АПРИЛ претърколи се вече - всяка мама гушка своето човече!!!

  • 10 947
  • 283
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 751
Аз ще ви кажа на мен педито какво ми каза да не ям и пия- кафе, млечни продукти,бобови ,домати,шоколад,зеле.
Другите мами могат да допълнят ако съм изпуснала нещо.
Агнешко, телешко, ягоди, зелени салати.... Twisted Evil
Накрая каза: наблягай на картофите и ориза  ooooh! Shocked

# 136
  • Мнения: 269
Аз ще ви кажа на мен педито какво ми каза да не ям и пия- кафе, млечни продукти,бобови ,домати,шоколад,зеле.
Другите мами могат да допълнят ако съм изпуснала нещо.
Агнешко, телешко, ягоди, зелени салати.... Twisted Evil
Накрая каза: наблягай на картофите и ориза  ooooh! Shocked

Кали , а защо агнешко ,телешко и зелени салати.Аз само зелени салати ям в огромно количество. Заради нитратите ли ???

# 137
  • Мнения: 242
Здравейте
 ей че то остана ли нещо дето става за яденеее  ooooh! То почти всичко не трябва да се яде.Аз се опитвам да спазвам някои ограничения ,но например си ям домати,доста ягнешко тези дни,и кисело мляко ,но не много.
За погачата-ние не правихме погача -вчера ходихме да ни пеят чиста молитва и това беше,пък и то  цялата рода нямаше търпение да чка до 40 -те.
 За пл'нченето ,давенето и хрипането-уф и аз съм във вашият списък,просто много се шашкам.
 За повръщането-и ние взехме да повръщаме тези дни малко повечко-ама пък си спи доста,въпреки че  повръща,явно все пак е сита.
За нослето- и ние имаме сополки-обикновено са засъхнали и по малко,но вчера например след едно кихане такъв зеленишляк ми беше изкарала,че  #Crazy Sick
За кафето-не пия и не ми липсва кой знае колко много,но цигарата така ми липсва че понякога изтрещявам яко ,но все още не съм и не мисля че ще го направя докато имам кърма.
За кондицията-какво беше това  newsm78 и за нервите   #Cussing out- ще пребия някои скоро,вчера така строих двете ни мили майки ,който ,не искат да ми дават съвет"но защо не направа така " и то няколко пъти ми се натекна  #2gunfire или например тази нощ когато Калина беше решила че няма да спи от 2 до 5.15,много ми е мъчно защото се чувствам много лоша майка  Embarassedв такива моменти,е разбира се не съм си изпускал нервите върху нея,ама най-вероятно то усеща милото.
За мокрите кърпички- ползвам памперс сензитив- и съм доволна  Peace
 За зеленото ако-от време на време имаме някое парченце,ама не му се впечатлявам,но исках да попитам вчера имахме в едното ако едно такова слузесто,пак златисто ,но като сопол(голям) какво може да означава,трябва ли да се притеснявам .
Браво на малката Рая сега  много гушкане и пожелавам
 Тифани   bouquet
 

# 138
  • Мнения: 479
Привет от нас!

За погачата - на Теди не сме правили, ама на Мартичка реших да поканя няколко приятелки да си похапнем сладко и да си побъбрим. Сутринта отидохме в църквата и попът ни прочете чиста молитва. Там занесохме малка погача с мед. Отчето каза, че принципно не е нужно да се носи нищо . Ама на мен така ми беше казала една жена, много светната в църковните дела, и  аз реших да я послушам.  Гостите посрещахме следобед и мъжът ми присъстваше. Инак нямаше да се справя сама с бебе и черпавки. Още повече, че всички се изсипаха точно когато кърмех Марта, така че той посрещаше и виночерпеше, докато ние свършим важното занятие. Освен това една моя приятелка доведе 3-годишния си син. Тъй че не сме спазили съвсем обичая да няма мъже у дома.
Ценителката, в коя църква ходихте за чистата молитва? Стана ми интересно заради  ритуалното хранене, което сте направили в църквата.

За диетата - аз вече не знам какво да ям. НЕ ям боб, зеле, избягвам прясното мляко (само сутрин си правя мюсли, макар че откакто ни хвана дрисъкът, и него го спрях), гледам да не ям салата всеки ден, яйца, шоколад (а как ми се яде само  Crazy), ядки, цитруси...
Сега си сготвих една спаначена супа. А кафе не смея да пия, защото с малко не мога. Обичам го много и то в големи дози, затова не се изкушавам  Sick

# 139
  • Мнения: 2 751
Аз пък нямам търпение за неделя за погачата  Grinning
Ще има към 30 души у нас и пак съм поканила най-близките си хора  Crazy

# 140
  • Мнения: 70
Уф, сега се къпахме и видях че обрива е тръгнал към гръбчето и гърдичките. Хванала съм крема и се чудя да мажа ли или не. Ама някои пъпки по лицето имат такива бели връхчета, дано не се разнесат повече. Мамчета, давайте съвети. Какво да правя? Толкова ли е страшен този Елоком?

