кръвна група

  • 2 186
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Родителите ми са А+ и 0- . Аз съм А+, а сестра ми е 0+. Явно група и резус-фактор не се наследяват заедно.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако бащата е А,а майката О кр.гр.,детето е с кр.гр. А или О и резус фактора  му е +,тъй като единия родител има доминантен алел +
Кръвните групи и резус фактора са 2 различни показателя на кръвта.

# 17
  • Мнения: 331
Някъде бях чела (или чувала), че кръвните групи при бебетата се променят известно време след раждането. Не знам дали е така, но сега ще се опитам да намеря инфо по въпроса. Ако междувременно някой знае нещо повече, да се включи.

# 18
  • Мнения: 498
Как да ти се отговори на въпроса,след като не си написала кръвната група на майката?Незнам защо всички тук решихте,че е "О"?

# 19
  • Мнения: 1 897
Някъде бях чела (или чувала), че кръвните групи при бебетата се променят известно време след раждането. Не знам дали е така, но сега ще се опитам да намеря инфо по въпроса. Ако междувременно някой знае нещо повече, да се включи.
Да, наскоро имаше подобна тема, в която една потребителка сподели, че са и обяснили точно това.
Честно казано, не ми се вярва кръвната група да се променя след раждането.Та нали при майките с Rh-,  вземат кръв от плацентата, за да определят кръвната група и резус-фактора на бебето.По- вероятно е да е станало объркване при определянето на кръвната група, а от болницата да са и дали такова обяснение, за да си спестят  допълнителна работа и проблеми .

Как да ти се отговори на въпроса,след като не си написала кръвната група на майката?Незнам защо всички тук решихте,че е "О"?
Чети по-внимателно. Авторката вече каза, че кръвната  група на майката е '0' няколко поста след началото на темата. Peace

# 20
  • Мнения: 4 335
Как да ти се отговори на въпроса,след като не си написала кръвната група на майката?Незнам защо всички тук решихте,че е "О"?
Всьшност тя е написала,4е майката е 0- PeaceВ такьв слу4ей детето може да е или А или 0

# 21
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
Възможно ли е ако бащата е с кръвна група А+ а майката да е с кръвна група RH- детето да е с кръвна група АВ+

Всъщност майката освен, че е с отрицателен резус не разбрах дали е А, В, АВ или О....  newsm78

майката е с кръвна група АВ-

# 22
  • Мнения: 257
Възможно ли е ако бащата е с кръвна група А+ а майката да е с кръвна група RH- детето да е с кръвна група АВ+
RH НЕ Е КРЪВНА ГРУПА
майката коя кръвна група е
а детето ще е или отрицателен или положителен резус фактор newsm78

# 23
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
Възможно ли е ако бащата е с кръвна група А+ а майката да е с кръвна група RH- детето да е с кръвна група АВ+
RH НЕ Е КРЪВНА ГРУПА
майката коя кръвна група е
а детето ще е или отрицателен или положителен резус фактор newsm78
майката е АВ-

# 24
  • Мнения: 257
Възможно ли е ако бащата е с кръвна група А+ а майката да е с кръвна група RH- детето да е с кръвна група АВ+

Всъщност майката освен, че е с отрицателен резус не разбрах дали е А, В, АВ или О....  newsm78

майката е с кръвна група АВ-
аха
детето може да е или А или В или АВ "-" или "+"
но в никакъв случай нулева

# 25
  • Мнения: 11 004
Някъде бях чела (или чувала), че кръвните групи при бебетата се променят известно време след раждането. Не знам дали е така, но сега ще се опитам да намеря инфо по въпроса. Ако междувременно някой знае нещо повече, да се включи.

Това е възможно само след кръвопреливане в огромни количества. Кръвната група и резус-факторът не се променят от само себе си!

# 26
  • Мнения: 1 897
Възможно ли е ако бащата е с кръвна група А+ а майката да е с кръвна група RH- детето да е с кръвна група АВ+


майката е с кръвна група АВ-
Е, тогава е напълно възможно.Не виждам какво те притеснява.
Кръвната група и резус фактора не се онаследяват едновременно.

# 27
  • Мнения: 4 335
Тя таз майка много взе да си сменя крьвната група
майката е с група Rh 0-

майката е АВ-
[/quote]Пьрво беше 0,сега стана АВ newsm78

# 28
  • Мнения: 498
Последно каква е кръвната група на майката и какъв е въпроса? Mr. GreenВеднъж е 0,друг път АB.... ooooh!

# 29
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
оказа се че е сгрешен нейния кръвен тест на майката нейната група е АВ-

Общи условия

Активация на акаунт