новина  Party

Mu6oron, и аз съм чувала само хубави работи за д-р Илиева във Вита.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 13:30 от Meg_H

# 228
  • Мнения: 132
Мерси за отговорите на всички  Hug!
Аз за сега ще си лежа с магнезия и но шпа-то и се надявам да няма нищо притеснително  Praynig.


# 229
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет  Hug
Друго - купихме си легло - понеже някой беше писал, че за да е от масив трябвало да имаш здрави джобове - нашето е най-евтиното от Mothercare, от бор, и струваше 220 лева без матрака - колкото едно платнено! Ето го: http://www.mothercare.com/gp/product/B000M4VXVO/sr=1-1/qid=12103 … UTF8&mcb=core

Бубачко, че то за четири решетки и то от бор си е даже доста скъпичко това легло( че и с нестандартен матрак)  Mr. Green   Peace

Аз много се кефя като се мърда бебчо, получавам едни ритничета и издутини на корема и като ги погаля изчезват  Grinning

И аз си мисля, че съвсем скоро ще имаме бебчета  Simple Smile Толкова е вълнуващо Grinning
Сега ще погледна в майската тема  да се покефя малко  Heart Eyes Simple Smile

Чао момичета и приятен ден  Hug

# 230
  • Мнения: 15
Ох аз все забравям за някой, Crazy
Маристута наистина много е хубаво ге6теризон4ето и пелената Peace
Дари75, аз съ6то си мисля 4е с клизма е по добре,не е толкова неприятно истра6но,преди 5год ми правиха операция и ми направиха и клизма,не се усе6та ни6то спокойно,пък и както казва Тони ,да не стане някой фал ,4е после голям срам Mr. Green
Тони,много сте хубави на снимките,а това е ду6тери4ката ти ,направо бонбон Hug
За коли4ките и аз да кажа Mr. Green( това което 4увам като отзиви),за Chicco,като дизайн коли4ките са много хубави ,но от практи4на гледна то4ка са малко дървени(пак казвам това са мнения тук от италия) ,т.е колелата им не са много маневрени,въпреки 4е е италиаска марка тук в Италия специално за коли4ките предпо4итат Peg Perego или Inglesina,много здрави,добър дизайн,леки удобни и много маневрени,но вси4ко е въпрос на вкус и предпо4итание а и до финанси разбира се.  bouquet
Верно кака Мая липсва някой има ли новини за нея?дано вси4ко да е наред Praynig
Хаде цунки от мен

# 231
  • София
  • Мнения: 779
Честит рожден ден на двете Галита. Много щастие и много хубави и здравички бебчета.

Благодаря много за инфото за чаршафчета.

Аз да ви се оплача напоследък много се изморчвам и само спя, а толкова неща имам да свърша ooooh!

Това с големината на бебетата, може да се повторя, но зависи от обиколката на главата и дължината на бедрото. Т.е всеки лекар може да ги измери различно( то май и от положението на бебето зависи), а после кг се изчисляват по формула, която разбира се не дава съвсем точна представа. Так че не се шашкайте.

 Laughing

# 232
  • Мнения: 23
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания  Heart Eyes Hug  - желая и на вас много леко раждане и много послушни здрави бебчета, много да ви радват и слушкат  Hug

# 233
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета   bouquet

Честит рожден ден на двете Гали  newsm59 newsm76 smile3525 Много щастие и здрави и красиви бебчета на финала   bouquet

Аз днес съм много щастлива, защото ни монтираха мебелите newsm44 Най-после! Утре вече се нанасяме  Mr. Green

Ходих сутринта на изследвания и ще си разбера резултатите в понеделник, когато съм на преглед. Дано всичко да е ОК  newsm17

Ех, миналата година на 9 май заминахме на меден месец... Как ми се иска пак Simple Smile Но пък скоро ще си гушкаме малката бебка Laughing

Май имах и други неща да казвам, ама забравих. После пак ще досаждам  Laughing Чао   bouquet

# 234
  • Мнения: 15
Toni снимките са прекрасни и дъщеря ти е голяма сладурана Flutter

Не съм чувствала още болка при стягане на корема,ама сега като отида на преглед ще го питам доктора дали да не почна да пия магнезии,че напоследък доста често ми се гипсира корема... Shocked
А много ми е смешно сутрин,като се събудя и си погледна корема (още лежаща в леглото) каква форма е придобил... Laughing  Едни издутини...Абе голям смях hahaha

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 16:17 от MISHAa

# 235
  • Мнения: 10
Maмчета да ви питам вие виждали ли сте лепенки за след секцио с пазмери 25:9? Днес говорих с моя анестезиолог и той ми каза да си купя точно този размер, а в аптеката имаха само 20:9 см #Cussing out Да не би аз да съм се объркала нещо newsm78.vesi21 сподели своето професионално мнение за размерите на лепенките... Каза ми също да си купя и солпадеин за главоболието.Друго не ми трябвало Shocked...Според вас да си накупя ли други болкоуспокояващи за след секциото?
Пък моя мъж днес е на сватба в Бургас и чак утре ще си дойде.... ConfusedТака ми се искаше и аз да отида, ама мъжа ми го е страх повече от мен да не взема да родя някъде по пътя и дори не сме говорили аз да ходя с него Naughty....
...и на мен постоянно ми се спи. Така бях и в началото на бременноста-където седнех-заспивах, сега пак Blush

tanita_83 страхотно е че ще се нанесете най-накрая.! Peace

# 236
  • София
  • Мнения: 1 535
tanita_83 честити ти мебели и не се преуморявай с това пренасяне   bouquet
И чакаме снимчици после Wink

geneva2008 преди и някое друго майче казваше, че много спи - направо ви завиждам. Снощи дали ми се събират 3-4 часа сън и днес само придремвам пред компютъра  Tired. Не мога да си намеря удобна поза и местенце и това си е  Thinking

# 237
  • по света
  • Мнения: 1 587
geneva2008 ,солпадеина е достатъчно силен за болки,запаси се с вода от него съхнат устата  bouquet

# 238
  • Miami
  • Мнения: 413
Момичета, като си говорите за лекарства за болницата да попитам и аз - трябва ли да си взема някакъв антибиотик за шевовете за след раждането? Мисля, че samimami беше писала за някакъв антибиотик, който се пръска, но не помня точно какъв Sad Моля, ако някой знае да даде малко инфо  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 10
Kory  за шевовете след нормално раждане или след секцио питаш? Че ако е след секцио и мен ме интересува Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт