Проверете дали очилата ви са качествени

  • 27 418
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Иии те ако променят освен цветовете и линиите ще са голяма работа  Mr. Green Най-евтините ми очила са Полароид, как да разбера дали са качествени, освен че имат сертификат и ми ги тестваха в магазина, а  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 314
пълни глупости  Whistling 

# 17
  • Мнения: 3 830
Според мен първо трябва да се принтира картинката  Peace

Инак тест за качеството и защитата на слънчевите очила може да си направите и с мобилния телефон.Държите телефона в едната рака и очилата в другата така че да гледат кам телефона.Екрана е нормален.Започвате да завъртате очилата в една посока и ако са качествени стъклата екранчето на мобилния телефон трябва да се затъмни или да стане почти черен през тях.
Не знам обясних ли го както трябва но е много интересно да се тества.
При мен се получава страхотно Peace
PeaceИ ПРИ МЕН Е ТАКА

И при мен се получава така.
Моите очила са за 240 лв. Пробвала съм това с телефона и с очила Полароид, които продава баща ми за 18 лева и се получава същото затъмнение на дисплея при завъртане.
Друг начин е да погледнете предния или задния прозорец на някой автомобил под някакъв ъгъл. Трябва да видите кръгчета по стъклото, които без очила не се виждат. Peace

# 18
  • Мнения: 103
Освен кръгчетата по стъклата на автомобилите и автобусите, с очила полароид предните стъкла на повечето коли се виждат лилави!

# 19
  • Мнения: 3 830
Освен кръгчетата по стъклата на автомобилите и автобусите, с очила полароид предните стъкла на повечето коли се виждат лилави!

Дам Peace

# 20
  • Мнения: 1 237
Тоя тест май е доста фалшименто.

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Този тест като, че ли го имаше и преди в темите , но се добавяше нещо към него.... newsm78

# 22
  • Мнения: 630
В оптиката като си купувах очилата правиха тест с едно стикерче. Сато погледнеш през тях се вижда една рибка, без тях не се вижда. Иначе и номера с телефона и стъклата на колите също.

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
В оптиката като си купувах очилата правиха тест с едно стикерче. Сато погледнеш през тях се вижда една рибка, без тях не се вижда. Иначе и номера с телефона и стъклата на колите също.
Креми, това е само ако имат антирефлексно покритие, т.е. очилата ти може да са качествени със 100% УВ защита, но без антирефлекс и тогава няма да видиш рибката, нищо че са си ОК  Wink

# 24
  • Мнения: 1 234
Държите телефона в едната рака и очилата в другата така че да гледат кам телефона.Екрана е нормален.Започвате да завъртате очилата в една посока и ако са качествени стъклата екранчето на мобилния телефон трябва да се затъмни или да стане почти черен през тях.
Не знам обясних ли го както трябва но е много интересно да се тества.
При мен се получава страхотно Peace
Сато погледнеш през тях се вижда една рибка, без тях не се вижда. Иначе и номера с телефона и стъклата на колите също.
Тези тестове са само за очила с полароидни стъкла.Моите за 40 лв. издържат и двата теста => явно са си полароид.Но има скъпи и качествени очила,които са само с UV защита и този тест не върши работа,но това не ги прави по-малко качествени,дори напротив.Просто защитите им са различни  Stop

# 25
  • Мнения: 97
Странен тест, при мен не работи.
По отношение на телефона, обърнат на страни или рибката  - това действа само с Полароида, пробвах с АрманитУ - нъцки.
Знам, че Полароида ми е с поляризация, тук е обяснено каква е разликата между обикновени и поляризирани стъкла: http://www.polaroideyewear.com/eyewear.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id … 1886249&id=m5
Да отбележа, че поляризация и УВ-защита са две различни неща.
И аз съм си купувала полароид за 20 лв от сергия и това с телефона работеше .... ама надали са полароид.
"Качествените" очила са с УВ-защита.
Още по-качествените- и с поляризация.
Поляризация без ув-защита (т.е. Полароид от 20 лв.) е просто филтър, които премахва излишните отблясъци, както при фотоапаратите. Очите обаче не са защитени.
Моя Полароид е от серията Инкогнито, 70 лв., с поляризация и УВ защита - е не е цяло състояние!

# 26
  • Мнения: 4 785
Ами теста с картинката не върши работа пробвах с очила на Макс Мара и имитация на Диор - все тая е... А за телефона тия на ММ нищо не правят, тъй че и там си зависи. едва ли продават скъпи очила без да са качествени  Peace

# 27
  • Мнения: 187
Аз пробвах с два чифта очила, едните са от 10лв, другите със сигурност са качествени и струват доста повече, но и с двата нямаше промяна на цветовете, нямаше разлика... Явно не е много надежден този тест Wink
И аз останових същото с моите.

# 28
  • Мнения: 512
На това изобщо не му вярвам.....,няма нищо общо с тестовете ....

 Laughing И аз така мисля Laughing

Общи условия

Активация на акаунт