Температуромеренето

  • 1 378
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Добро утро! Grinning
Издържах и ми е супер готино, дано не се предам лесно. Събудих с еоколо 5 и помислих да меря, но не! Naughty(за всеки случай прибрах термометъра в друг шкаф).
Със сигурност не се чувствам виновна, най-малкото защото с моите темп и цикъл ми ставаше ясно, че е имало овулация, след като е минала!
Поздрави

# 16
  • Мнения: 7 716
Моят съвет е правете това, което ви се прави.
Ако ви се мери - мерете.
Ако не ви се мери - не мерете.
Всяко нещо, кето се прави против волята е много затормозяващо и създава отрицателни емоции.

И какво като я премериш /или не я премериш/?
Ако си го направила против волята си изпитваш някакво моментно удоволствие от малката победа в битката.
Битка съм съмнителен успех.

Човек не трбява да си създава излишно напрежение.
Следвайте инстинкта си.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Не само това да правиш нещо против волята ти е затормозяващо. Поне за мен не беше против волята ми, просто както казах съм по-емоционална натура и това всяка сутрин да видя темп, че не се покачва е реалност, в смисъл когато нямах овулация нямаше как да се повиши, сега когато имам може би, но е късно- с две думи това пресмятане всяка сутрин ме уморява. Или всичко е част от един кръг, в който пак затъвам Embarassed
Това не трябва да бъде тема откажете се от меренето или нещо подобно, разбира се

# 18
  • Мнения: 7 716
Виж, Ва-ва, ти си в такъв етап от живота си, когато и да мериш температурата и да не я мериш ще си все под напрежение.
И като не я премериш нима не мислиш по цял ден какво ти е състоянието?
Не се затормозявай излишно с тази битка против волята ти.
Моят съвет е, доколкото те познавам, да си я мериш.
Твоята същност има нужда от това.

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Сега като има база за сравнение един ден - не го мисля.
Може би ако проблемът беше само моята овулация- да щях да го мисля, но след като се намеси и лек мъжки фактор-това вече не мога изчисля.
Същността ми иска спокойствие, но кой я пита

# 20
  • Мнения: 7 716
Спокойствие вече няма. Wink
Да се оплоди, дали е на правилното място, да минат три месеца, дали ще се роди живо и здраво, да суче, да ака, да проходи, да проговори...и т.н....

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Е това бър...най-много ме плаши. точно вчера обсъждахме това с мъжа ми, предния ден с Мели. Май забремняването, колкото и трудно да ни се вижда сега е най-леката част от процеса

# 22
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз лично не мога да си представя и ден без да меря! Най-вече заради това, че не всеки месец имам овулация. Да не говорим за това, че ако нямам овулация поне знам, че нищо не е станало и не се тръшкам като ми дойде. Ако не меря - две-три или повече седмици ще се треся от нерви - станало или не. Аре.
Същността на въпроса е в това, как ги приемате нещата - ако смятате, че това е нещо затормозяващо - то ще е такова!

# 23
  • Мнения: 4 324
Даааа,

Най-добре е всеки сам да прецени за себе си какво го тормози и какво успокоява, и разбира се да прави това което е най-добро за себе си.

Ва - радвам се, че си не си се предала днес Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 022
Аз лично се възхищавам на търпението на  момичетата, които мерят температура. Пробвах точно 3 пъти. И след това си купих еднократно ЛХ тестове. Добре де, това мерене на практика не влияе на по никакъв начин процеса, просто показва кога да се прави кекса нали? А аз ли съм сбъркана, не знам, но ако знам че ДНЕС ми е деня за кекс, това  ще е последното, което ще ми се прави и ще се скарам 3 пъти поне с мъжа си същия ден и в най-добрия случай ще заспим сърдити, може и в различни стаи.  Embarassed
Най-добре е - правете си кекс винаги, повдига тонуса, настоението и самочувствието, не виждате ли , че повечето бебета стават в месец, в който не е мерено Simple Smile
Целувки Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 567
или с две думи мисля да спра да се тормозя! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
newsm10. Не се предавай, ще видиш, че ще има резултат! newsm26

# 26
  • Мнения: 1 612
Ва_Ва и всичи момичета!
Моля Ви за малко внимание.
Аз спрях да меря температурата вече втори месц и се чувствам прекрасно.
Ще Ви кажа и защо спрях.
Ходих на консултация при д-р Александров във Варна(той прави пункциите, оплождането инвитро и трансфера в АГ болница Варна).
Та той ми аза, че това с меренето е пълна глупост. Аз реших да му се доверя.
Щом той го казва, замислете се.
Пък и да Ви кажа така се живее по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт