Питане относно кани за вода Brita

  • 316 318
  • 1 393
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 12
Нормално ли е да пада горната част на каната, когато си наливаш вода в чашата? Като я наклониш и капакът, заедно с вътрешната част с филтъра изпадат от каната. На вас случвало ли се е? Какво не правя както трябва? Каната е Brita Marella XL
Благодаря ви.

# 1 051
  • Мнения: 9 154
не. Виж дали е поставен добре, това ми се е случвало ако поставя накриво горната част. Ако  е правилно поставена и влязла - не трябва да се вади. В противен случай пиши на Брита

# 1 052
  • София
  • Мнения: 1 462
Нормално ли е да пада горната част на каната, когато си наливаш вода в чашата? Като я наклониш и капакът, заедно с вътрешната част с филтъра изпадат от каната. На вас случвало ли се е? Какво не правя както трябва? Каната е Brita Marella XL
Благодаря ви.

Вкъщи сме с такава кана и това, което ти описваш определено не е нормално.  newsm78 Да не би да не сте я затворили хубаво? От колко време я имате?

# 1 053
  • Мнения: 12
Нова е. Ще изчакам съпругът ми да се върне от работа и да я види и той. Дано проблемът е в мен.
Благодаря ви, ще пиша какво е станало Simple Smile

# 1 054
  • Мнения: 12
Да, и при него пада. Кое по-точно го законтря, за да не пада?

# 1 055
  • София
  • Мнения: 1 462
Да, и при него пада. Кое по-точно го законтря, за да не пада?
От двете страни на капака има малки кръгли издатинки (пъпки) а на ръба на каната съответно вдлъбнатинки, в които тези пъпчици влизат. Това с комбинация с плътното влизане на капака в каната го държи да не пада. Аз даже трудно си свалям капака, когато сменям филтъра.

Малко тъпо обясних...  newsm78

# 1 056
  • Мнения: 12
Благодаря за отговора. Тези пъпчици явно не работят - като минавам с пръст почти не се усещат.
Какво бихте ме посъветвали да направя?

# 1 057
  • София
  • Мнения: 1 462
Затова питах кога сте я купили. Има законоустановен срок, в който можеш да я върнеш. Мисля, че 7 дни, а ако е закупена по интернет - 14 дни. Все пак трябва да се провери и в закона, но ако си изуснала срока не мисля, че има какво да направиш. Може би да пишеш на Брита. Не знам доколко са коректни, но това явно е дефект на каната.  Wink

# 1 058
  • Мнения: 12
Благодаря! Simple Smile

# 1 059
  • Мнения: 8 930
На колко време сменяте самата кана?

# 1 060
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Аз на 5г,но то е защото счупих част от капака. Simple Smile

# 1 061
  • София
  • Мнения: 1 735
Някъде бях чела на 10год.

# 1 062
  • Мнения: 8 930
Не са ли много 10 години? Дори и 5г ми се виждат много. Не старее ли пластмасата? Търсих в сайта и на бг, и на англ и не намирам информация за това.
Но явно да не бързам със смяна на нашата, която е от 09/2014.

# 1 063
  • Мнения: 749
Другата седмица в Кауфланд ще има промоция на кана с два филтъра за 29.99 май. Но като че ли, каната е модела дето се сваля капака , за да се напълни.

# 1 064
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не са ли много 10 години? Дори и 5г ми се виждат много. Не старее ли пластмасата? Търсих в сайта и на бг, и на англ и не намирам информация за това.
Но явно да не бързам със смяна на нашата, която е от 09/2014.
И аз съм се чудила за това на какъв период от време се сменя каната. Сменям нашата на 3-4 години, последната на 2.  Има разлика във вида на пластмасата на новата кана и на тази ползвана дори 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт