Когато бременността е планирана....

  • 3 008
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Нищо не промених в живота си нито по време на правенето на бебето, нито по време на бременността, нито след това. Имам предвид ядене, спорт, пиене, спане, дишане.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Отказах цигарите и внимавах за лекарствата и добавките, които приемах. Иначе си живея природосъобразно и няма какво толкова да променям.

# 32
  • Мнения: 610
моята бременност беше планирана.Едва когато разбрах за положителния тест всичко си дойде на мястото.Спрях цигарите,не пия алкохол по-принцип,спрях кафето с две думи повръщах непрекъснато.Имах лошо настроение и все ми седеше в къщи,но самичка.

# 33
  • Мнения: 1 518
Добре, а какво се прави, когато имаш силно главоболие, което изобщо ти пречи да вършип нормални неща. Какво се пие? Има ли нещо което може да се приема и по време на бременност, без да вреди.
Само масажи и самомасажи ми помагат - в областта на тила и слепоочията. Никакви лекарства. И умерен фитнес, разбира се. Не е вярно, че е опасен по време на бременност. Опасно е само вдигането на тежести.

# 34
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
- не си позволявах да пия лекарства (напр. при главоболие)

Добре, а какво се прави, когато имаш силно главоболие, което изобщо ти пречи да вършип нормални неща. Какво се пие? Има ли нещо което може да се приема и по време на бременност, без да вреди.



за силно главоболие само Парацетамол.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 15:25 от anita29

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Забременяването ни беше планирано и действахме по въпроса почти година.Опитвахме се да спазваме доста неща , които в повечето случаи не успявахме-
цигарите / не успяхме да ги спрем изцяло ту ги намаляхме, ту пак си пушихме както обикновенно /,алкохол / ние пием обикновенно два пъти месечно /не че
го изчисляваме просто така се случва / и този месец когато е станало бяхме пили не много де,  1 път, яденото си беше същото , но пиех ФК два месеца преди това.
Нещото , което ме притеснява е , че тъй като не ставаше много пъти аз си мислих, че и този път не е и преди да разбера , че съм бременна две седмици след зачеването съм взимала - аналгини , аспирини / опитвах се да се разболявам и взимах превантивни мерки / и за мой ужас съм пила и алергозан може би три пъти / имам една алергия от преди, която не знам от какво е и лекари не могаг да я установят  newsm78 прилича на ужилване с коприва-появява се от нищото и си изчезва.сега обаче доста стабилно , след забременяването се появява всеки ден и стои по много- мога да си позволя само мазане със спирт изчезва и след 10 мин. се появява на друго място още по -стабилна и обилна и така, но организъм ..... Sad.
Това е успех на всички !

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ами за мен  нормалното , може би минимум е да откажеш цигарите, да се намали до мин алкохола и да се пие фолиева к-на....

напълно съм съгласна  Peace

# 37
  • Мнения: 428
Започнах да пия фолиева киселина, намалих кафето и определено внимавах с лекарствата които пия - дори не проведох предписано ми лечение за стомашни проблеми именно защото лекарят ме предупреди, че лекарството е опасно в случай на забременяване.
Но пък точно  месеца в който съм забременяла бях подложена на голямо напрежение и нерви в работата си, бях казала "майната му" и компенсирах с доста пийване и купони, и бях убедена, че няма начин да забременея Laughing

# 38
  • Мнения: 2 111
Когато решихме да имаме бебе започнах да пия фолиева к-на,не пиех никакви хапчета.Бебето дойде след 1 година опити,в момента в който видях двете чертички спрях кафето и цигарите от раз.

# 39
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Спрях цигарите, когато решихме да работим за бебче.
Алкохола и лекарства от ежедневието спрях да употребявам след  EFP....
По това време си прекратих  диетата си, започнах да консумирам хляб, спрях газираните напитки...

# 40
  • Мнения: 41
До последно не вярвах че съм бременна въпреки симптомите на бременноста докато теста не се оказа положителен.Стараех се да водя максимално здравословен начин на живот пиех витамини и фолиева киселина ,не пуша не пия алкохол ,а кафето което обужавах просто ми се гадеше,повече разходки и спокойствие това е точната формула newsm10

# 41
  • София
  • Мнения: 553
Нищо не съм променяла предварително. След като вече забременях /и двата пъти/ почнах да пия фолиева киселина и да не пия алкохол и кафе.

# 42
  • Мнения: 9 908
не, нищо не съм променяла. Втория път даже ме домързя да пия ФК.

# 43
  • Мнения: 2 131
Когато решихме да правим бебе, спрях драстичната диета, която пазех в продължение на няколко месеца. Започнах да се храня нормално и... качих доста кг  Mr. Green Фолиева киселина започнах да пия след като забременях.

# 44
  • Мнения: 1 447
Нищо не съм променяла предварително. След като вече забременях /и двата пъти/ почнах да пия фолиева киселина и да не пия алкохол
И аз по същия начин

Общи условия

Активация на акаунт