Домашен сапун!

  • 17 326
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
И мен ме интересува. Peace

Знам, че домашният сапун изпира много хубаво. Захабеното бяло светва, лекетата изчезват...

# 16
  • На село
  • Мнения: 873
За последен път с баба правихме домашен сапун преди 15ина  и повече години - определено ми е останало като романтичен спомен. Една нейна съседка на село прави от употребявана фритюрна мазнина - олио, палмово масло и такива ми ти работи. Е, май слага и по някое кило мас. Все не мога да събера 5 литра мазнина от  фритюрника, че много рядко го използваме, но сега взех че се надъхах с тази тема и май ще похапваме повечко пърженко.

Ели, домашният сапун е агресивен за кожата, не мисля, че е подходящ за тоалетен.

# 17
  • Мнения: 1 103
Аз пък знам че маха всякакви лекета! Peace

да и аз съм чувала  Thinking

# 18
  • Мнения: 734
И аз реших да пробвам ефектът върху петна преди около месец и бях поръчала на съпруга да купи сапун  за пране (естествено няма как да бъде като домашния на баба ми), обаче съм много приятно изненадана - наистина прилича на външен вид (цвят,твърдост..) и на мирис на домашен... newsm78 Зачетох се какво съдържа - пишеше наситени мастни киселини,NaOH... ама не видях нещо друго, по-особено, като на праховете за пране например. Разпенва се чудесно Simple Smile
Дали е възможно да не съдържа вредни съставки??? Трудно ми е да повярвам като знам, че вече всичко е изкуствено....обаче знам ли... newsm78

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Докато намеря време да пробвам и аз купувам.
Много съм доволна. Пише че еко продукт, но не вярвам напълно. Купувам български. Иам и турски масово, но той е мнооого ароматизиран.

# 20
  • Мнения: 5 001


А може да се направи сапунчета малки под всякакви формички вътре със сухи цветя или със корички портокал,лимон настърган,дали ще има ефект на ароматен сапун? newsm78 #Crazy
Не става така.Тези корички или сухи цветя само ще ти пречат без да ароматизират сапуна.Нашите когато правят слагат етерични масла накрая и тогава сапуна мирише на маслото което си сложил....

# 21
  • Мнения: 734
Докато намеря време да пробвам и аз купувам.
Много съм доволна. Пише че еко продукт, но не вярвам напълно. Купувам български. Иам и турски масово, но той е мнооого ароматизиран.

На опаковката на моя пише, че е тип "домашен". Не мирише на ароматизатори, даже леко гадничко смърди, ама не чак толкова Simple Smile Произведен е в Испания, до колкото си спомням..... newsm78

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Аз имам от баба ми домашен сапун. Вареше го на двора, в един голям казан, ама не знам технологията (а и почина преди 2 месеца).

Пазя си го и го ползвам за озеленените панталони и лекьосани дрехи на диваците в нас  Sunglasses Безгрешен е Simple Smile

# 23
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92

Пазя си го и го ползвам за озеленените панталони и лекьосани дрехи на диваците в нас  Sunglasses Безгрешен е Simple Smile
[/quote]
 
И за чорапи Joy!На времето майка ми правеше гадно мирише ,но пере всичко засечено !

Общи условия

Активация на акаунт