НЕЩО ИНТЕРЕСНО

  • 4 413
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Статията е рядко тъпа.

# 16
  • Мнения: 277
аз пък не мисля ,че е рядко тъпа статията.
даже смятам ,че има много реални неща в нея,които всички знаем,че са така ,но не си признаваме.защото се правим на Голяма работа.достойнство,морал и прочие .
а това за разведените родители и децата им-визирам себе си го изживях като голям стрес през целия си живот.дори до скоро оная чума ,свекърва ми ми викаше и ти ще плачеш като майка си,че оставяш 2 си деца без баща.
социализма ми забраняваха да си играя с децата на ,,неразведените родители,,.те бяха друга ,по-виша категория.
това започна от 1 ви клас.
даже едното хлапе ,като ми каза ,че това е причината да не играе с мен съм побесняла и съм и забила шамар.
и съвсем съм потвърдила теорията на учителката за ,,децата на разведените родители,,
свекърва ми нееднократно ми е казвала,,Ох,горката,като си расла без баща...,,
клеймо.
и видите ли синчето й едва ли не ми правил услуга,като ме взел.един вид ,че съм по -долу от него.
па него двама го гледаха и пак човек не стана Joy
от кръчмите не може да си намери дома.

а ,колкото до работодателя-и без да си самотна мама,като знаят ,че  си с деца не искат да те взимат на работа,защото често се налага да отсъстваш ,за да ги лекуваш или водиш на прегледи.
или дори едно елементарно  водене и взимане от детската градина.
 и винаги става дума само за пари.
ако имаш пари,според мен не си самотен родител.по-лесно е .плащаш на някоя пенсионирана жена/учителка/ да ти го взима .да го занимава докато си на работа и всичко е о.к.
а ако нямаш пари ,тогава какво става?
все пак не всички сме адвокатки или лекарки и с др.прстижни професии.
затова смятам ,че държавата България трябва  да отпуска ПАРИ,на такива като нас ,с цел да компенсира донякъде нещата и да си облекчим битието.
Бедна Българийо,дали ще дочакаме този миг?
за Австралия и за Япония знам ,че се отпуска такава помощ.
може би върху това трябва да се акцентира повече.
и ако на чиновниците не им се  иска да се занимават с този проблем могат поне да ни освободят от данъци или осигуровки.
сигурно има механизъм.

# 17
  • Мнения: 165
Съгласна съм с Деси.
Възможно е това отношение да е приоритет на хората живеещи в по-малки градове, защото в София нещата очевидно не стоят така  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Е, аз съм раснала в малък град и никой, никога не ме е поставял в по-долна категория, защото родителите ми са разведени.  Stop

# 19
  • Мнения: 165
Е, аз съм раснала в малък град и никой, никога не ме е поставял в по-долна категория, защото родителите ми са разведени.  Stop

Имала си късмет  Peace

# 20
  • Мнения: 911
На мен пък ми се струва много тъпа тая статия - аз поне такова отношение не съм срещала. Никой не ме е възприемал нито като бизнес риск, нито като морален риск. Пък на работодателя ми никой не ме бие през ръцете да споделям семейния си статус.
Хич не обичам такива надъхвания, имам чувството, че автора като е почнал, та се е засинял. Няма такива драми.

е, чак драми - не, но че я има балканистиката и още как...

предварително се извинявам, че не съм изчела всички постове, но искам да реагирам на този:

както не са ми виждали очите в офиса откакто излязох по майчинство (вече година), както с никого не съм споделяла "не/семейното" си положение, онзи ден чух цитирана реплика, изречена от изключително интелигентен, образован и въобще прекрасен човек, който очевидно е научил за онези красиво болднати големи черни букви в акта за раждане на дъщеря ми (най-вероятно от дискретния отдел "Човешки ресурси", просто няма откъде другаде), та, репликата гласи: "ама тя наистина ли не знае кой е бащата?"...........................................за тези, които не знаят - думичките в акта са "БАЩА НЕИЗВЕСТЕН". Не баща не благоволил да припознае детето си.

Факт е, че първата мисъл, която минава през главата на цивилизован човек (даже с прекрасно отношение към мен, с когото дори си мисля, че сме установили приятелски офис-отношения) - дори той първо решава, че аз...нещо...дори не им зная края на мъжовете покрай мен....................м'да. комплиментче!

