бебе и домашен любимец

  • 9 540
  • 263
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък не съм имала абсолютно никакъв проблем. Но всяко животно си е различно.

# 76
  • Мнения: 2 448
Аз съм против гледането на котки и кучета в къщи. Като малки беше една почти зоологическа градина у нас и след като майка ми се разболя от токсиплазмоза, се отказахме от всички видове животни. А за бебе и животинка категорично не бих допуснала. Едно зверче ми стига. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 034
доста потребители няма да отговорят ми се струва, защото това е сигурно 15-та такава тема за последните 2 месеца  ooooh! просто потърси! за протокола: имам котка, писала съм 5 пъти подробно  Whistling

# 78
До като бях бременна моя котарак Пухчо,мъркаше всяка вечер до корема ми Simple Smile изследвах се за токсоплазмоза-отрицателно.Опасно е само при бременност,след това децата си създават имунитет сред домашните животни,но задължително вътрешно обезпаразитяване и редовните имунизации.Все пак Пухчото в момента е при майка ми,не смея поне първата година..

# 79
  • Мнения: 3 929
Когато се роди детето, имахме немска овчарка вече 12 години. Немислимо беше да я изгоним, да я дадем на друг или да я оставим на село. Животното беше силно привързано към нас и ние към него. Не му позволявахме да влиза в стаята, където е бебето. Заради кучето чистех всеки ден. След като изчетох всичко за отглеждането на бебе с животно на едно място, сега съм против такова, но при условие, че животното го е имало отпреди раждането на детето, трябва да се поддържа изрядна хигиена както вкъщи, така и на самото куче или друго такова животно.

# 80
  • София
  • Мнения: 210
Аз имам куче и изборът ми е да продължи да си живее с нас, макар майка ми да предлага да и го дам в началото. Иначе мисля наистина да определя стая за бебето, в която кучо да не влиза. Освен това дали е хигиенично или не животно+бебе зависи повече от стопаните  Naughty

# 81
  • Мнения: 441
Като разбрах ,че съм бременна започнахме да търсим нов дом за къчето ни(пинчер).Беше с нас почти от година и ми беше мъчно,но така решихме с моя мъж.Всеки сам си преценява  Peace

# 82
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мислехме да го оставим но при тези "сцени" от негова страна хвана пътя Peace

Какво значи "хвана пътя"?
Това ми звучи така, все едно сте го изхвърлили на улицата.
Не, дадохме го на едно момиче да го гледа  Grinning

# 83
  • София
  • Мнения: 327
И аз дадох моето коте на майка ми. А го взех докато бременеех, защото само лежах и то ми беше единствения приятел плътно до мен. Много ми липсва! То много ми помогна да не откача и Крис да е на бял свят.Но така е по добре за бебо, пък и за котето - сега си се разхожда където си иска!

# 84
  • Мнения: 6 274
... ..А го взех докато бременеех, защото само лежах и то ми беше единствения приятел плътно до мен......... То много ми помогна да не откача и Крис да е на бял свят.....
И за благодарност го изгонихте ? Направо нямам думи.  ooooh!

# 85
  • София
  • Мнения: 327

И за благодарност го изгонихте ? Направо нямам думи.  ooooh!
[/quote]
Изгонихте??? Не случайно писах, че му е по добре там!!! А не в един коридор!!!
То като не се чете до край е така ....  ooooh!

# 86
  • Мнения: 6 274

И за благодарност го изгонихте ? Направо нямам думи.  ooooh!

Изгонихте??? Не случайно писах, че му е по добре там!!! А не в един коридор!!!
То като не се чете до край е така ....  ooooh!
Напротив, прочела съм го, но ми стана чудно как така прецени, че му е по - добре там сега ? Защо изобщо го взе тогава ?

# 87
  • София
  • Мнения: 327
Хайде стига спам!!!
Само отговарям:
При нас: гарсониера - съответно като не влиза при бебо и при стерилизатора ... - има само коридор!
При майка ми - 4 стаи и се шири като на воля!
Ако те интересува още накаква подробност пиши на лични!!!

# 88
  • Мнения: 1 336
Имам въпрос - познавате ли някой, който да се е заразил с токсоплазмоза от домашната си котка?

# 89
  • Мнения: 3 034
не, не познавам  ooooh! но познавам заразени от луканка, така че може би трябва да се пренасочат притесненията в друга посока  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт