Как Вторият участва във възпитанието на д

  • 3 490
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 660
Може би това чувство се изпитва и даже, когато детето расте с родния си баща. 
Така е..който и да се кара на детето ни е неприятно, било екса, било дядо или баба, или новия мъж. Но съм твърдо убедена, че глезенето на едно дете не води до нищо добро за самото него. А и никой нормален зрял човек няма да започне да се кара на едно дете заради самата идея..то си е част от възпитанието на мъника.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 957
Благодаря за отговорите. Може би това чувство се изпитва и даже, когато детето расте с родния си баща. 
Всъщност отговор на моите терзания ми даде самото ми дете, когато онзи ден ми каза :"Мамо, на мен И. ми е хем баща, хем приятел."  Много ме трогна това признание.
Аз дълго се чудих дали съм за този подфорум или не съм, защото вече не отглеждам сама детето си.
По въпроса: щом вторият ми съпруг наравно с мене (а откакто съм бременна и два пъти повече от мене!) чете приказки, води/ взема детенце от градина, играят заедно, бърше сополи, дава лекарства и мие дупето на прекрасната ми госпожица, значи има същото право да участва във възпитанието й. Разбира се, че ми става мъчно, когато се налага да й повишава тон, но без това не може - тя непрекъснато прави опити да му се качи на главата. А съвсем скоро стана ясно, че и на него му е мъчно, когато аз съм "лошата". Установих, че който и да се кара на детето ми, и колкото и да е справедливо, на мен ми се къса сърцето! Добре, че не мога да се видя отстрани, когато побеснявам и й "наливам ум и разум в главата"! И освен това - той си няма други деца, значи от мен се е научил как се възпитават и ако нещо не ми харесва, не трябва ли да се позамисля...

# 17
  • Мнения: 175
Записвам се и аз в тази тема,интересува ме и събирам всякаква информация за този случай.

# 18
  • Мнения: 2 011
И аз живея с втори мъж, той има дете от  първия си брак но то не живее с нас. Синът  ми  е голяма фурия, много  е инатлив, палав и своенрав. Но има респект от  човека до мен - никога не го  е бил, не го  е удрял - единственото  , което си позволява  да направи  е да го  сграбчи сериозно и да го постави  на място да  седне и да почне да му говори  високопарно .... Rolling Eyes
Синът ми не може без него - обича го и го търси , предпочита да  е с него  от колкото  с мен -  newsm78имали  си  мъжка работа двамата. От  сега се е уговорил с него да му помага за училище защото е първокласник тази  есен. Аз съм уж от  строгите  майки, но често  моичкият  не зачита  моето мнение но когато   мъжът ми  скръцне със зъби всичко е наред! Не се сърдя когато му  се кара, не се и намесвам по време на караницата ( само ако  се премине границата тогава ще се намеся)!
Смятам че по-важен във възпитанието  е човека, който отглежда детето а не биологичния родител.  Peace

# 19
Засега при мен и при децата друг мъж няма но ще дам пример от моето детство.Биологичния ми баща  ме е изоставил когато съм била на 1г.7м две години по късно мама се омъжи  отново за човека който аз съм смятала за своя баща човека който ме  обича безгранично и до ден днешен. Да много ми се е карал,да много ме е наказвал НО той ме обича а биологичния ми баша съм го виждала 2пъти за последните 27години  и съм много щаслива от това.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз съм уж от  строгите  майки, но често  моичкият  не зачита  моето мнение но когато   мъжът ми  скръцне със зъби всичко е наред! Не се сърдя когато му  се кара, не се и намесвам по време на караницата ( само ако  се премине границата тогава ще се намеся)!
Явно ти си мислиш че си от строгите майки, но не и детето ти.
Ами ако премине границата, когато ти не си наоколо???

# 21
  • Мнения: 2 249
всъщност кой е баща? този, който е създал детето или този, който участва във възпитанието на детето?
и аз задавам този въпрос на авторката
-баща е този,който се грижи за детето ти,който ги води и взима от градина,който стои с теб до леглото му ,когато е болно и ти4а нощем за лекарства,който го завива за лека нощ или ти4а с него в парка,когато ти искаш да си по4инеш,който при положение,4е живеете заедно се грижи и финансово за детето ти ,защото кирливите пари за издръжка стигат само за люлките и батутите в парка и т.н и т.н.-(оня другия е само донор,дето е извадил от 9 кладенеца вода как другите са му виновни,4е не му стиска да бъде истински баща-домовете са пълни с деца от донори и майки-инкубатори повярвай ми)-следователно той -"втория"трябва да има водеща роля във възпитанието на детето-наравно с теб и детето да усеща оби4 и респект-ина4е ще запо4не да манипулира ситуацията и да знае ,4е там нямат право да му се карат и ще си разиграва коня-примери бол Peace
ако живееш с друг 4овек,който е поел вси4ки задължения-трябва да има и вси4ки права-и не се притеснявай-ще полу4и после и вси4ки сладости от това да е истински баща Peace
п.с говоря в целия си пост по принцип и не визирам нито лична история,нито конкретни лица-да не по4нат сега едни редовни потребители,дето на всеки пост са ми "мерудия" да ми отговарят ли4но Mr. Green-то 4овек да не си изкаже мнението Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 011
Аз съм уж от  строгите  майки, но често  моичкият  не зачита  моето мнение но когато   мъжът ми  скръцне със зъби всичко е наред! Не се сърдя когато му  се кара, не се и намесвам по време на караницата ( само ако  се премине границата тогава ще се намеся)!
Явно ти си мислиш че си от строгите майки, но не и детето ти.
Ами ако премине границата, когато ти не си наоколо???
ми Диони ...права  си ! Не ми се мисли за това, не съм видяла до сега грубо отношение към детето ми, да се надявам че и за в бъдеще няма да се случи нещо , което би минало границата  на моите представи за строгост.
Синът ми знае че съм строга, но когато мъжът ми  е наоколо се чувства  по различен начин - някак си  е по-важен когато има мъже!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз съм уж от  строгите  майки, но често  моичкият  не зачита  моето мнение но когато   мъжът ми  скръцне със зъби всичко е наред! Не се сърдя когато му  се кара, не се и намесвам по време на караницата ( само ако  се премине границата тогава ще се намеся)!
Явно ти си мислиш че си от строгите майки, но не и детето ти.
Ами ако премине границата, когато ти не си наоколо???
ми Диони ...права  си ! Не ми се мисли за това, не съм видяла до сега грубо отношение към детето ми, да се надявам че и за в бъдеще няма да се случи нещо , което би минало границата  на моите представи за строгост.
Синът ми знае че съм строга, но когато мъжът ми  е наоколо се чувства  по различен начин - някак си  е по-важен когато има мъже!
Честно - не те разбирам, но ти си знаеш.
Аз не разчитам някой друг да респектира детето ми, за да го накара да ме слуша и т.н., напротив всички се опитват да ме работят да не съм строга, но аз смятам че така трябва да бъде и така ще е  Peace
Бих те посъветвала да не оставяш нещата в ръцете на друг човек - намери начин - отвоювай си позицията - ти като скръцнеш със зъби да те слуша, а не да чака дребното да скърца някой друг.  Peace

# 24
  • Мнения: 2 011
Аз съм уж от  строгите  майки, но често  моичкият  не зачита  моето мнение но когато   мъжът ми  скръцне със зъби всичко е наред! Не се сърдя когато му  се кара, не се и намесвам по време на караницата ( само ако  се премине границата тогава ще се намеся)!
Явно ти си мислиш че си от строгите майки, но не и детето ти.
Ами ако премине границата, когато ти не си наоколо???
ми Диони ...права  си ! Не ми се мисли за това, не съм видяла до сега грубо отношение към детето ми, да се надявам че и за в бъдеще няма да се случи нещо , което би минало границата  на моите представи за строгост.
Синът ми знае че съм строга, но когато мъжът ми  е наоколо се чувства  по различен начин - някак си  е по-важен когато има мъже!
Честно - не те разбирам, но ти си знаеш.
Аз не разчитам някой друг да респектира детето ми, за да го накара да ме слуша и т.н., напротив всички се опитват да ме работят да не съм строга, но аз смятам че така трябва да бъде и така ще е  Peace
Бих те посъветвала да не оставяш нещата в ръцете на друг човек - намери начин - отвоювай си позицията - ти като скръцнеш със зъби да те слуша, а не да чака дребното да скърца някой друг.  Peace

Koгато сме двамата само е респектиран от  мен , но когато  мъж ми  се появи слуша  повече него! Смята, че мъжът  е по-важен от жената - сега работим в другата  посока -че жената никак не е маловажна ....  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 493
Колко е голям синът ти? Как така смята, че мъжът е по - важен от жената???  - Лелеле,  внимавай с това хлапе. Говори с мъжт ти и нека известно време пред детето демонстрира, че се допитва постоянно до теб и съгласува всичко с теб - така ще ти помогне да покажеш, че ти не си коя да е , а си МАЙКА му и човекът които цял живот ще трепери за него и ще прави всичко възможно за да е добре.
Аз смятам, че каквото и да става, колкото и добре дасе чувстваш в момента и имаш подкрепата на наййййй-прекрасния мъж на света - никога не бивада забравяш, че мъжете са временно явление в животът ни, а децата са постояните присъстващи - така че - не испускай положенеито от ръцете си и не разчитай друг да възпитава детето и да ти "помага" в това  Peace

# 26
  • Мнения: 2 011
Колко е голям синът ти? Как така смята, че мъжът е по - важен от жената???  - Лелеле,  внимавай с това хлапе. Говори с мъжт ти и нека известно време пред детето демонстрира, че се допитва постоянно до теб и съгласува всичко с теб - така ще ти помогне да покажеш, че ти не си коя да е , а си МАЙКА му и човекът които цял живот ще трепери за него и ще прави всичко възможно за да е добре.
Аз смятам, че каквото и да става, колкото и добре дасе чувстваш в момента и имаш подкрепата на наййййй-прекрасния мъж на света - никога не бивада забравяш, че мъжете са временно явление в животът ни, а децата са постояните присъстващи - така че - не испускай положенеито от ръцете си и не разчитай друг да възпитава детето и да ти "помага" в това  Peace
на 7г  е. той знае , че мъжът ми се съгласува с мен и аз с него. И въпреки всичко .... БНД му насажда такива неща когато са заедно - за  20 дни когато са двамата ( той  е извън БГ и се виждат веднъж годишно) се случват  доста неща, които после трудно оправям и ми коства много време да поправям насадките на БНД

# 27
  • София
  • Мнения: 4 493
Явно няма смисъл да казвам, че е добре да поговориш с БНД /поне при повечето от нас това не работи/. Явно ще трябва да разчиташ на по-умният от двамата и по-разумният - тоест детето. Говори постоянно със синът си и с мъжът до себе си - в никакъв случай не се отказвай от водещата роля във възпитанието на детето и от респекта пред него /знам че другият вариант е по - лесен но не си заслужава/.
Успех   bouquet

# 28
  • Мнения: 114
mamita, a kogato deteto izpitva sram ot priqtelq na mama i neiska da se vijda s nego?
kakvo se pravi v takav moment?
A priqtelq na mama e mnogo mil 4ovek...
tova revnost li e kakvo e?

# 29
  • Мнения: 175
Към въпросчето на mery bi се присъединявам и аз, с питанка и едно малко допълнение.
" когато детето изпитва срам от приятеля на мама и не иска да се вижда с него?
какво се прави в такъв момент?
А приятеля на мама е много мил човек..."
Времето прекарано с него е невероятно, хубаво и пълно с положителни емоции,но малките все повтарят"Кога ще си ходим при тати?" Cry

Общи условия

Активация на акаунт