Бизнес-риск - опитай се да кандидатстваш за кредит (дори за стволови клетки! не за нова колица) бременна в деветия месец. В три банки (а аз съм и банков служител на всичко отгоре) ми отговориха: "ми нека съпругът ви да подаде документите. вие не получавате трудови доходи"

колкото за облекченията за работодател, my_everything, не приемай формулировката като обида, че сме нещо недъгави или подобно - тук държавата се опитва да прокара социална политика в наша помощ, т.е. да станем по-изгодни за работодателя, за да си намираме по-лесно работа. Погледни го от този ъгъл, а не като категоризиране в някаква по-долна категория.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 10:33 от trayana

# 21
  • Мнения: 911
за Австралия и за Япония знам ,че се отпуска такава помощ.

в Норвегия самотна майка, решила да продължи образованието си, получава 4000 долара месечно. Ама техният шелф покрай фиордите е с мааалко повечко нефт от нашия край Шабла  Wink

# 22
  • Мнения: 1 425
Хубаво е че се сравняваме с Япония и скандинавските страни, но все пак е добре да се има предвид че продължаваме да си седим между Европа и Ериента. Географски, исторически, икономически.
Статията продължава да си е тъпа, независимо че има някои верни неща в нея.

# 23
  • Мнения: 2 336
До сега не съм взела отношение по темата, защото нямам реална преценка за положението и състоянието ми в обществото. Откакто съм самотна майка съм срещала единствено съжаление в хорските думи. Все едно съм легнала да умирам.
Това, че поемаме сами отговорността за децата си трябва да ни дава някакво предимство в ежедневието. В смисъл - не искам да ми поемат обучението, или пък да ми дават пари само защото съм самотна майка. Просто мисля, че е редно държавата да направи така, че даде шанс на мен и на такива като мен да си стъпят на краката, да могат да се оправят сами, а не постоянно да и "висят" на врата. Смятам, че е редно децата ни например да са с предимство в учебните заведения - най-вече ясли и градини, може би да има програми за професионално реализиране на такъв тип родители.
За статията мога да кажа, че е ограничена и мелодраматична.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 286
Аз не отричам, че трябва да има облекчения за самотни родители - дори, както казва Сиси, предимство при записването в детски градини и училища би ни помогнало много.

# 25
  • Мнения: 30
Изпитвам някакви противоречиви чувства от тая статия...има неща,които са верни,но има и такива,които са пълен абсурд.Никой не е забранявал на децата си да контактуват с моето,това да си дете живеещо с единия си родител не е заразно.Виж към мен съм усещала съжаление и то от хора,които дори не предполагат колко точно ги съжалявам аз,щото не държа да им го показвам.Ние не сме нито "парясници с деца",нито ....как точно беше?....ааа,да-"майчица свята" и "мъченица".Просто сме майки,които си обичат децата и за двама.

# 26
  • Мнения: 402
Траяна, обожавам да те чета , просто ме зареждаш с енергия  Hug Hug Heart Eyes И за да те успокоя,че не си единствена, ще ти разкажа,че и в моята фирма пак от онзи "дискретния" отдел човешки ресурси беше плъзнало за моя случай с БАщА НЕИЗВЕСТЕН на детето ми, та 1 ден като ходих по работа до фирмата, чак шефът ме придърпа настрани и ме пита "Ама ти наистина ли незнаеш кой е бащата или така нарочно го пише  Joy При това пак както при тебе човек интелигентен,който изключително много ми помагаше по време на бременността и преди това, има наблюдения какъв човек съм, НО... bowuu

Сиси, на мен ми се случи да се влача бременна по време на сесия в университета, все още студентка. Освен,че никой не ми отпусна 50те лв еднократна помощ , които се полагат на майка-студентка, всички преподаватели,които молех да ме изпитат по-рано, за да не родя на чина , ми казваха " Стискай , момиче,стискай [/b]  hahaha И аз стисках, ама накрая взех,че родих почти на изпит  Joy hahaha

# 27
  • Мнения: 277
,,Все едно съм легнала да умирам.,,
жа умиргам шъ знаиш!
м.да.а тия две деца кой ще ги гледа?
татко им сигурно.
това ще да е 8 то чудо на света.
а колкото до предимството в детските градини и подобни заведения само ще кажа ,че дъщеря ми си я гледам сама,защото предимството за ,,самотна майка,, с 2 деца-такова просто не съществува!.
и директорката на детската градина не ми влиза в положение,нито кметицата на нашия район.
така че ние и да  си блеем по форумите файда йок.
по добре е да инициираме някакви промени,отколкото само да си лафим.


# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Извинявайте... имам се за средноинтелигентна, обаче в първия миг и на мен това ми е била реакцията като видя акт с "баща неизвестен"... Наистина ли не е ясно кой е бащата?  newsm78 И то не като лоша реакция към жената...просто първосигнална реакция.

# 29
  • Мнения: 651
Това е наистина крайно кретенска формулировка. Сякаш майката е била с амнезия.... Не че в момента се сещам за друга де...
Любопитно ми е в "белите" страни какво пише в документите на детето в такива случаи...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт