Отново за детските градини

  • 11 446
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: Katia

Моята свекърва, която е детски психолох винаги ми казва, колко е хубаво детето да израства в среда, в която се говорят два езика, независимо какви са те, защото когато порастне, много бързо ще усвоява други езици.


и този ред на мисли, тук искам да благодаря на майка ми, за безцнното което ми е дала, а именно това, че ми е направила най-големия подарък на този свят, подарък, за който ще съм и благодарна до края на дните си - един чужд език, благодрение на който успях да обиколя света, да се запозная с нови хора и да опозная други култури. Ако не беше тя, на мен щеше да ми е доста по-трудно, а по начина, по който тя го е направила с мен( и както в момента повтаря същото 1:1 с дъщеря ми) е най-лесният и най-ествственият начин за усвояване на чужд език, а именно - нито една дума на български до 6 год възраст от нейна страна. Резултат - говоря еднакво добре френски и български. А това е богатсво, което никой не може да ти открадне.

# 31
  • Мнения: 289
Аз категорично съм против ранното изучаване на чежд език. Съгласна съм, че децата като малки много добре попиват, но въпреки всичко изучаването /било то само песни и стихчета/ отнема време, което може да се посвети на спорт или просто тичане из парка.Аз съм започнала да уча чужд език в гимназията - учила съм в езикова гимназия- и после продължих и в института /МИО няма начин да не учиш езици/ и имам претенциите да говоря перфектно 3 чужди езика и малко "по-профански" още два. И без това от първи клас чуждия език е задължителен. Аз лично предпочитам за детето си детска градина с допълнителен спорт или танци отколкото език.

# 32
Единственно и само в ранна детска възраст чуждият език може да се научи като майчин.
Изучаването на чуждия език (което за най-малките е под формата на игра)  два пъти седмично по 1 уч. час- както го учи дъщеря ми в детската градина, в никакъв случай не отнема от времето й за игри и спорт (освен на английски тя ходи и на плуване и танци).
Твърдо заставам зад позицията чужд език да се учи от най-ранна възраст.

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гостът по-горе съм аз.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anonymous
Таксата в Ерих Кестнер е 1350 лв. учебна такса+800лв. храна.Малките няма допълнителни занимания.

Какво значи малките... или от 4 или 5 години /не си спомням точно/ имат допълнителни занимания...да не би да са много големи тогава...

# 35
Малките означава 3-4 годишните деца. Те нямат допълнителни занимания, които се заплащат отделно.

# 36
Цитат на: zveti
Аз категорично съм против ранното изучаване на чежд език. Съгласна съм, че децата като малки много добре попиват, но въпреки всичко изучаването /било то само песни и стихчета/ отнема време, което може да се посвети на спорт или просто тичане из парка.Аз съм започнала да уча чужд език в гимназията - учила съм в езикова гимназия- и после продължих и в института /МИО няма начин да не учиш езици/ и имам претенциите да говоря перфектно 3 чужди езика и малко "по-профански" още два. И без това от първи клас чуждия език е задължителен. Аз лично предпочитам за детето си детска градина с допълнителен спорт или танци отколкото език.

Темата живо ме интересува и затова се включвам!
Прекрасно е,Цвети,че си полиглот, но твоят случай е изключение, а не принцип!Като психолог ще ти кажа, че най-добре и лесно-като лексика, граматика и произношение-език се усвоява до 12 годишна възраст, а не след това.А ранното езиково обучение -от най-крехка възраст-е най-голямото богатство, което можем да предоставим на децата си.Само че,не става въпрос за наизустяване на песни и стихотворения,а за комуникация на съответния език.Нека да спортуват,да танцуват децата,но това да става на съответния език-поне аз така си представям частните детски градини с език!
Насочила съм се към детска градина с немски, но бих искала да чуя отзиви от родители, чиито деца са в частни градини с немски.Предварително благодаря!

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат на: Anonymous
Детска градина "Ерих Кестнер" се намира в Люлин. Не зная да има такава и на Плиска.
[/color]На Плиска градината по принцип си е обикновена,но има група(или групи) на "Ерих Кестнер".Приятелката ми преди да роди е била начална учителка в училището.

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат на: Anonymous
А някой знае ли каква е таксата в ДГ "Ерих Кестнер", която се намира в Люлин?
[/color]Едва ли има разлика м/у градината в "Люлин" и тази на Плиска,т.е.за 10 месеца-1800лв

# 39
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
ДГ "Ерих Кестнер" се намира в Люлин 6....тази на Плиска не ще да е "Ерих Кестнер"...

Е,може да не сте чували,но има.Поне от година и половина

# 40
  • Мнения: 4 244
Цитат на: zveti
Аз категорично съм против ранното изучаване на чежд език. Съгласна съм, че децата като малки много добре попиват, но въпреки всичко изучаването /било то само песни и стихчета/ отнема време, което може да се посвети на спорт или просто тичане из парка.Аз съм започнала да уча чужд език в гимназията - учила съм в езикова гимназия- и после продължих и в института /МИО няма начин да не учиш езици/ и имам претенциите да говоря перфектно 3 чужди езика и малко "по-профански" още два. И без това от първи клас чуждия език е задължителен. Аз лично предпочитам за детето си детска градина с допълнителен спорт или танци отколкото език.

