Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте,добре дошли и на новите 'наборски' мами!
Само погледнете в какъв ранен час,и то в събота,съм станала!Причината е,че Макси е при баба си(свекито)в Свищов,а на мен май ми е доста скучно без него.Та по този повод искам да ви питам кога за първи път децата ви останаха при баба и дядо без родители и как им се отрази това?А на вас...?

За пръв път оставих Марти при майка ми когато беше на 2 годинки. Раздялата беше трудна.Тя се разплака като тръгнахме.  На мен лично много ми липсваше. Бяхме на една сватба и през цялото време си мислех за детето.
А на 3 годинки я оставих за около 2 седмици... Бяхме на 400км. една от друга. Звънях всеки ден и нямах търпение да си я взема въпреки, че беше при майка ми и знаех, че я гледат прекрасно. А и там и беше по добре, защото си играеше от сутрин до вечер на двора. Сега отново няма търпение да отиде при баба, но преди 2 седмици се върна от там, така че ще походи на градина малко и после ще започнат веселбите.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 228
Нашата фея на зъбчетата оставя и двата пъти подаръчета (да живеят големите вериги супермаркети, които работя до късно, че и денонощно  Mr. Green) - единия път остави пластилин и книжка, вотрият - глина и формички (Мартин много обича да моделира, ходи на приложни изкуства в детската и много хареса подаръците).

За бабите - за пръв път го оставих на годинка и месец - два за два месеца при бабите (редуваха се, докато дойде време за ясла). Виждахме го събота и неделя. После пък от 2 до 4 години по здравословни причини го гледа почти изцяло баба му на село (Мартин е с астма, там климата му повлиява много добре, а и ни беше забранена градината).
Оттогава изкрава летата на село при едната си баба + на море с другата баба и дядо си.
Знам, че за много от вас това е неприемливо, и за мен не беше допреди 4 години... Но не пожелавам на никого да се налага да взима такива решения, притиснат от здравословното състояние на детето си  Peace
Ей го, от лошите мами съм, ама той с голямо желание отива, особено на село... Днес цяла сутрин се пазари да иде на село, а миналата седмица бяхме там и не ми се ходи на мен (тежка работа за два дни с бебе  Confused), едвам го кандисахме да остане. Е, при условие, че отиде при другата си баба тук в София  Joy

В началото ми беше много тежко и тъжно, особено като беше болен  Sad Ама знаех, че там му е по - добре на него. Другият вариянт беше да напусна работа, но ... не го направих  Confused
У него не виждам никакви негативни последици, обича бабите си и дядо си, общува с тях с удоволствие. И не мисля, че ги обича повече от нас де. Камо ли пък да ги слуша повече  Simple Smile Плакал е един - два пъти за две години, не повече. Аз плачех всеки път в колата до София Sad Важното е, че Мартин оздравя, заякна и вече боледува "в рамките на нормалното"...

Вече претръпнах и не мисля, че при баба е лошо  Heart Eyes И аз съм била летата при баба, пък нямам никакви негативни последици от това (поне така си мисля де  hahaha). С майка ми се разбираме прекрасно (е, с неминуемите дребни несъгласия по гледането на децата), със свекърва ми - също  Peace
Сега от 1.08 се връщам на работа и мисля и двамата да оставя на село. Просто не виждам смисъл в жегите да ги държа в София  Simple Smile
Дълго стана обяснението, ама нали съм с най - голям опит, тъй да се каже...  Blush

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 12:28 от rally

# 182
  • Мнения: 1 159
Благодаря,Рали!Аз в никакъв случай не мисля,че една майка е лоша,когато си остави детето при своите или на мъжа си родители!Представям си как един ден моето дете ще ми води внучетата и колко ще им се радвам...Само че,за съжаление,не сме на едно мнение с таткото Sad.Просто на него малкия мнооого му липсва и тук 2 дни едвам го удържам да не запали колата и да отиде да го вземе.А свекито е просто на седмото небе,когато гледа внучетата.Тя казва,че само те й доставят радост!

# 183
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 375
Ние сме единодушни, но най-вече, защото бабите са далече. И не мога да ги оставя по седмица за проба. И аз съм стояла доста при баба, пък братовчедките ми - само с леля, не оставаха сами. Тогава се чудех, сега разбирам леля ми  Laughing Определено едно такова отделяне за известно време се отразява добре на отношенията между децата и родителите. Може би ще е за първи път след първи клас, за да не деля братята един от друг.

# 184
  • Мнения: 1 092
Оставяла съм Джани и Нико от няколко месечни,почти на годинка при бабите.
Стояли са и по месец там без мен.
Било ми е тежко,но пък съм знаела , че там те се чувстват прекрасно,чист въздух и много търпение от щастливите баби.
Сега вече по големи ,остават по рядко,по месец най - много, през лятото.
Не плачат за мен,рядко говорим и по телефона.

А от месец постоянно питат кога ще си ходят на село.

 

# 185
  • Варна
  • Мнения: 5 555
Ние нямаме село. Има и само едни баба и дядо, моите родители. Тая година почина свекървата, която беше болна на легло и не можеше себе си да гледа.
Оставяла съм Детелина един единствен път на майка ми. Като се роди малкия и се бяхме ошашкали в началото мъжа ми настоя майка да я вземе и да я заведе в Русе за известно време. Взе я и стоя при тях някъде около две седмици. Много ми беше кофти, особено от това, че аз като и се обадих а тя ми казва по телефона "Ти си гледай бебето, а аз ще си стоя при баба". Беше на 2г и 9м тогава. Аз му теглих един рев и като стана малкия на 40 дни отидох и си я прибрах.
Това беше. От тогава не съм ги оставяла при майка ми. Тя си има и разни здравословни проблеми и не мисля, че ще се справи с двата малки бяса.
Така е като се жени дърт човек и родителите му са възрастни и няма кой да помага.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ние никога не сме се разделяли с Дария просто, защото баща ми живее в апартамента срещу нашия, а свекърите ми са възрастни и нямат особено желание да я гледат, живеят далеч и детето почти не ги познава, виждаме се веднъж в годината. Искрено завиждам на децата със село, а Дария на децата с баби.

