Спалня в кухненския бокс?

  • 13 405
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
детето един ден ще поране, ще ходи по купони, ще се прибира в 12-1 и ще трябва да минава буквално покрай вас, а ти няма да смееш да се спиш по гащи, например, когато ти е топло, защото детето еди кво си. по-добре се натикайте вие в нишата.
а вариант да прградиш стаята и спалнята да е откъм светлата страна, а кунхята и дневната откъм тъмната /като преградната стена е с прозорец/ няма ли?

Това не го схванах...детето винаги ще минава покрай тях, дори да са в отделна стая..освен, ако за спалнята на детето не се минава през хола....Но вече повечето апартаменти за щастие са непреходни (не знам конкретния случай какъв е). Лично аз бих предпочела да спя в хола на разтегаем диван, но при всеки е различно... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 089
Това не го схванах...детето винаги ще минава покрай тях, дори да са в отделна стая..освен, ако за спалнята на детето не се минава през хола....Но вече повечето апартаменти за щастие са непреходни (не знам конкретния случай какъв е). Лично аз бих предпочела да спя в хола на разтегаем диван, но при всеки е различно... Simple Smile
e, разбира се, че ще минава покрай тях - нали живеят в един апартамент  Wink. но в своята си стая можеш да се разгащиш или да се обезкосмиш на спокойствие /например/.
оспамихме излишно  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 406
Помислете и за лятото, че климатика не е само решение

# 18
  • Мнения: 1 006
Благодаря на Шошулчо, че ме насоми към темата.


Ние правим същото нещо, само че, точно защото аз не мога да спя в стая без прозорец, сложихме кухнята в тъмната безпрозоречна част, като преградата е от алуминиеви плъзгащи врати с матирано стъкло.
Идеята ми е, че винаги мога да си дръпан вратите и хоп - проветрение или силна светлина, но пък наистина си ми остава спалня ( най-накрая, че ми писна да спя наразтегателни дивани) и диван, на който да си слагам гостите......

сега събирам идеи за довършителните дейности.....не знам дали после няма да се наложи да слагам допълнително щори или пердета, но като ги монтират, ще преценим.....

другото - дали стени с различни по структура мазилки разширяват или стесняват визуално пространството - вие как мислите?

# 19
  • MJF
  • Мнения: 8 597
от чертежа приемам че кухнята ви е на предварително проектираното и място-с там разположени изводи за вода.... и най вече вентилация-комин?!?
матираното стъкло ще ти е екстра като прикриване на спалнята и допускане на светлина в тъмното пространство.не трябва да му се притесняваш на този въпрос.
за мазилките не знам.според мен по -скоро цветовете са тези които влияят на възприятието.
хайде мами помагайте.

# 20
  • Мнения: 1 006
Да, там си е определно за кухня!
Явно е проектирано за семейство без деца или пък родителите да спят надиванче в същото помещение....но аз искам спалня, дори да е само колкото да побере леглото!!

Цветово също не съм го решира, така че наистина имам нужда от помощ и идеи..........

# 21
  • Варна
  • Мнения: 103
И ние обмисляхме същият вариант, дори размерите бяха приблизително същите като на Lilcho. Отказахме се само защото акт16 или не знам точно как се води, все още не сме получили и не се знае кога строителя ще го получи, а преди него не ни дават да местим ВиК-то. Те можеха и да не разберат, но ние нали сме си примерни с мъжа ми, решихме да споделим какво сме намислили и казаха не, не може.
Примирихме се да спим в хола защото много от собствениците вече живеят във въпросната сграда, а ние не и е по-добре да спим в хола, а детето в неговата си стая отколкото да сме на квартира и да спим всички в една стая както в момента.
Мислехме по два варианта, единият като този с плъзгащата остъклена врата, а другият с прозорец като съответно кухнята която трябваше да е на преградената стена да е на буквата Г и сам с долни шкафчета от едната страна. Мисля, че имам някъде скътани снимките с такъв проект на кухнята, ако Ви интересува ще ги потърся и пусна тук.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето идеи за спалня в кухненски бокс:





Мен лично не би ме притеснила тъмна стая. Понеже и без това не мога да спя на светло, а така си решавам проблема със затъмняването на стаята. Но все пак за да влиза дневна светлина и въздух, бих се решила на вариант с параван или плъзгащи врати. В зависимост от пространството.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 12:54 от Estell

# 23
  • Мнения: 251
Много свежарски са идейкете на EstellPeace:

# 24
  • Мнения: 199
Момичета нашето преграждане и съответно спалня вече са факт Grinning. И става супер, е мъничко е, но си е спалня. Не изглежда страшно даже напротив, ще го понагласим с окачен таван и хубави цветове. Още не е довършено, направихме както 6o6ul4o ни даде идея-ще сложим врата със стъкло и така ще имаме светлина и въздух Grinning.

Съкровищница а вие като сте оставили кухнята в тъмната част, другата стая ще бъде само спалня или спалня + хол? То това е най-безболезненият вариант да не се мести цялата инсталация, но при нас другото помещение щеше да бъде спалня + хол. И така за кухнята, спалнята и хола щеше да се влиза през хола, та пак щеше да стане 3 в 1. Сега спалнята е отделно, а останалото кухня + хол. Успех на вас и на mamma didi също Peace

# 25
  • Мнения: 386
Според мен е невъзможно. Как ще се спи лятото в това помещение - постоянно на климатик ли, след като няма прозорец за да влезе малко въздух, трудно се проветрява също, вярно че може през вратата, но не е същото. Отделно, че е изключително малко като кв. и направо ще умрете от клаустрофобия в тази дупка, все едно да спите в асансьор. Не забравяйте, че в сън прекарваме почти 1/3 от живота си. И още нещо, ако над вас и под вас помещението се ползва за кухненски бокс, постоянно ще чувате шумове от тръби, мивки и т.н., ако някой посреща гости примерно или е свикнал да си ляга в малките часове и мие чинии до 11-12 h.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 18:47 от Mimci

# 26
  • MJF
  • Мнения: 8 597
mimci  ,всеки решава според себе си и апартамента който има .естествената аерация на апартамента е строго индивидуална.хората правят тези варианти именно отчитайки и използвайки конкретните обстоятелсва.при новите технологии не е баня върху баня и т.н. ако вземеме една колона апартаменти вътрешното им разпределение е микс спалня под баня трапезария над спалня и т.н.но въпрос на изпълнение е всичко.
за снимки на реализираните неща не настоявам но е важно че сте успяли и сега със здраве и за здраве да си спите. luvbed

# 27
  • Варна
  • Мнения: 103
Браво!!!

Чакаме снимки. Благородно ти завиждам. Ние се отказахме и сега малко съжалявам за тази идея. С инетер ще чакам да видя как се е получило и кой знае някой ден може да променим и ние нещата.

# 28
  • Мнения: 1 006
Съкровищница а вие като сте оставили кухнята в тъмната част, другата стая ще бъде само спалня или спалня + хол? То това е най-безболезненият вариант да не се мести цялата инсталация, но при нас другото помещение щеше да бъде спалня + хол. И така за кухнята, спалнята и хола щеше да се влиза през хола, та пак щеше да стане 3 в 1. Сега спалнята е отделно, а останалото кухня + хол. Успех на вас и на mamma didi също Peace

Лилчо, при нас плановете са кухнята да е и хол, а спалнята да си е само спалня!
Ще се радвам да видя снимки на вашата идея, как сте реализирали,  Peace

Общи условия

Активация на акаунт