Кога е първият преглед, след установена бременност?

  • 3 254
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Отидох веднага щом видях положителен резултат на теста.
Според мен "Храниш се като бременна и живееш като бременна" означава да не пушиш, да не се наливаш с алкохол и да не се скъсваш от опасни спортове.

# 16
  • Мнения: 9 973
мен не ме върнаха.Около 1 седмица след закъснението

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
2 седмици след теста отидох.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 558
На 15-тия ден след зачеването бях на гинеколог. Видя се само плодно сакче, 2-3 седмици по-късно се видя и сърчицето на малкия разбойник.
И при мен беше така Peace

# 19
  • Мнения: 339
И според мен е най-добре да се отиде 10 дни след закъснението. Личният лекар няма право да ти отказва направление за гинеколог за да се установи бременността. Аз такава лична лекарка бих си я сменила с друга, която няма да ми говори подобни глупости.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ако личната неще да ти даде направления си иди на частно, най-рано се ходи 10-14 дни след закъснението  Peace

# 21
  • Мнения: 339
ако личната неще да ти даде направления си иди на частно, най-рано се ходи 10-14 дни след закъснението  Peace
Защо да ходи на частно? Значи хем си плащаме здравна осигуровка, хем да даваме пари, защото лекарите се опитват да ни баламосват ? Не съм съгласна! 

# 22
  • Мнения: 575
По принцип смисъл има. Снаха ми мислеше, че е бременна, направи си и два теста, бяха положителни, но се оказа, че няма бебе, а миома.

Как така тестът е положителен, а бременност няма?
Тя миомата с ехограф прилича на бременност, ама теста какво е отчел....

# 23
  • Мнения: 41
Мен по ЗК ме записаха 14та г.с. и ми пуснаха изследванията, иначе и аз отидох на частно 20тина дни след закъснението и направиха ехограф.

# 24
  • Мнения: 518
Аз отидох директно на гинеколог след като видях +(десетина дни след като ми закъсня, даже нямаше толкова) изобщо не съм ходила при личната. Той останови бременността и ми каза да си взема направление, което е валидно до края на бременноста. Вторият път,когато отидох беше след един месец и тогава ми правиха изследванията - урина и кръв.

# 25
  • Мнения: 728
аз отидох 5-та гс, за потвърждаване на бременноста, после ходих в 9-та, в 12 и тн. Никой не ме е върнал и никой не ми е казал че е рано. Иначе изследвания ми пуснаха чак към 20-та гс.

# 26
  • Мнения: 1 428
Иди към 6-та седмица, за да може да се чуе сърчицето. По-рано няма смисъл, според мен.
Peace

# 27
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз изобщо не бързах да ходя, мислех към 12 г.с. да отида, но имах кървене и отидох в 8 г.с.

# 28
  • Мнения: 91
Веднага след положителен тест 3бр. отидох при личната си лекарка, която веднага ми издаде направление за акушергинеколог, който си избираш сама. Платих 2,20 потребителска такса. На следващия ден отидох при АКГ, като преди това платих 2лв. на регистратурата. Прегледаха ме на видеозон установиха бременност и ми издадоха картон, регистрираха ме като бременна, нямах месец от бременноста. Пуснаха ми всички изследвания за болести, кръвна група и т.н. всички рутинни и си платих 2лв. на регистратурата.  От там вече консултациите ти са безплатни. Това е схемата, ако ти се налага веднага излизаш в болнични/длъжни са да ти дадат, ако ти се налага/, на мене искаха още от първия ден да ме пускат в болнични, но аз излезнах в началото на 4-ти месец. Надявам се да съм те улеснила, можеш веднага да отидеш, но всичко стъпка по стъпка си е както си е по закон. Стига да не си решила да ходиш на частно, но иначе на 3-d ходя частно. Успешна бременност! newsm10

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбира се, че трябва да отидеш на преглед - при това не по-късно от седмица след положителния тест...
Това не се е прави със спортна цел или от любопитство или за задоволяване мераците на бъдещата мама - ранния преглед - този, първия, трябва да установи нормалното закрепване на бъдещото бебе - да не извънматочна бременност, да не е кухо яйце... Дай Боже всичко да е наред, сигурна съм, че е така, но в редките случаи, в които не е, е важно това да се разбере навреме! какво означава да изчакаш до втория месец - ... дори не искам да пиша, какво означава това, слава Богу, и аз само от книжките го знам, пожелавам и на теб да е така, но... с тези неща шега не бива!!! Отиди пак при ДжП-то, поискай направление за гинеколог - НЕЗАБАВНО - и при първа възможност смени този ... некадърен и неморален лекар!

Общи условия

Активация на акаунт