Стах ме е!

  • 2 366
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Няма нищо страшно,нека се роди живо и здраво! HugПък колкото е тежко-толкова,няма да го върнеш я.... Peace

 Peace Споко, мойто на ехото му сбъркаха килограмите, а бях в средата на деветия месец....  Peace

В 9 е най-неточно по принцип Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Отклонението явно е от ехографа.До 100 грама грешат, че и повече в по-напреднала бременност. Но и да не греши, какво толкова?Като се роди ще я гледаш по-лесно и все е дно ще е вече на два месеца. baby_neutral Просто явно бебка ще е по-шишкава,и може би е наследствено щом има такива бебета в рода. Аз се готвя за същото, защото и от  двете страни бебетата са били над 5 кила.В момента съм 14та седмица, но отговарям от сега на 18та, и това не ме притеснява защото надълго и широко говорих с лекарката си и тя ми обясни че е наследствено.За мое спокойствие и за да не се мъчи бебето, ще раждам секцио, това е. Лошо е като изостава бебето, а не като изпреварва.

# 17
  • Мнения: 2 197
Не се шашкай от глупости! Първо ехографа дава доста голямо отклонение, даже и да е най-прецизен. И второ дори да е голямо бебето какво от това? Нито раждането нито по-нататъшното развитие не се определя от това колко е голямо бебето. Имам приятелка, тежаща 45 кг (при 170 см), която роди 4,200 килограмово бебе за 15 минути. Имам и доста други, раждали по няколко часа 3 килограмови бебета. Всичко е въпрос на късмет.
Да ви е живо и здраво бебето пък колкото иска да се ражда.

# 18
  • Мнения: 827
Не мога да ви разбера, като е малко бебето - защо е малко?!Като е голямо, защо е голямо?Аз си мисля че няма ама никакъв повод за притеснение и не мога да разбера заглавието Страх ме е!.От какво мила те е страх, кажи най- точно.От това че носиш голямо бебе newsm78 Би трябвало да пуснеш тема "Горда съм" защото нося голямо бебе.Ама то тея пусти хормони... ooooh!

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Няма нищо страшно,нека се роди живо и здраво! HugПък колкото е тежко-толкова,няма да го върнеш я.... Peace

Пък и едва ли са го измерили много точно. А и статистиката показва само ОСРЕДНЕНИ сухи цифри  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 9 814
Е, и какво от това, че бебето е голямо и защо толкова вярваш на ехографите?
Моята дъщеря трябваше да е хипотрофно бебе, с тегло не повече от 2.200 кг, а се роди 3.200 кг.
Дори и да е голямо бебето, за съвременната медицина това не е проблем. Ще се роди със секцио.


Не мога да ви разбера, като е малко бебето - защо е малко?!Като е голямо, защо е голямо?Аз си мисля че няма ама никакъв повод за притеснение и не мога да разбера заглавието Страх ме е!.От какво мила те е страх, кажи най- точно.От това че носиш голямо бебе newsm78 Би трябвало да пуснеш тема "Горда съм" защото нося голямо бебе.Ама то тея пусти хормони... ooooh!

 Peace

# 21
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Първо, ехографите не са кантари и дават много голямо отклонение.
Второ, теглото няма значение, за раждането е важна главата, а природата му е намерила цаката - костите на черепа са свързани така, че при натиск да приплъзнат, а после пак да се наместят.
И трето, много е важно да си спокойна и акушерката да е внимателна. Така тъканите се отпускат и бебето минава, а опитната акушерка внимателно поема бебето да не излезе с двете рамена едновременно. Но когато ти си спокойна, тя ще си свърши работата по-успешно.
От личен опит - след раждането на дъщеря ми - 48 см и 2,900 кг имах повечко шевове, отколкото след раждането на сина - 53 см и 3,850 кг - само с 2 конеца, вътрешни за всеки случай. Така че  - няма страшно, а голямото бебе се гледа по-лесно.

# 22
  • Мнения: 471
Аз съм се родила 4,200 брат ми 5,050. Синът ми се роди 3,100. Толкова за генетичната връзка.............
А ехографите са различни,а и лекарите виждат различни неща. Не се притеснявай. Лека бременност и леко раждане

# 23
  • Мнения: 238
 И  на мен не ми стана много ясно защо точно "страх ме е"?!  newsm78
И двете ми бременности с нетърпение съм чакала да ми кажат, че бебето (бебетата) е качило еди колко си и ще се роди едро и не съм се замисляла как ще ги раждам Simple Smile
От собствен опит мога да ти кажа, че има огромна разлика да гледаш бебе близо 4 кг и такова, което тежи 2,200.  Лично аз ти пожелавам наистина да имаш голямо бебе и много да му се радваш  Peace

# 24
  • Мнения: 867
напълно е възможно бебето да е по-едричко щом върви отсега така. Моето към 7-ми месец беше 800г.

Но ти не се притеснявай сега, и без това няма какво да направиш по въпроса.

# 25
  • Мнения: 8 163
по-добре да родиш 5-килограмово бебе, отколкото 2кг. Да ти е живо и здраво детенцето
  202uu

Цитат
на мен не ми стана много ясно защо точно "страх ме е"?!
avalena, жената е първескиня. Не е ли очевидно защо я е страх? Всяка от нас се е страхувала поне малко от първото раждане.


Не се притеснявай, hitolq. Да, боли, но малко, а и това не е безсмислената болка от бъбреци или мигрена. Ще си спомняш с умиление за всеки миг от раждането, ще видиш.

# 26
  • Мнения: 3 092
Не се страхувай , а си бременей спокойно.
Баща ми е роден 5100 , но и аз и брат ми сме били по 3600 гр , а моето момиченце 3500...освен това ехографите не са толкова прецизни ....не си трови живота. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 447
Не виждам място за притеснение.Дори и да е голямо бебето какво те плаши това.Да е живо и здраво това е по важното.
А може и ехо-графа да не показва с точност,на мен ми казаха началото на 9 месец ,че синът ми е три кг. и до края ще стане
3,500-3,700,а той се роди 2,700 преносен един ден.

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Е как пък го измери точно 712 гр.   Mr. Green.


И аз това се чудя  newsm78  Laughing
Иначе за теглото другите са ти казали. Давай по-позитивно и весело, притесненията само вредят на бебчо.

# 29
  • Мнения: 11 004
Ехографите винаги грешат, а и дори бебето да е едро и голямо, какво от това. Simple Smile
За наследяването на килограми - мъжът ми е роден 5,100 кг, аз съм била едва 2,030 кг, а дребос се роди с перфектните 2,850 кг. Ето, че опасението ти е неоснователно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт