дали някой знае...

  • 1 823
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
А Найден, аз имах съученик Нино...което май е нещо от италянския дошло...

А чужди има доста, но аз лично не харесвам много тенденцията имена тип Нортън Георгиев

На мен лично и Натанайл си ми харесва, Нед също...

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 22:18 от Angel_Dust

# 16
  • Мнения: 9 776
Да, определено и аз искам да е име, което да се вписва в българския ни речник. А да опитаме по друг начин - имате ли познати, които се казват с различни от споменатите вече имена, но да отиват  все пак на бебе? Или пък някакво производно на  Николинка, но пък да не е примерно Кольо, защото така се е  казвал починалия баща на мъжа ми. Ако пък не - просто ще трябва да се отметна от обещанието си, по-точно мъжа ми, защото той го даде и сега ще го накарам да оправя той нещата.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
Ми ето имам познати - Найден, Наско, Нино,
Натанайл и Нед ми харесват...
На Никола (което най-ми допада от вс с Н) и Николай може да казваш ест Ники, Ник, Никси, че дори и Коко при желание...
Николас пък е малко по по грътски...но ако ти допадне защо не...
Можеш и Никита да го кръстиш, на мен ми навява на женско, но пък ей ти един Никита Михалков...
Може пък и Ноа...малко е странно, но звучно..

# 18
  • Мнения: 8 999
но да отиват  все пак на бебе?

Имай предвид, че детето ти ще е бебе през съвсем кратък период от живота си. По-дълго ще е юноша, младеж, зрял мъж и възрастен мъж. Така че мисли за име, което ще отива на тези възрасти.
На мен ми харесва Нансен.

# 19
  • Мнения: 9 776
Най- вероятно ще избера краткото Ники и толкоз.

# 20
  • Мнения: 681
Най- вероятно ще избера краткото Ники и толкоз.
Най-добре  Peace

# 21
  • Мнения: 1 967
Ники си е супер  Peace
Нед също ми харесва

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен Ноа ми допада много  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 691
Най- вероятно ще избера краткото Ники и толкоз.
Преди да го направиш, представи си 40-годишен мъж, който се казва Ники. Имах един колега (пенсионер), който беше Сашко... малко смешно ми е звучало винаги.
От един речник ти пиша тук някои имена:
Найден, Невен, Наум, Нестор, Натанаил/Натаниел, Невелин, Надислав.
С "ник", въпреки че не ги харесваш - Никифор, Никодим, Никанор, Никола(й).

# 24
# 25
  • Мнения: 9 776
 Какво ще кажете за Норис? Единствено в този последния сайт го видях. Малко не ме кефи как се върже с бащиното име, но явно не може да се съобрази човек с всичко.

# 26
  • Мнения: 112
На мен Ники също ми харесва Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 53
Нестор не е зле. Опитай се да се поставиш на мястото на сина си, когато порасне и трябва да се представя с всичките си имена. Най важно е детето цял живот да се чувства добре с името си.

Общи условия

Активация на акаунт