Цвети - неЩо бъркаШ много
А3 не съм поставила 3а цел детето ми да учи 2 е3ика. То расте в такава среда и просто ги научава.
Прекарва си достатъчно време в парка с люлкане, и каране на колело, ровене с лопатките и3 пясъчника, и въпреки всичко си говори 2 е3ика бе3 проблем
А3 самата съм полиглот, но отчитам че е3икова гимнаия от 8 клас е просто твърде късно да научиШ както трябва е3ика, а освен това имаШ и акцент.
А децата научили чужд е3ик до 7-10 година, го говорят бе3 акцент

# 41
  • Мнения: 2 452
Цитат на: debelanata
Цитат на: zveti
Аз категорично съм против ранното изучаване на чежд език. Съгласна съм, че децата като малки много добре попиват, но въпреки всичко изучаването /било то само песни и стихчета/ отнема време, което може да се посвети на спорт или просто тичане из парка.Аз съм започнала да уча чужд език в гимназията - учила съм в езикова гимназия- и после продължих и в института /МИО няма начин да не учиш езици/ и имам претенциите да говоря перфектно 3 чужди езика и малко "по-профански" още два. И без това от първи клас чуждия език е задължителен. Аз лично предпочитам за детето си детска градина с допълнителен спорт или танци отколкото език.

Цвети - неЩо бъркаШ много
А3 не съм поставила 3а цел детето ми да учи 2 е3ика. То расте в такава среда и просто ги научава.
Прекарва си достатъчно време в парка с люлкане, и каране на колело, ровене с лопатките и3 пясъчника, и въпреки всичко си говори 2 е3ика бе3 проблем
А3 самата съм полиглот, но отчитам че е3икова гимнаия от 8 клас е просто твърде късно да научиШ както трябва е3ика, а освен това имаШ и акцент.
А децата научили чужд е3ик до 7-10 година, го говорят бе3 акцент


Напълно съм съгласна; и не само заради акцента, а заради усета към езика и начина на усвояването му. И аз мога да твърдя, че говоря "перфектно" английски, но перфектно като чужденец. Граматиката и правописа ми са доста по-добри от тези на средо-статистическия английско говорящ (редовно ме ползваха да коригирам граматиката в статиите на нашите докторанти, за к. английския е роден език), обаче начина ми на изразяване и избора на думи не са точно "нормални". Понякога сама се улавям как говоря високопарно - навик, останал ми от английската гимназия. Имам много преки впечатления, защото живея в английско говоряща страна и съпруга ми е англичанин; освен това от над 10 години говоря, мисля и работя само на английски. Освен английски аз също говоря още три езика, къде по-добре, къде по-зле, но всички съм ги учила в "по-напрендала възраст", т.е. след 13 години и от моя личен опит смея да твърдя, че ученето на чужд език в по-късна възраст става на базата на логика и граматика, коевто винаги е всързано с проблеми при използването на езика (поне в началото) а също и при по-стресови ситуации. Затова съм с две ръце за ранното въвеждане на втори език. Децата нищо не губят, напротив, печелят страшно много. Затова и дъщеря ми тази есен (на почти 4 години) ще постъпи в двуезично училище, к. ще учат едновременно английски и френски.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: debelanata
Цитат на: zveti
Аз категорично съм против ранното изучаване на чежд език. Съгласна съм, че децата като малки много добре попиват, но въпреки всичко изучаването /било то само песни и стихчета/ отнема време, което може да се посвети на спорт или просто тичане из парка.Аз съм започнала да уча чужд език в гимназията - учила съм в езикова гимназия- и после продължих и в института /МИО няма начин да не учиш езици/ и имам претенциите да говоря перфектно 3 чужди езика и малко "по-профански" още два. И без това от първи клас чуждия език е задължителен. Аз лично предпочитам за детето си детска градина с допълнителен спорт или танци отколкото език.

Цвети - неЩо бъркаШ много
А3 не съм поставила 3а цел детето ми да учи 2 е3ика. То расте в такава среда и просто ги научава.
Прекарва си достатъчно време в парка с люлкане, и каране на колело, ровене с лопатките и3 пясъчника, и въпреки всичко си говори 2 е3ика бе3 проблем
А3 самата съм полиглот, но отчитам че е3икова гимнаия от 8 клас е просто твърде късно да научиШ както трябва е3ика, а освен това имаШ и акцент.
А децата научили чужд е3ик до 7-10 година, го говорят бе3 акцент


след около година членство тук, ако продължиш да посещаваш форума, съм сигурна, че ще си изгубила всякакво желание да отговаряш на подобни  Rolling Eyes безумни постинги.

# 43
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liorena
след около година членство тук, ако продължиш да посещаваш форума, съм сигурна, че ще си изгубила всякакво желание да отговаряш на подобни  Rolling Eyes безумни постинги.

Лио, може и да си права, но покрай един такъв глупав постинг, може да се ра3убедят други майки, които биха били в друга ситуация далеч по настоятелни към децата си и към себе си
3аЩото да предлагаШ на детето си въ3можността от 2 е3ика у дома е голямо преди3викателство и и3питание 3а самите майки

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: debelanata
Цитат на: Liorena
след около година членство тук, ако продължиш да посещаваш форума, съм сигурна, че ще си изгубила всякакво желание да отговаряш на подобни  Rolling Eyes безумни постинги.

Лио, може и да си права, но покрай един такъв глупав постинг, може да се ра3убедят други майки, които биха били в друга ситуация далеч по настоятелни към децата си и към себе си
3аЩото да предлагаШ на детето си въ3можността от 2 е3ика у дома е голямо преди3викателство и и3питание 3а самите майки


нищо де, не ме разбра съвсем...аз се рег. точно на 16.януари 04г, ти - година по-късно - на 17.01.2006г живот и здраве - пак ще си пишем Wink  Simple Smile
няма да имаш и грам желание за отговор, ако си изчела подобни хиляди безумици - няма надежда просто. Confused

Общи условия

Активация на акаунт