Пролет искаме сега - заедно с нашите цветя - 3

  • 40 290
  • 387
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 017


това тук е бамбукът ми.
някой да знае защо расте така полегнал, а не нагоре като нормален бамбук? newsm78
имам бамбук, но си расте нагоре....странно защо твоят расте иначе, може би е друг сорт

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 20:15 от L 0 V E

# 241
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
asyalein завиждам ти благородно за мангото ,  Hugпу как ме е яд ,,че моето загина ,котката ,веднъш си беше свършила работата там и то милото загина  Sad догодина ще пробвам отново , Peace Peace
 Да ви се похваля получих си семенцата за срамежливата мимоза ,насадих няколко ,дано скоро нещо се покаже ,имам и една поникнала пасифлора от семенца  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 3 219
МерСедес, изложих се Embarassed

Простено ти е  Joy Joy

Относно петуниите-и на мен миналата година не ми вървеше с тях, нещо им прогриза листата, станаха на малки дупчици, но после ги поорязах, прокараха пак наново и цъфтяха до октомври чак.
Сакъзчетата ми вече цъфтят, не всичките , само миналогодищните, новопосадените от резници бая ще ги чакам Thinking

# 243
  • Виена
  • Мнения: 725
Теди,
Тая папрат ,която си показала(мисля че е същата) я имам в огромни размери в две саксии в класната стая.
Давам обещание в понеделник вземам апарата и ще снимам.
Ще чакам Деси,обещавам  Wink  Hug.И аз искам моята да стане огромна  Flutter,ама нещо нъцки  Whistling
а второ не ми се дават 15 евро  Rolling Eyes и то точно за орхидея.Не знам защо имам голям страх да си взема.Но ако ги намалят на 50 % съм първа  Blush.

Теди при нас се намират с няколко цветоноса, цъфнали за по 6-7 Е. и са в прекрасно състояние
т.е. толкова им е цената на повечето места.
по-редки сортови са вече по-скъпи...
защо при вас е по-скъпо?
то вярно, че Холандия е по-близо да нас, ама чак двойно newsm78
asyalein,ами не знам защо така  Rolling Eyes....Жалко.За 6,7 евро бих си вземала без да се и замисля даже!А Мангото ти е много сладко  Heart Eyes.Моето не изглежда по същият начин обаче,листата му имат по различна форма  Crossing Arms.Утре ще го  снимам и аз и ще го покажа.
Tasha,браво за новите придобивки.И аз днес тръгнах до един магазин за цветя,ама на половината път реших да се върна,защото все щях да си харесам нещо да си купя  Blush.Пък и аз ,като Деси съм със забраната да купувам повече цветя  Whistling.Макар,че покрай мен и мъжът ми се зариби по тия китки и много ме кефи, като минем покрай някое хубаво цвете и той му се възхищава.Но за сега си давам малко почивка  Rolling Eyes.

# 244
  • Мнения: 3 036
asyalein,
Много си лоша  Crossing Arms  ,сериозно ме хвърли в размисъл да си променя мнението за купуване на растения ,относно мангото.
Толкова исках да покажа въздържание,но пък бях споменала - ако ми е подарък   Grinning
При нас времето е разкошно и всички растения след бяна са на терасата.

# 245
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein,
Много си лоша  Crossing Arms  ,сериозно ме хвърли в размисъл да си променя мнението за купуване на растения ,относно мангото.


ама кой те кара да купуваш растението Laughing
аз ти казах да си купиш едно манго да го изядете и после да бъчнеш ядката Party
хем вълкът сит, хем агнето цяло Peace

купи добре узряло манго и после изкарай ядката от черупката и посади полегнала.

# 246
  • Мнения: 3 036
Да бе вярно  ooooh!
Така и ще направя.
Исках да те попитам всеки пъти ли когато пресаждам авокадото , костилката да е винаги две трети над пръстта или като стане по силно стеблото да е вътре.
А и мангото как да позная че е добре узряло,по какво се познава,че до сега не сме яли този плод?

# 247
  • Виена
  • Мнения: 725
Ето го и моето манго манго .
Ама сега като го взех и разрових малко почвата отгоре видях някакви съвсееем мънички,едва забележими бели лазещи неща  Close.Уф,нямам си на идея какво може да е това  ooooh!.Направо не ми се рови и в другите саксии.Честно казано нещо не ми харесва пръстта,която си купувам.Не знам какво трябва да гледам.Искам да е една такава по сбита,а моята е една перушинеста,въздушна,не знам как точно да я опиша.Но растенията ми се клатят в нея.Въобще не знам каква да си купя следващият път.
Деси,как ги къпете растенията?Винаги ми е било чудно...Със душа ли?Не се ли начупват?А пръстта мокри ли се,не става ли всичко в пръст в банята?И на мен ми се иска да им направя баня,но не знам как  Whistling.
Искам да попитам и какво трябва да направя с прецъфтелите цветчета на теменужките?Вчера махнах едно цветче и съвсем случайно видях,че вътре където е тичинката,има нещо като топченце.Като го стиснах и от вътре се показаха нещо като семчици.

# 248
  • Мнения: 3 036
Теди,
В банята с душа и коригирам струята,по скоро да мие и нежно да отмива праха.
При мен използвам като масаж и е доста силна.
А през седмицата пръскам с едно пръскало и избърсвам.

# 249
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А и мангото как да позная че е добре узряло,по какво се познава,че до сега не сме яли този плод?

като го пипнеш трябва леко на поддава... като праскова да кажем.
кората се бели, че е дебела.
[urlhttp://www.thehotzoneonline.com/wp-content/uploads/2007/07/mango.JPG]ядката е голяма[/url]


Теди, явно имаме различни сортове манго Wink
за почвата: явно си купуваш торф като те слушам... той е така въздушен и се кандилкат растенията в него.
той отцежда много добре водата.
аз купувам градинска пръст (blumenerde oder gartenerde), 40 литра са около 1Е, но понякога намирам и по-евтина.

за пълзящите гадинки: аз ги имам от много време, от нищо не умират Tired
обаче само в определени саксии стоят.
не им харесват всички.... изтребване нямат ooooh!

# 250
  • Виена
  • Мнения: 725
Ами asyalein,то и на моят плик пише Blumenerde,за стайни и балконски цветя...40 л. струва около 2 евро тук,понякога и малко по евтина,но наистина изглежда като торф  Rolling Eyes.
А знаеш ли от какво се получават тия гадинки?Дали може да е от преполиване?

# 251
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А знаеш ли от какво се получават тия гадинки?Дали може да е от преполиване?

нямам идея, даже незнам дали са вредни.
изядаха ми няколко семена, но на порастнали растение не са правили поразия...
може да разграждат органичните вещества... наистина незнам....

колкото до почвата: от gartenzentrum ли я купуваш или от нормален магазин?
просто смени марката или мястото от където я купуваш.
моята е черна и плътна Peace

# 252
  • Мнения: 1 180
Привет, цветарки! Може ли някой да ми каже откъде да си купя едно такова, като грънец, с дупки отстрани и от тях излизат цветята - искам да си направя нежо като подвижен алпинеум. Голямо обяснение му ударих, надявам се да го разберете.

# 253
  • Мнения: 3 036
Снимах авокадото и мандаринката,
но се извинявам за лошото качество на снимките.
Фотоапарата е перфектен,но не и аз.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5873009
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5873032

# 254
  • Мнения: 6 017
Снимах авокадото и мандаринката,
но се извинявам за лошото качество на снимките.
Фотоапарата е перфектен,но не и аз.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5873009
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5873032
Авокадото е много интересно, такова нещо не бях виждала.

Общи условия

Активация на акаунт