Проблем с кафемашината, Делонги

  • 33 029
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Не претендирам за някаква експертност - просто аз правя чудесно кафе с машинката, която има същия проблем, като на белинда.
Понеже живея в страната на хубавото кафе и гледам как текат тук машините по кафенетата - кафето капе капка по капка, определено ако 'тече' ще ми го сменят и ще ми направят ново.  Пак от наблюдения никога не съм виждала да мият цедките, а правят стотици кафета на ден - или с изтръскване, или с една четка минават и това е. Най-важното до колкото знам е как е смляно, но това се улучва с опит. Все пак, Белинда, за твое успокоение може да я дадеш на сервиз да я погледне техник, в крайна сметка щом не прави хубаво кафе, а не си го сменяла трябва да видиш от какво е промяната.

# 16
  • Мнения: 81
И аз мисля, че е важно как е смляно кафето!

# 17
  • Мнения: 30
Здравей,Белинда!От доста години съм с кафемашина/смених няколко/ у дома и от целия си досегашен опит мога да ти кажа,че при мен това,което описваш се случва при ситно смляно кафе.Ако беше от помпата,нямаше изобщо да тече вода,когато е без цедката.И ако е от кафето знай,че така помпата ти се "мъчи" и може да я изгориш/никак не е трудно,аз го направих/Пробвай с по-едро смляно кафе...,ако и така не стане-сервиз!Дано не ти се наложи!

# 18
  • Мнения: 2 891
Пак от наблюдения никога не съм виждала да мият цедките, а правят стотици кафета на ден - или с изтръскване, или с една четка минават и това е.

После тези цедки киснат в съд със сода цяла нощ. Казвам го от опит  Grinning

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Цедката се запушва ако кафето е по-ситно смляно. Аз я чистя с обезмаслител или медикс за грил. Накисни я в един от двата препарата за 10-15мин. и е готова. Получава се от това че кафето е мазно и ако е по-ситно след време се запушва. Peace Ако не се получи носиш я в сервиз. Там ги почистват цялостно с/у 15-20лв. Laughing

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Момичета, от няколко седмици имам проблем, странен...Машинката е Делонги, Тревизо, тази с крема диска. Знам, че доста от вас я ползват, защото ми я препоръчаха точно от този форум. Но от известно време се случва нещо много странно и се чудя какво е newsm78 А не я нося в сервиза, защото не мога да си открия гаранционната карта Embarassed Та реших да пробвам тук, може пък някой да е срещал същия проблем Sad
Та, машинката си работи и си прави хубаво кафе. Но...нали знаете как започва в началото да бръмчи силно...Ето това бръмчене след 5-6 секунди силно намалява, става глухо и тихо и кафето не тече нормално, а капка по капка. Съответно и никакъв каймак не прави. Все едно нещо й е запушено Thinking Разглабях цедката, мих, търках - нищо! А ако пусна да тече само вода, без цедката за кафето - тече си и си бръмчи нормално. Усещам, че проблемът е по-скоро в цедката, отколкото в машината, но не проумявам какво може да е Rolling Eyes
Някакви идеи?
Здравейте, знам, че темичката е стара, но  от няколко дни имам абсолютно същия проблем с кафемашината. Белинда, би ли казала какво се оказа и как се оправи... Много ще ми помогнеш. Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт