Юхууууу, види му се края... на 4-ти клас накрая!!!

  • 16 314
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени, така си е.
Аз вече съм го коментирала тоз момент с щерката.
Но исках да чуя от 2-те мами, как самите деца на практика приемат нещата.
Иначе теорията сме я разнищили основно.

Чакам ги с нетърпение да се включат  Hug

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Честито на всички майки ,на вече пораснали госпожички  LaughingТака е, времето минава,децата се развиват, няма как.  И в класа на сина ми се знае за 2 момиченца с цикъл.Страното е, че разговорът е минал на " високо ниво", т.е. обсъждали са подробно съзряването на човека по това, което са учили по ЧП. И моят, понеже се интересува живо от анатомия, и е изчел една детска енциклопедия за човешкото тяло им е обяснил много подробно за лигавици,яйцеклетки и т.н. Аз много неща бях обяснила доста отдавна, поетапно, и сега откакто почна да чете сам си добавя нужната информация
 Между другото, понеже си говорим за всичко и онзи ден ме попита каква е разликата между епилатор и вибратор? JoyБаща му  Shocked, а аз просто му обясних.
 Така са децата, искат да знаят много неща ,и аз предпочитам да ги обясня лично.

# 242
  • Мнения: 7 263
Тъй като по обективни причини не мога да дам отговор  Wink за моето отроче ще ти кажа това което Боби беше усетил за своите приятелки.
Като цяло не са особено щастливи от нововъведението така да се каже Tired
Коментирали са го като новост, но не са му се радвали особено - то не е и особена радост де Rolling Eyes
Връщам се далееееч назад в спомените си и се сещам, че лично аз бях една от щастливките сравнително късно сдобили се с тази "придобивка" и в началото много страдах, защото ми пречеше на тренировките и въобще ми пречеше - не го долюбвах този момент от месеца. Макар че в днешно време са далеееч по-облагодетелствани, като се сетя едно време .... а сега - с крилца, без крилца, за бикини, за прашки  Shocked и т.н.
Да са живи и здрави девойчиците мили  Heart Eyes

Охххх
Между другото, понеже си говорим за всичко и онзи ден ме попита каква е разликата между епилатор и вибратор? JoyБаща му  Shocked, а аз просто му обясних.
 Така са децата, искат да знаят много неща ,и аз предпочитам да ги обясня лично.

 hahaha hahaha hahaha Ali_sun умори ме  hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Но иначе съм напълно съгласна - предпочитам аз да съм извора на знания, а не улицата!

# 243
  • Мнения: 2 567
Агли, от девет месеца цикъл...., сутиен... ooooh! Малеее, милото детенце. За сутиена как да е, ама това с цикъла си е много гадно. Аз, че вече съм на години и трябва да съм свикнала, не мога да му свикна на туй чудо и все още го неща, така както и когато за пръв път ми се случи  Close
Добре, че бях средата на 8 клас. Доста бавноразвиваща се дори и за онова време  Simple Smile Дано моята щерка върви по моите стъпки и да и се случи тази случка поне 6-7 клас.
За гърди също не може да става все още дума - едната поподута, другата почти не чула. Ако обаче и тук ме е наследила, ще има доста материал за сутиен  Wink
Явно моята ще е от по-бавно съзряващите....

Аз обаче искам също като Шани да попитам майките на двете госпожици нещо. Моята от известно време се оплаква, често, че я боли корем. Дали това го е имало и при вашите щерки преди да им дойде? Вече не помня дали подобно нещо е симптом.

Шани, нашето пътешествие си беше от стандартните. До Ловеч и бабите. Бети искаше да им се похвали с успешно завършване на матурите. Моята баба беше най-впечатлена и горда с нея. Много и се радваше милата. Тя все говори с тъга как няма да може да види, каква ще стане Бети един ден. На 80 е и въпреки, че не може човек да и ги даде, ми става мъчно, защото знам, че това ще е така  Cry

Ali_sun, голям сладур тоз твой син  Wink

# 244
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята баба беше най-впечатлена и горда с нея. Много и се радваше милата. Тя все говори с тъга как няма да може да види, каква ще стане Бети един ден.

тъжно е, да.
Моята почина на 16.01. т.г. АЗ самата все още не мога да свикна със загубата й... Cry Милата ми баба... не можа да дочака 8-ми правнук (братовчедка ми роди на 27.04.2008г.).
Но си давам сметка, че все пак и много видя... Деца, внуци, че и пра-внуци. Най-големия й правнук (на брат ми първородният) беше на 13г.
Де и ние един ден да можем и пра-внуци да видим.  Praynig

П.П: аз също дълго време имах пра-баба. До 12-тата си година.

# 245
  • Мнения: 2 567
Шани, като те чета и ме избива на рев  Cry
Моята най- обична баба, която ми беше като майка почина ненадейно, когато Бети беше на 4ри. Точно в тази година се случи Бети да мине и през две операции. Беше най-черната година за мен. Още не съм свикнала със загубата и и си рева много често. Годините не заличават хич болката, само някак си се научаваш да живееш с нея. Така ми се искаше да може да види Бети ученичка. Много щеше да и се радва. Затова така ми е мило за тази ми баба. Дано тя поне успее повече време да и се радва.

Аз също имах прабаби и то три до сравнително голяма. Последната почина като бях 10 клас.
За сметка на това един дядо не съм имала, както и Бети също  Cry

# 246
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, като те чета и ме избива на рев  Cry

миличка, недей  Hug
Това е живота, няма безсмъртни.
И пак казам, ние да се добрем до 80-десеттака ще е ОК.
Баба ми, милата ми тя  Cry почина на 85г. Пожелавам си, моите родители да са също дълголетни, че да се радват на деца и внуци, както баба ми можА.

