Искаме да си построим къща, струва ли си според вас?

  • 2 780
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 770
Гадини сте  Grinning , ама по хранителната верига и вас някъде ви прецакват!  Joy На нас ще ни строи приятел и печалбата му ще е минимална!  Peace

# 16
  • ЕН
  • Мнения: 543
прецакването идва когато някоя институция започне да се бави с документите, а те винаги от време оно са такива

един малък съвет нищо че ви е приятел ( точно от такива най се парят повечето) винаги се интересувайте за етапите и срока на строене (плоча, колони, съхнене на шпаклоки и т.н., материалите(ако може да ги купува по от рано защото точно в този момент цените рязко почват да се покачват) и сигурно има още многоооо неща
дано стане къщата мечта за вас. успех

# 17
  • Мнения: 3 770
Ще имаме договор с всичко сключено вътре , така че не се притеснявам , а човекът е рядко коректен!  Peace

# 18
  • Мнения: 269
А каква е "нормалната" печалба за този бранш?  Mr. Green За сега чувам цифри около 200Е кв.м. И се очаква повишение с около 20%... Как мислите, догодина (пролетта) каква ще е цифрата?
На нас това ни е болната тема, защото строежа определно ще е тогава, най-рано  Close, а идеята за къща (моята гола мечта от малка) ме кара да продам гарсониерката си и с едно заемче... Crazy. Да не я закъсам съвсем  Joy Хубаво ми казваше баща ми:"Търси си мъж с къща", ама аз - не, любов да има  Joy  Joy  Joy (това в кръга на майтапа  Wink)
А дали си струва - за мен да  Peace

# 19
  • Мнения: 3 770
Приятелят , който ще ни строи работа на 25% , но за нас няма да е толкова.За другите в бранша не знам.

# 20
  • Мнения: 307
Ние започнахме да строим от готов приземен етаж нагоре - 1 ет . към 100кв. м. като сме викали майстори само за строежа с тухли . Всичко останало като покрив , изолации , обзавеждане , озеленяване на двора си го правим сами . До тук ( призем. ет. е готов за нанасяне а др. ет. е само на тухла ) сме вложили над 40 хил. лв. -  тук включвам и двора- огради , врати и т. н.

# 21
  • Мнения: 8 999
В едно съм сигурна - ще излезе много по-евтино от който и да е апартамент със същите параметри /квадратура и качество на строежа/. Заслужава си и още как.
Нашата къща я строиха също приятели и печалбата им беше ДДС-то от фактурите за материалите плюс цената на труда на майсторите. Ние за нищо не сме се грижили, освен да казваме "това - да, това - не!". Имахме малко ядове с архитекта, защото нещо все не му беше ясно, но накрая приехме проекта, а в процеса на строежа се попромениха някои неща, които не бяха свързани разбира се с конструкцията и одобрените проекти за ВиК и електроинсталации. Поразместихме само някои стени. Техническия надзор се занимаваше с всякакви формалности по общини и др. инстанции. Ние само пишехме пълномощните.

# 22
  • Мнения: 3 770
В едно съм сигурна - ще излезе много по-евтино от който и да е апартамент със същите параметри /квадратура и качество на строежа/. Заслужава си и още как.
Нашата къща я строиха също приятели и печалбата им беше ДДС-то от фактурите за материалите плюс цената на труда на майсторите. Ние за нищо не сме се грижили, освен да казваме "това - да, това - не!". Имахме малко ядове с архитекта, защото нещо все не му беше ясно, но накрая приехме проекта, а в процеса на строежа се попромениха някои неща, които не бяха свързани разбира се с конструкцията и одобрените проекти за ВиК и електроинсталации. Поразместихме само някои стени. Техническия надзор се занимаваше с всякакви формалности по общини и др. инстанции. Ние само пишехме пълномощните.

Това все едно аз съм го писала - особено частта с архитекта!  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 269
В едно съм сигурна - ще излезе много по-евтино от който и да е апартамент със същите параметри /квадратура и качество на строежа/. Заслужава си и още как.
Определено!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт