Питане относно кани за вода Brita

  • 315 855
  • 1 393
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 1 656
Здравейте! Записвам се в темата и започвам да чета назад. Никога не съм позвала кана, винаги досега сме карали само на бутилирана вода. За град Варна какви филтри бихте ме посъветвали?  И към кой вид кана да се ориентирам като най _удобна? Искаше ми се да е стъклена, но доколкото разбирам няма такива.

# 1 306
  • Пловдив
  • Мнения: 687
И аз се сдобих тези дни с кана Аквафор Прованс А5 и филтър, който обогатява с магнезий. Каната ми харесва, материала от който е изработена наистин наподобява стъкло.

Имаш ли вече мнение след няколко седмици употреба на каната с филтъра?
Или ти е още раничко?

Да, водата много ни харесва . Много е мека и приятна. Освен за пиеене я ползвам и за готвене. Аз по принцип вода от чешмата не мога да пия и не пия, но с тази кана много ми харесва и вече не купуваме бутилирана.

# 1 307
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 566
Здравейте! Записвам се в темата и започвам да чета назад. Никога не съм ползвала кана, винаги досега сме карали само на бутилирана вода. За град Варна какви филтри бихте ме посъветвали?  И към кой вид кана да се ориентирам като най _удобна? Искаше ми се да е стъклена, но доколкото разбирам няма такива.
Здравей, orhid,
Аз ползвам кана Brita Marela и съм доволна. Предпочитам филтри Brita. За проба купих и филтри на Aquaphor, но на мен вкуса на водата не ми харесва и определено съм за филтрите на Brita.

# 1 308
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
А филтрите Аквафор пасват ли на Брита? И кои заместват, Макстра или Макстра+ ?

# 1 309
  • Мнения: 11 648
Заместват и двата вида. Пасват на Брита, да. Там където, може да се ползва Макстра, може и Макстра+, и Аквафор.
Много бързо изтича водата през Аквафор и вкусът  в моето семейство не се харесва.

# 1 310
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Водата през филтъра Аквафор изтича бързо, когато филтърът е нов. След като се ползва известно време, започва по-бавно да изтича водата. Аз затова го ползвам най-много до 2 месеца и после - нов. А водата на нас ни харесва на вкус.

# 1 311
  • Мнения: 541
Тъй като сега се заинтересувах за тези казни се замислям да купя , защото пия само бутилирана , а явно не е най - добрия вариант.  Но въпроса ми е каните които ползвате пластмасови и BPA free или стъклени са ? И ако са пластмасови къде е смисъла да се се избягва бутилираната вода ,защото е в пластмасови бутилки?

# 1 312
  • Мнения: 11 648
Смидълът е в различните видове пластмаса, която няма общо с меките бутилки. Всеки бранд си има сайт, от който може да се информираш.

# 1 313
  • Мнения: 8
Здравейте, предстои ми покупка на кана Brita.
Може ли някой да каже, кое е по-добре Marella или Aluna и каква е разликата им ?
Ако в този ценови диапазон има по-добро решение може да го напишете.
Благодаря

# 1 314
# 1 315
  • Мнения: 9 112
+1 за Марела. На Алуна се отваря целият капак отгоре, за да се налее вода.  Няма други в този ценови диапазон.

# 1 316
  • Мнения: 11 648
Да, на Марела-та и се разглобява абсолютно всичко, даже и пластмасовата част на дръжката може да се откачи и измие. По-добре си вземете плоска Марела (има и едни тумбести), за да може да влиза в хладилник. Препоръчвам и да е е електронния датчик за време. Ако сте от София в магазините за паралелен внос (Максмаркет) има Марела с електронен датчик и един филтър за 27 лв.

# 1 317
  • Мнения: 6 919
Здравейте!
Подариха ми кана за филтриране на вода Брита. Заинтересувах се какво е съдържанието на филтъра - никъде не е посочено, нито на опаковката, нито в сайта. https://www.brita.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%8 … D0%BE%D0%B4%D0%B0 Само рекламни лозунги, но не и съдържание, което е задължително по закон да бъде посочено. Затова си задавам въпроса, какво всъщност представлява филтъра и доколко е безопасен. Меко казано ми звучи странно, че не посочват съставките. Какво крият?! Защото водата е универсален разтворител и няма как преминалата през филтър вода, да не съдържа елементи от него.
Говорих и с фирмата, казаха, че съдържа активен въглен и малко трудно споделиха и за йонообменни смоли. Ама това е само устно казано, няма гаранция, че са ми казали истината за съдържанието. А като видях как изглеждат тези йонообменни смоли и ме втресе,  точно като монтажна пяна. http://www.biowater.bg/ion-exchange-resins

Попрочетох това, онова, вкл. и в тази тема и хич не ми вдъхват доверие тези филтри дали са безопасни за ползване.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 18:08 от Diorela

# 1 318
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Може би си права да се притесняваш, но ако видиш водата от чешмите ни каква е кална, ще спреш въобще да мислиш какво има във филтрите.
Не ги защитавам. Факт е, че вкусът на водата, преминала през филтър, се променя и омекотява. На вкус също е много по-хубава от чешмяната.
Наистина не съм се замисляла какво слагат във филтрите. Мислех че само активен въглен има.
Ползвам ги и защото ми спестяват носенето на 10-литровите туби.

# 1 319
  • Мнения: 6 919
Да, когато водата от чешмите не е  добра, си заслужава да се полагат усилия да я филтрираме.
Софийската вода е добра. Преди години не беше, но сега е добра. Не е кална, мека е и има добър вкус, като изключим, че на моменти е силно хлорирана.
Опитвала съм филтрирана вода в едно заведение, впечатлението ми беше много блудкава на вкус и не ми утоли жаждата.
Наистина не смея да ползвам тази кана.

Общи условия

Активация на акаунт