А когато всичко свърши...

  • 4 615
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 863
С риск да ме изядете, но не сте прави напълно за едно... няма начин,ако наистина се държиш лошо с един човек, нон стоп демонстрираш обида, да се получат адекватни  отношения с децата.
Съжалявам, но това е горчивата истина....може да не е честно или справедливо, но е така.
Докато родителите не могат да си загърбят егото- страдат децата - това  е истината. И  е въпрос на много усилия и двамата да го разберт. И много често тези усилия звисят от  жената. Това е ... ма не се обаждал на  мобилния, ма тя не искала да говори с него.... ми тогава и последствията са такива.. за мен не сте прави.... може и да греша, но така мисля днес и може би, защото чудеса съм изнесла на гърба си, за да имат децата бащи......
Аз не одобрявам егото ми да е  над интереса на децата ми.

# 31
  • Мнения: 651
С риск да ме изядете, но не сте прави напълно за едно... няма начин,ако наистина се държиш лошо с един човек, нон стоп демонстрираш обида, да се получат адекватни  отношения с децата.
Съжалявам, но това е горчивата истина....може да не е честно или справедливо, но е така.
Докато родителите не могат да си загърбят егото- страдат децата - това  е истината. И  е въпрос на много усилия и двамата да го разберт. И много често тези усилия звисят от  жената. Това е ... ма не се обаждал на  мобилния, ма тя не искала да говори с него.... ми тогава и последствията са такива.. за мен не сте прави.... може и да греша, но така мисля днес и може би, защото чудеса съм изнесла на гърба си, за да имат децата бащи......
Аз не одобрявам егото ми да е  над интереса на децата ми.

Подлрепям. За пореден път!  Peace

# 32
  • Мнения: 2 863
благодаря метличке, рядко ме разбират Hug

# 33
  • Мнения: 2 336
Джали, хора не ям. На диета съм.  Mr. Green
Пък той да беше проявил малко желание и отговорност, че да помисля да променя отношението си в по-положителна насока. Но чака човекът като бей да го посрещат, на събиранията да го каня и много други изисквания без никакво покритие. Нека си се оправдава с мен - на мен вече не прави впечатление.
Главното е желанието да бъде баща. Като го няма - и на челна стойка да застана полза - йок.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
 Jaly , мацко, не всички бащи съдържат санитарния минимум, който ще е достатъчен на една майка да направи компромис, заради който няма да се налага да изгуби душевния си мир и самоуважение.

# 35
  • Мнения: 9 990
Джали, и аз много съм изнесла, за да имат адекватен баща моите деца....та и аз знам за какво говоря.Той пък не може да очаква наистина крем-карамел и премигване на парцали.Ако той очаква цветя и рози от страна на Сиси трябва да е малоумен, наистина.Вместо да побърза да си вземе детето и да излезнат по мъжки, оня и се вре-ама  как минал курса-абе кво те грее бееее, ще дойде момента, когато Сиси ще може и за курса да говори с него, ама не е сега.И той трябва да го знае, мамка му!Аз си мисля, че Сиси просто се държи резервирано, нищо повече, съскането го е оставила за ситуации, в които той въобще отказва, че да го принуди вече по някакъв начин.Аз самата съм била в такава ситуация-вечно неодобрение, вечно сравнение, каквото и да направя е грешно-сети се  миналата година каква тема пусках.Но не спрях с опитите да го накарам да гледа в децата.
Малейййй, горката тема, накъде я забодох! ConfusedИзвинявам се...

# 36
  • Мнения: 2 336
Пенелопа, все едно си в моята глава... Това за съскането си е точно така.  Blush

# 37
  • Мнения: 2 863
казах каквото мисля.....
и освен това минава време от раздялата, за да се слегнат нещата,  а като се трупа ново и ново напрежение, не се получава слягането... ма нейсе, не ми се спори....