# 141
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Добър вечер и от нас   bouquet!

За погачата - в нашия край изобщо не са чували за такова нещо. Аз от интернет научих за нея и като казах на майка ми, тя изоообщо не беше в час какво е това. Прави се единствено пита, която се раздава за здраве и това е, нито т. нар. чиста молитва, нито нищо друго. Аз ако имаше тук такъв обичай щях да си го спазя. Ама сега не ми се обяснява на всички какво трябва да правят, така, че ще минем със сладка питка и сладка почерпка без другите подробности. На каката даже и пита не сме правили, пак поради същата причина, нямаме такъв обичай.

Bibobibo, за елокома не мога да ти помогна, не са ни го изписвали до сега  Hug

# 142
  • Мнения: 134
Тодоранче църквата е в Етрополе не в София

# 143
  • Мнения: 319
Казвам ви това дете ме побърка  Shocked

Нахраних го следобед и той вместо да спи само пищи.......ама пищи!Не ще нито на ръце,нито на моето легло,нито в шезлонга!Иска само да пищи........Не са колики Peace Гевезене ли е,какво е?Аз имам някакви съмнения,че е от негърчето,което изядох днес Thinking Спомням си ,че преди няколко дни пак така хапнах негърчета и Даниел не искаше да заспи.....и то след баня  Shocked Спирам всякакво сладко......няма как!Педиатърката ми каза и банани да не ям newsm78
Според нея тези нашите пъпчици били от някои храна,която аз съм яла........Но от коя??? Сменяме олиото на Бюбхен с мляко за тяло на Мустела PeaceДано се разкарат тези  пъпки,че приличаме на болни от шарка!Само докато го пипна по гърдичките лекарката и нашия се зачерви целия.....явно сме с много чувствителка кожа!

въобще не ми е ясно как ще се оправяме на погачата на 11-ти ooooh!Ние нямаме никакъв режим и като реши да писне малкия.....няма спирачки!Някаква трагедия сме!!!Толкова ми е изнервено......недоспало,криво....... ConfusedЧувствам се ужасно!!!

# 144
  • Мнения: 479
Тодоранче църквата е в Етрополе не в София
Ааа, добре  Grinning

Bibobibo, остави го тоя Елоком. Опитай с цинкова паста, безобидна е. Нашият обрив по гърдичките и гръбчето мина от нея  Peace

# 145
  • Мнения: 354
Сисе, първо се УСПОКОЙ! Бебетата усещат, когато майката е изнервена, съответно още повече пищят.
Запомни, че милото не е виновно, че иска нещо, а не може да го обясни. И аз се чувствам изстискана, но още малко...
Ако наистина мислиш, че някоя храна го превъзбужда, спри я. И постепенно ще свикнете един с друг. Ако можеш, остави го на някой да го гледа за няколко часа - помага! Peace

# 146
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ясмина, какво имаш предвид под "хомеопатична доза кафе"? Защото при мен кафето е единственото нещо, което ужасно много ми липсва откакто се кърмим. Все ме е страх да си пийна да не би да й навреди...

Имам предвид едно малко кафенце съвсем разредено - дето се казва само няколко глътчици.  Grinning

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 328
Ясмина, какво имаш предвид под "хомеопатична доза кафе"? Защото при мен кафето е единственото нещо, което ужасно много ми липсва откакто се кърмим. Все ме е страх да си пийна да не би да й навреди...

Имам предвид едно малко кафенце съвсем разредено - дето се казва само няколко глътчици.  Grinning
А кога го пиеш - преди или след кърмене?

# 148
  • Мнения: 2 751
Според нея тези нашите пъпчици били от някои храна,която аз съм яла........Но от коя??? Сменяме олиото на Бюбхен с мляко за тяло на Мустела PeaceДано се разкарат тези  пъпки,че приличаме на болни от шарка!Само докато го пипна по гърдичките лекарката и нашия се зачерви целия.....явно сме с много чувствителка кожа!

И според нашата д-рка е от храна, която съм яла  Peace
Посъветва ни да го мием само с вода, да не го мажем с козметика, а само със зехтин и то само по гънките. Но това ни го каза една д-рка, която замества нашата и не знам дали да й се доверя  Thinking

Сисе, а дали се е нахранил? Може от глад да пищи  Thinking

# 149
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ясмина, какво имаш предвид под "хомеопатична доза кафе"? Защото при мен кафето е единственото нещо, което ужасно много ми липсва откакто се кърмим. Все ме е страх да си пийна да не би да й навреди...

Имам предвид едно малко кафенце съвсем разредено - дето се казва само няколко глътчици.  Grinning
А кога го пиеш - преди или след кърмене?

Така се случва,че е точно след кърмене. Но тя пък сутрин суче доста начесто, така че следващото кърмене се пада след около час.

Общи условия

Активация на акаунт