=========================================================================
Чакай да се включа малко по темата.
Щерката вчера ми каза, част от резултатите от матурите. Има 18, 18.5 и 19 точки от общо 20.
Но как точно се разпределяха - не запомних. Най-много има по математика. Объркала е елементарно умножение (не видяла цяла цифра, моля ви се... и не я умножила).
По ЧП пък цял въпрос не видяла  ooooh!  И за окраските е сбъркала.
По БЕЛ има една запетя в повече на диктовката и думата "разстояние" я е разчленила.

По ЧО все още чакаме резултатите...

# 247
  • Мнения: 7 263
По темата - Боби има най-много точки по БЕЛ. Най-малко по ЧП. Не ги запомних точно... но като цяло май БЕЛ му е за 6-ца, МАТ, ЧО за 5-ца и Чп на границата 4/5. Изненада ме приятно с БЕЛ, но по другото очаквах по-добро представяне.

# 248
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Боби има най-много точки по БЕЛ.

а моята - по математика  Joy

# 249
  • Мнения: 7 263
Боби има най-много точки по БЕЛ.

а моята - по математика  Joy

Блейки мамини златни!

# 250
  • Мнения: 217
Е, тъкмо си написах отговора, натиснах нещо без да искам и той замина. Ако излязат и двата, да не се чудите.
При нас има само резултати от теста по математика - Яна има една грешка.
За менструацията - при нея няма болки, но е обилно и продължително, което е нормално на този етап. Освен това след първото появяване, после цяла зима го нямаше. Сега от началото на пролетта е редовен.
Детето прие много добре факта, тъй като приятелката от класа вече е с цикъл. Даже като се случи, Яна каза: "Е, най-после и аз". Обсъждат си вида на превръзките и ми се поръчва какви да осигуря. Неприятно и е само като трябва да пропуска по една седмица плуване.
Но аз говоря по темата от две-три години, защото по принцип жените в моя род и в този на мъжа ми сме все от бързо съзряващите. Повдигам и темите  за секса и за половото съзряване. Сега мисля да наблягам, при удобен случай разбира се, на темата за предпазване от забременяване  и полово преносими болести. За жалост, и за извратеняците трябва да се говори.
Акселерацията е в пълен ход, децата са облъчвани от всякакви сексуални послания на всяка крачка, така че мисля, че всичко, което има да се научава, е най-добре да го научат навреме от мама и тате.

# 251
  • Мнения: 217
И по този повод все ми е в главата един куриозен случай. На една моя приятелка  от училище и идва цикъла за пръв път - някъде в 6-7 клас, при това тя беше доста едро дете. Действието се развива през 80-те години, не през Средновековието. Момичето си няма и идея какво и се случва и решава, че ще мре. Обаче не казва на никой, защото я е страх и ужасена, но още повече я е срам. Страда мълчаливо, докато след няколко месеца майка и се усъмнява за причината, поради която кухненските салфетки изчезват толкова бързо. Просто непростимо за една майка. Не ми се ще да мисля, че това може да се случи днес, но пък и преди 20 години не живеехме в тъмница. И става въпрос за интелигентни хора, майката беше с някакво образование по педагогика.

# 252
  • София
  • Мнения: 676
Ние пък още нямаме резултати от матурите. Госпожата ги знаела, но казала на децата, че ще им ги съобщи в сряда, когато е официално обявения ден за резултатите.
Аз пък от менструацията не се притеснявам толкова, мъж ми се притеснява... как щял да ни насмогне на дамски превръзки като станем 4 жени... Моята щерка предполагам, че скоро ще влезе в отбора, макар че тя няма още 11 години. Сега имаме проблеми с растежа на гърдите, защото доста я боли. Иначе аз много отдавна съм ги запознала с явлението и двете. А днес ми се наложи да рисувам ГОЛ мъж. Имаха го за домашно и тя отказа да пробва.... Издокарах го, смяхме се дружно... Днес ще им е интересно в училище, защото темата вече много ги вълнува!

# 253
  • Мнения: 7 263
Повдигам и темите  за секса и за половото съзряване. Сега мисля да наблягам, при удобен случай разбира се, на темата за предпазване от забременяване  и полово преносими болести. За жалост, и за извратеняците трябва да се говори.
Акселерацията е в пълен ход, децата са облъчвани от всякакви сексуални послания на всяка крачка, така че мисля, че всичко, което има да се научава, е най-добре да го научат навреме от мама и тате.

На това мисля, че е особено важно да се набляга и от мъжките и от женските майки. Втория ти пример е доста ужасяващо красноречив и аз имах такава съученичка. ooooh! Не бих допуснала това да се случи с мое дете.

# 254
  • Мнения: 2 567
Тя и моята щерка има голям мерак за мензис и цици и дори си се прави, че има и двете, ама не е там работата  Simple Smile Аз щот знам какво е цикъл с ужасни болки и времетраене по седмица и отгоре, както и сутиен с чашка D, не искам да и се случва твърде скоро.

Като споменах на мъжа ми, че от моята тема две майки са споделили, че си имат вече госпожици, той ми вика, че и нашата е от вече две години  Simple Smile(може би си спомняте случката със салфетките и нарисуваната кръв и изумлението на тати и)  Joy

Общи условия

Активация на акаунт