# 38
  • Мнения: 623
Дани, на теб ще ти бъде ли отказано ако ходиш да кажем през вечер или две да си видиш детенце?

Можеш да си сигурна!!! То и в момента се чудят, как да ни отрежат, толкова "честите" виждания!!!

Мнооого грозно звучи Дани Sad и не е така. Говорили сме,че повечето не са "зарязани"...А при една раздяла няма значение кой пръв си е тръгнал.... Wink Бащата на дъщеря ми, я вижда всеки ден и по няколко пъти на ден,факт.Но,факт е,че той има много повече време за себе си,при мен всяка минута е разпределена и всяка компания е съобразена,с това къде може и тя да дойде....
Говорейки за времето,да ,човек се просто свиква с новия ритъм на живот и с новата празнота и с новата болка....Никой не е казал,че ще заподскача от радост,че децата са далеч от него.Аз такова нещо не видях.
и нека не оспамваме темата на момчето в спорове между нас!
nikodim ,извинявай за спама  bouquet

patricia_p, кое звучи грозно?
Да факт е и всички знаете, че в момента не съм сам и знаете с кого съм. Да, много съм и благодарен, че мога да споделя с нея и че ме разбира! Да това ми помага много, но не променя факта, че на мен ми е мъчно за детето...
За това съм написал, това което си цитирала!!!

С риск да ме изядете, но не сте прави напълно за едно... няма начин,ако наистина се държиш лошо с един човек, нон стоп демонстрираш обида, да се получат адекватни  отношения с децата.
Съжалявам, но това е горчивата истина....може да не е честно или справедливо, но е така.
Докато родителите не могат да си загърбят егото- страдат децата - това  е истината. И  е въпрос на много усилия и двамата да го разберт. И много често тези усилия звисят от  жената. Това е ... ма не се обаждал на  мобилния, ма тя не искала да говори с него.... ми тогава и последствията са такива.. за мен не сте прави.... може и да греша, но така мисля днес и може би, защото чудеса съм изнесла на гърба си, за да имат децата бащи......
Аз не одобрявам егото ми да е  над интереса на децата ми.

 newsm20

# 39
  • Мнения: 2 723
и освен това минава време от раздялата, за да се слегнат нещата,  а като се трупа ново и ново напрежение, не се получава слягането...

Аз също мислех така, но при мен нещата са коренно различни...
В началото след раздялата таткото идваше от време на време, може би и навикът да вижда детето всеки ден докато живеехме заедно, или трудният преход към различен ритъм на живот го караха да се сеща за детето... незнам.
Но колкото повече време минава, толкова по-рядко идва...
За последно дойде на Великден, Гергьовден мина, детето му се казва Георги, нито му се обади, нито дойде... бил много зает, щял да дойде ден преди, или ден след празника, за да не се засичаме, ами чакахме го... не мина, не се и обади.
За малкия изобщо няма да казвам, че след 2 дни става на един месец... баща му го е ви дял 2 пъти, единият път в болницата за 2 минути му го показах...
Влюбил се и забравил, че има деца... пари вече не се и надявам да ни даде... 5 месеца го чакаме, все има нещо по-важно от нуждите на децата. Казвам му, че нямам пари да изкараме месеца с Гого, докато още бях бременна, той вика и аз нямам... Какво да направя??? Нито мога да го накарам да си вижда децата, нито да им дава някакви пари.

А болката от изгубените надежди и мечти... тя не намалява с времето, даже напротив...

Дани, защо не може повече татковци да са като теб  Tired

# 40
  • Мнения: 623
Влюбил се и забравил, че има деца...
Стига бе хора!!! Той се е влюбил в друга жена, никой не може да ме убеди, че влюбването в друга жена е причина да разлюбиш детето си...
Баси и аз съм влюбен, ама си имам дете... и то какво...ми няма такава, емотиконка изразяваща гордост, удоволствие и още много други неща
Дани, защо не може повече татковци да са като теб  Tired

Защото аз съм тъп, но упорит овен. И когато ми се обяснява, че за детето ще е по-добре да не се виждаме толкова често, аз не вярвам...