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
а тя ми казва по телефона "Ти си гледай бебето, а аз ще си стоя при баба". Беше на 2г и 9м тогава. Аз му теглих един рев и като стана малкия на 40 дни отидох и си я прибрах.

Колко са чувствителни децата особено в тия моменти като се появи бебето. Почувствала се е изоставена горката.
Определено не ти е било лесно.

# 188
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен! Нашата фея два пъти вече оставя дребни подаръци  Grinning Втория път малко позаъксня, нещо не успя сутринта. Та следобяд трябваше аз да обяснявам защо се е задържала  Laughing Благодаря ви за съветите, които ми дадохте тук, последвах и съм предоволна  Hug Hug

Едно ще ви кажа - блазе ви на вас, които имате баби и дядовци и село, и т.н.т. Поне може да се чудите дали да ги оставите или не. Ние нямаме и не се и чудим  Sad Само свекърва ми, но тя е възрастна и вече моя мъж не иска да я ангажираме с това. А наистина, лятото на село при баба и дядо а нас е било нещо незаменимо  Sunglasses Simple Smile така че, радвайте им се, да са ви живи и здрави. Това е едно истинско щастие  Grinning  Heart Eyes

# 189
  • Варна
  • Мнения: 966
...Едно ще ви кажа - блазе ви на вас, които имате баби и дядовци и село, и т.н.т. Поне може да се чудите дали да ги оставите или не. Ние нямаме и не се и чудим  Sad Само свекърва ми, но тя е възрастна и вече моя мъж не иска да я ангажираме с това. А наистина, лятото на село при баба и дядо а нас е било нещо незаменимо  Sunglasses Simple Smile така че, радвайте им се, да са ви живи и здрави. Това е едно истинско щастие  Grinning  Heart Eyes

Село ДА, но баби и дядовци не съвсем. Вики ходи на село само с баща си и си се връща с него. Сам не съм го оставяла. А при майка ми за пръв път ходи преди 2 мес. за 4 дена. Общо взето сами си ги гледаме и си се оправяме. Аз не се оплаквам от това де, просто изказвам мнение да знаеш, че не си сама. Peace

# 190
  • София
  • Мнения: 4 867
Чета за изпращането на децата на село и въздишам....
Преди три години майка ми си продаде апартамента в София и си купи къща в едно село на стотина километра, близо до Панагюрище, за да има къде да ходят децата през ваканцията. Две лета изкараха там моите момичета, дори си водиха и приятелка с тях. Ние ходехме 1-2 пъти месечно с мотора да ги виждаме. Прекрасни месеци бяха! Децата ми откриха какво е да тичаш на улицата без да се оглеждаш, да береш плодове и зеленчуци от градината, да пиеш мляко от кравата на съседите... Все неща, които аз се опитам да съхраня от собственото си детство.
Тази година "селото" ни е Манчестер. Мама замина в края на миналото лято. Та моите момичета ще си бъдат у дома на двора със свекърва ми, което всъщност не е чак толкова лош вариант - имаме голям двор, а и те ще имат доста пътувания през лятото.

Габриела приключи с детската градина. Вчера я заведох, тя влезе в групата и като видя, че там не е нито нейната учителка, нито нейната Роси (помощник-възпитателката), просто се обърна и каза, че иска да се прибира. Не е почитател на сборните групи.

В понеделник заминават на море с баба, леля и двете братовчедки. Надявам се да случат на хубаво време.

# 191
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 375
На Петьо му се клатят две зъбчета, откри го тази сутрин. Почна да се пазари какво ще иска от феята за тях. За едното - нови релси за влака, а за другото - пари  Shocked. Да си купел нещо от близкия хипермаркет. Оценката за стойността на зъбчето ме удовлетворява  Grinning

# 192
  • Мнения: 142
lina6.3 , благодаря ти  Hug  bouquet

# 193
  • Мнения: 288
Здравейте и от мен Hug
Виждам че обсъждате зъбчетата и феите,моята госпожица също иска парички от феята за да си купила нещо  Laughing
Колкото до бабите Иви ходи от две годишна при тях и мисля че се чувства добре но на мен ми е мъчно и не ми се оставя,но когато тя поиска я пускам.Мисля че ако на децата им е добре при баба и дядо трябва да се оставят да ходят-но не за много дълго време Mr. Green.Жалко че майка замина за Англия и на детенце му е много криво,но какво да се прави,тъкмо повече време с мама.С нетърпение чакам да излезя по майчинство и да сме си  двете по цял ден че после като се появи бебчо вниманието ще е наполовина.Сега е много интусиазирана за бебето но се притеснявам като се роди как ще е Rolling Eyes

# 194
  • София
  • Мнения: 1 228
Янита, честито! Знам, че го искаш отдавна Simple Smile Браво на вас - винаги съм се възхищавала на многодетните родители  Hug
Пожелавам ти всичко да мине безпроблемно и малката фигуристка да стане най - прекрасната кака (Вики си е прекрасна кака вече)  Heart Eyes

ninka3103, момичетата май по - лесно приемат новите членове на семейството... искам да кажа, по - малко ревнуват Simple Smile Поне с такова впечатление оставам  Wink
При нас имаше около месец голяма ревност, голямо чудо... Следродилната ми депресия беше заради Мартин, не заради раждането  Blush
Дано при вас не е така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт