Когато бременността е планирана....

  • 2 943
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
не съм пушила преди забременяването ,не съм от пиячите на алкохол/винце чашка от време на време преди да започнем да правим планове за бебе./Като започнахме бебеправенето започнах да пия фолиева киселина и пиех по едно кафенце на ден.Това е

# 16
  • Мнения: 1 103
Не съм се ограничавала в нищо .По принцип не пуша пия малко понякога , а кафе си пиех постоянно имам ниско кръвно и доктора каза да него спирам  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 825
Започнах да пия фолиева кисилина, друго нищо не съм променяла или ограничавала.

# 18
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами....бях си поставила за цел по-здравословото хранене след като разбрах, че съм бременна, ама нейсе Embarassed

# 19
  • Мнения: 679
- започнах да пия филиева киселина три месеца преди да забременея
- пазехме се и двамата със съпруга ми от настинки и болести, доколкото можеш да се пазиш
- кафе не пия
- алкохола спрях
Май е това  Peace

# 20
  • Мнения: 3 069
Нищо специално не съм предприемала.
Всичко беше планирано но сме купували само тестове за овулация.

# 21
  • Мнения: 6 029
Второто бебе беше планирано.
Намалих храната - за да не се освиня още преди да забременея  Mr. Green
Намалих цигарите до 2-3 на ден, не успях да ги спра напълно.
Спрях алкохола.

Това е.

# 22
  • Мнения: 222
НЯМАХ ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ОГРАНИчА ОТ РАЗНИ ЛОшИ НАВИЦИ ЗАщОТО СТАНА ОщЕ НА ПЪРВИЯТ МЕСЕЦ И САМО БЯХ НАМАЛИЛА ЦИГАРИТЕ И ПИЕХ ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА , А В МОМЕНТА В КОЙТО УСЕТИХ чЕ СЪМ БРЕМЕННА И ВИДЯХ ПЪРВИТЕ СИМПТОМИ СПРЯХ ВРЕДНИТЕ ЗА БЕБЕТО НЕщА И СЕ НАСОчИХ КЪМ ПОЛЕЗНИТЕ  newsm55

# 23
  • Мнения: X
- не си позволявах да пия лекарства (напр. при главоболие)

Добре, а какво се прави, когато имаш силно главоболие, което изобщо ти пречи да вършип нормални неща. Какво се пие? Има ли нещо което може да се приема и по време на бременност, без да вреди.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Отидох на гинеколог, направих си няколко изследвания, мерих си БТ, използвах тестове за овулация, започнах да пия фолиева киселина.

# 25
  • Мнения: 884
Нищо не променихме през периода на бебеправенето. Вероятно е било грешка-този период продължи близо две години-и пушех, и пиех, и се претоварвах и физически, и психически....

# 26
  • Мнения: 2 312
Нищо не променихме през периода на бебеправенето. Вероятно е било грешка-този период продължи близо две години-и пушех, и пиех, и се претоварвах и физически, и психически....
Това ,без пиенето само, важи и за мен! Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 062
Нищо не промених. Опитите ни продължиха година.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 566
Янита, ти си ми наборче, а моите 2 момченца са родени съответно през 1995та и 2002ра, както твоите мадами.  Grinning

Ние мислим да работим за трето (затова си избрах това предизвикателно аватарче, за начало на бебеправенето)  Simple Smile А вие?

Сега по същество - започнах фолиева, намалих драстично цигарите, не пия аспирин, това е.. Кафе по принцип не пия, бира обичам, но не смятам, че 1-2 бири седмично ми вредят!  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 476
Бях отказала вредните навици години преди това и не по този повод - пушене, алкохол, кафе. След това остана само да се въздържам от лекарства, тъй като забременях октомври и беше сезона на настинките.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт