Какво означава да си модерен?

  • 4 305
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 437
Харесват ми определени "модни" неща от всеки сезон. В началото на пролетта и аз исках зелен панталон, но след като в момента 30% в града се разкарват с такива и още толкова ще ги последват, се отказах.
Не обичам да се обличам еднакво с масата хора, които се разкарват.
Мисля че всичко трябва да е умерено.

# 16
  • Мнения: 3 695
Купуваш си сандалки от Мола и вече си модерен.. smile3503
Аз съм от Бургас. Нямаме МОЛ. Sad Тъй ще съм си демоде. Cry
ужас  Joy Joy Joy

# 17
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Купуваш си сандалки от Мола и вече си модерен.. smile3503
Аз съм от Бургас. Нямаме МОЛ. Sad Тъй ще съм си демоде. Cry
ужас  Joy Joy Joy
и то голям,
ама от как отвориха моловете повечето си мислят,че са много модни,не е ли така.. ooooh!
малко май поразводнявам темата ,но се извинявам

# 18
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Не обичам да се обличам еднакво с масата хора, които се разкарват.
Мисля че всичко трябва да е умерено.

 Peace И аз съм на това мнение.

# 19
  • Мнения: 337
Може да си модерен и без да се сливаш с тълпаа.Индивидуалност съчетана с добър вкус е добър пример за мода.

annabelka ,косата ти ми харесва (това извън темата) Wink

# 20
  • Мнения: 1 885
Абе говорете си вие, но е трудно да избягаш от масовката, защото в повечето магазини е тъпкано само и единствено с такава стока. Нужни са часове обикаляне и нерви, за да намериш нещо по твоя вкус.

Ще дам пример. Аз по принцип не нося дънки, не ги обичам и сигурно съм една от малкото, които мисли, че са селска дреха с каквото и да ги комбинираш. Преди време обаче имах период, в който реших да не съм толкова тесногръда и да разнообразя гардероба си като  дам шанс на дънките. Започна се едно обикаляне, мерене.. нещо невероятно. Ми навсякаде моделите бяха прилепнали за крака надолу, а на мен такива съъъъвсем не ми харесват. След половин ден обикаляне, си казах, че това просто не е за мен. Модните тенденции пробиват навсякаде, дори и на Женския пазар  Mr. Green и човек просто няма избор.

Дънки нямам и до сега  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 639
Момичета ,благодаря много за откровените отговори  Hug HugВъпроса ми беше провокиран от две колежки ,които вчера ми казаха "ама как така успяваш да изглеждаш все шик ,а пък не се обличаш винаги модерно и с маркови дрехи".Работя на място където марките са издигнати и се развяват като знамена и много е важно да си с еди каква марка дънки и не нам си каква марка обувки.Цветове и модни модели се следват сляпо и всеки сезон се обновяват изцяло гардеробите. #CrazyТа ,за това се позамислих.
 newsm78 Не, че и аз понякога не съм жертва на модата с неразумни покупки,но в днешно време за мен е по-важно да си адаптивен,креативен и позитивен.Това ако умееш да го разчупиш през своя мироглед и усещане за света и да го комбинираш в цялостното си излъчване и да го съчетаеш все пак с модни акценти за сезона,това за мен е "модерен"/мразя тази дума/ човек.
А що се отнася до магазините ,те за мен са супер безинтересни в по-голямата си част,точно с това лансиране на клонинги в дрехите.
За това обичам да се ровя и в дрехи втора употреба,а ми по-интересни ми са......... Blush

# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да си модерен означава само да се обличаш модерно така ли? newsm78

Мислех, че има отношение към светоглед, разбирания, поведение и прочие ама явно съм сбъркала.

# 23
  • Мнения: X
Да си модерен означава само да се обличаш модерно така ли? newsm78

Мислех, че има отношение към светоглед, разбирания, поведение и прочие ама явно съм сбъркала.
Не си, не си Peace

# 24
  • Мнения: 630
Ще дам пример. Аз по принцип не нося дънки, не ги обичам и сигурно съм една от малкото, които мисли, че са селска дреха с каквото и да ги комбинираш.Дънки нямам и до сега  Sunglasses
Тони, а какво носиш тогава, поли ли само, или панталони

# 25
  • Мнения: 2 152
модерен означава да си модерен
толкова е просто

# 26
  • Мнения: 3 459
модерен означава да си модерен
толкова е просто
Joy hahaha

# 27
  • Мнения: 1 289
Аз мисля, че има разлика м/у това да си актуален, т.е. да не си демоде и в крачка с тенденциите и в същото време да не си модИЕрен и фиЙЕшън клоун. Интересувам се от модата, но се придържам само до толкова, до колкото ми отива,а  и до вкуса ми. Защото има и неща, които въпреки, че ми харесват, не ми отиват. А наблюденията ми са, че за доста жени е важно като че ли само какво е модерно. Thinking newsm78

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да си модерен означава само да се обличаш модерно така ли? newsm78

Мислех, че има отношение към светоглед, разбирания, поведение и прочие ама явно съм сбъркала.
Като ще дълбаем толкова, думата "мода" идва от латински и означава "правило, мяра, начин". Дълго време у нас думата (руско влияние)се е приемала като синоним на "обичай", а в началото на 20 век се налага като "съвременен вкус" (вече от френски).
В днешно време си мисля, че модата е много мощен начин да се влие на тълпата. Опиум за народите, демек.  Joy
П.П. Вярно е, че по магазините има едно и също, но човек винаги може да наруши правилата. Да носи блузата като панталон, например.  Joy (И това съм правила - от чиста проклетия, разбира се. Blush).

# 29
Каквото ново излезне да търчиш пръв да си го купиш!

Общи условия

Активация на акаунт