проблемно хранене

  • 1 310
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
VON, има си начини на поемане на твърда храна и начина не е с шише.

# 16
  • Мнения: 9 973
аз също имам такъв проблем,но не дохранвам с нищо.Яде,какво яде и после стои гладен до другото хранене.След 1 седмица мога да се похваля с някакви резултати.Не насилвам да яде цяло пюре,2,3,5,15 лъжици.......колкото-толкова,знае обаче,че после следва глад Crossing Armsне е по инат от мен
първо опитах всички споменати горе начини,педи ми вика `къса юздичка`-аз го заведох да я цепнат и пак нищо.....бях се видяла в чудо

# 17
  • Мнения: 78
така е  Julie,благодаря Grinning
ще ми е от голяма полза това което каза,мисля вече да не се втелявам толкова,дори да не яде много голямо количество с лъжичка и няма да прибягвам към шишето

# 18
  • Мнения: 2 524
Не намирам нищо вредно и опасно в даването на пюрета и каши с шише.

Вредно и опасно не е, от това не се умира.  Laughing
Но е неправилно.


smile3501  И аз така мисля /вече/. Благодарение на майка ми детето се научи в 6-ия месец да яде с лъжичка за три дни, а в тези три дни на мен и мъжо ни "се късаше сърцето" как детето не може да се наяде горкото. Без напъване, без "на сила", просто трябва да дадет шанс на малкото същество да свикне с новото нещо - то хем го плаши, хем е интересно. Сигурно , ако не беше майка ми и аз сега щях да съм в подобна ситуация. Според мен номера е , да убедиш бебето , че така е редно, да си наложиш авторитета на време и кротко, от колкото след време с по-агресивни методи.

# 19
  • Мнения: 55
Аз лично му купих по това време една красива и шарена лъжичка и си му давах да си я лапа и да си играе с нея-постепенно той разбра че не е нещо страшно, свикна с нея и започна да се храни.

# 20
  • Мнения: 756
важно е детето да се храни с лъжичка - развиват се лицево- челюстните мускули , приучва се към дъвкане и също така е от съществено значение за проговаренто на детето .На всяка цена се препоръчва и да не дава нищо друго освен мляко , вода или сок на детето от шише , тъй като има също така и опасност от задавяне . Посъветвали са те вече - дай му да си играе и да привикне към нея , дори да не изяжда достатъчно количество твърда храна му я давай с лъжичка и дохранвай с мляко . Имаше и още една важна причина и тя беше мисля свързана с устичката на бебето , ако не се лъжа -ще потърся и ще я посоча по-късно , но знам че е вредно.Успех с лъжичката.

Общи условия

Активация на акаунт