# 41
  • Мнения: 3 016
Ох, Никси дано имаш сили да се справиш .Сигурно ти е доста трудно ,Какви са тези мъже , създават деца а после оправяй се .Пожелавам ти да си отгледаш децата и един ден да  ти бъдат безкрайно благодарни за положените усилия от твоя страна .Обичай ги те са всичко за нас .
Няма нищо по свято от децата .Казвам го ,защото изгубих второто си дете и мъката ме съсипва .
Успех!  Hug

# 42
  • Мнения: 2 723
И когато ми се обяснява, че за детето ще е по-добре да не се виждаме толкова често, аз не вярвам...
Сигурно и нашият татко не вярва, като му казвам, че за децата е по-добре да виждат и да познават баща си  Tired

Стига бе хора!!! Той се е влюбил в друга жена, никой не може да ме убеди, че влюбването в друга жена е причина да разлюбиш детето си...
Да, не е причина за теб и за мен, както и за повечето нормални хора, но при нашия човек е факт... и предишните му любовни трепети го накараха да забрави за известно време детето, като му помина, пак започна да се обажда... та тоя филм съм го гледала... Ама дечко вече разбира, преди нямаше и годинка, ама сега си е човече...

reni _805  Hug

никодим, извинявай за спама, ама много болезнена тема си засегнал  Tired

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 23:11 от Никси

# 43
  • Мнения: 2 863
 Ами обаждай му се ти, ако можеш да се предолееш, без да се сърдиш, да натякваш... казваш: "на детето му е мъчно, иска да те види".. той примерно не идва, след време пак....и така до откат..... ако започне да го вижда се привъзрва,  ако не му натякваш, ако някак успееш да го убедиш, че вече няма между вас за какво да става въпрос, може да се получи..  не казвам, че ще... казвам само че много често мъжете не виждат децата именно,  за да избегнат сцените.
И знаеш ли какво, БНД 1- (на сина  ми бащата) без съмненеи го обича........
НО!Ако взема вашите критерии..... ми аз  трябва да не го погледна.. той например може 7-8 дена да не вдигне телефона да види как сме или да попита за сина ни, аз го търся, ако има нещо.... имало е време точно това да ми казва " аз като нямам, на тебе как да ти дам"..... и не ми е давал, аз съм се грижила... Има моменти като залитне по някоя девойка, много се отчуждава, просто не вижда детето... но аз пак го търся... не съм го прогонила, идваше в къщи да вижда детето, не даваше пари в  онзи период, бяхме се разделили заради друга жена/и..... но винаги е бил добре дошъл... И сега е.....С годините порастна, промени се , стана различен, сега и да се ожени, съм сигурна че няма да остави детето.....
БНД 2-  нямаш идея за какво иде реч..... аз го търся - обещава - не идва.. аз го търся -обещава -не идва.... но накаря все пак идва и аз харча всичкото време, за да е с детето, да им е хубаво заедно, търсих пътеки- по една не става, тръгвам по друга и така..... и сега вече не си  представя да не я вижда... но мина време.....  много време... знае, че съм  го донесла нагръб до тука, а е  90 кг.....  

Става, но това  е, жертваш си егото... и понеже на мен мойто изобще не ми трябва, нямам на никого какво да доказвам.... много пъти  и сега приятелки ме корят, отстрани изглежда, че правя безкрай компромиси.... но като ги виждам заедно, знам че си струва...

# 44
  • Мнения: 623
И когато ми се обяснява, че за детето ще е по-добре да не се виждаме толкова често, аз не вярвам...
Сигурно и нашият татко не вярва, като му казвам, че за децата е по-добре да виждат и да познават баща си  Tired

Извинявай Никси, ама това не го разбрах...

Общи условия

Активация на акаунт