Мога ли да приготвям......

  • 1 115
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 999
Мерси много на всички.
Наистина исках да слагам друго мляко в кашите и кисела от финансова гледна точка, но като пуснах темата чак тогава се замислих че то е едно и също.Ще си продължа с Лактаната.


 
Слагай си от млякото, което си пие по принцип. Само не го вари. И аз слагам в кашите и по принцип във всичко, но го слагам на края, като поизстине и го слагам сухо АМ-то.
Ти как приготвяш кисела без млякото да достигне по висока Т. От готовите ли взимаш. Аз го приготвям с царевично нишесте и после добавям плодово пюре.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Адаптираното мляко не се вари.Кисел се приготвя като нишестето се вари с вода,когато изстине малко тогава се добавят 1-2 лъжички сухо АМ.При варенето по-голямата част от полезните в-ва в адаптираното мляко се разграждат и ползването му се обезсмисля.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Адаптираното мляко не се вари.Кисел се приготвя като нишестето се вари с вода,когато изстине малко тогава се добавят 1-2 лъжички сухо АМ.При варенето по-голямата част от полезните в-ва в адаптираното мляко се разграждат и ползването му се обезсмисля.

То и на кутиите си пише, че не трябва да се вари. До момента само с царевично нишесте съм правила, тъй като много рядко правя кисели. Правя го по гореспоменатия начин. С пшеничното е по същия начин.

# 18
  • Мнения: 999
Мерси много!  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт