Повече от месец кашлица, кажете какво да давам...

  • 15 705
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

# 16
  • Мнения: X
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.


Давам Зиртек. От днес започнах, но и преди около месец давах пак заедно с инхалациите.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моя така кашляше близо месец.Беше последствие от едно боледуване и така си остана кашлицата.Сменихме 4 сиропа и нищо.Накрая му изписаха антиалергично,но и преди това беше пил.За почивните дни отидохме до Троян за три дни.Кашлицата спря.Та или е от противоалергичното или от смяната на въздуха newsm78

# 18
  • Мнения: 83
Зиртека е хубав но трябва да го даваш поне 1месец за да има постоянен ефект.Аз поне така правя и съм доволна.Не трябва да го спираш веднага щом спре кашлицата.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И на моя му предписаха някво антиалергично, но не съм го давала, просто махнах дразнителите и имаше ефект, що да товаря детето като може по-лесно да стане.  newsm78
А за зиртека - изобщо не е хубаво лекарство! Повече вреди нанася, отколкото да помага! Предписват го, като не знаят кво друго да изпишат! Само подтиска симптомите и вреди на други органи. Мое мнение.

# 20
  • Мнения: X
Изписаха ни Фенистил - капки, но в нашия град има 3 аптеки и никъде нямаше внос на Фенистил-а. Обадих се на педи и тя каза да взема Зиртек в такъв случай.
Кажи какви вреди нанася? Всъщност аз нямам много избор и без това но....
Сега между другото ще ида да събера плюшеноте играчки Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=6009:
"Зиртека е от по-новите антихистаминови препарати. Старите антихистаминови препарати, имат добре проучени странични действия. При "Зиртека", това не е така. Има вероятност при него да се проявяват страничните действия на другите антихистаминови препарати. Както и такива странични явления, които не са изследвани до сега.
"Зиртека", подтиска Н1( рецепторите върху имунните клетки).
По този начин, "Зиртека", подтиска имунната реакция на организма, като възпрепятства отделянето на Хистамин. Хистамина е основната причина за алергични реакции в човешкия организъм. Симптомите на заболяването се повлияват, но не и неговата патогенеза(причина).
С други думи лекарите, лекуват симптомите на заболяването, а не самото заболяване. Лекарите масово изписват "Зиртека", за по-леки алергични кожни прояви, сенна хрема, лека хрема и средна по тежест астма.
Зиртека, подтиска имунната система, както всички други антихистаминови препарати. За това, от лекарите, трябва да се има предвид и всички странични явления, съпровождащи това подтискане на имунните реакции."

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257464.msg6178864

Да не пиша повече, потърси с търсачката, има много инфо. Успех!

# 22
  • Мнения: 108
можеш да заведеш детето  на добър пулмолог. да слуша дробовете и да прецени дали има храчки или може да  да е на алергична основа. или хомеопат, който да лекува органицма като цяло, щом сте пили толкова антибиотици - явно традиционната медицина не може да помогне. с алергията на сина ми, например - не. докато пиеше антиалергичните  -добре, после пак почваше сополи и кашлици.

# 23
  • Мнения: X
Незнам вече какво да си мисля....от както писах темата ( бях ви писала че точно в момента дечко е заспал, а аз ходих да купя Инхалер), от тогава до тази сутрин той не се закашля нито веднъж! Снощи незнам дали е било по-топло или какво, но се събудихме аз със запушен нос, а той с хърчащ и всеки път когато смръкнеше се закашля. Явно има секрет който изтича в гърлото и го дразни. От 7 сутринта до сега, чак преди половин час спря да кашля. Пак същата суха кашлица но казва че има "плюнка" и затова кашля....Послушах ви и махнах всички плюшени играчки ( аз самата имам алергия от пух, пера и домашен прах и 4 година ми слагаха инжекции мускулно в ръцете:() Махнах дори ароматизатора, от тези Еаър Уик, които на определен интервал пръскат...и понеже почти 2 дни не се закашля изобщо аз мислех че всичоо е минало....до тази сутрин Confused Дори Инхалера ми е нов и неразопакован. Той просто миналия ден следобед стана от сън и край....все едно никога не е бил болен... Сега ще ида и на пулмолог. Нека и той си каже мнението и тогава вече ще търсим дали не е някаква алергия или е остатъчна кашлица или незнам какво.

# 24
  • Мнения: 524
А, за увеличена трета сливица? Моето дете няма ден в който да не се изкашля поне 2-3 пъти. И макар, че я махнахме продължава да кашля, при него остана навикът да диша през устата и аз си мисля, че това при кашляне идва от там. Не разбрах на колко годинки е детенцето.

# 25
  • Мнения: 320
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

Обезателно на алерголог - цял месец е дълъг срок.

# 26
  • Мнения: X
А, за увеличена трета сливица? Моето дете няма ден в който да не се изкашля поне 2-3 пъти. И макар, че я махнахме продължава да кашля, при него остана навикът да диша през устата и аз си мисля, че това при кашляне идва от там. Не разбрах на колко годинки е детенцето.

на 3 год. и 3 месеца е Hug
Бяхме днес да вземем направление за пулмолог, ама се оказа че детски такъв тук нямаме. Личния ми каза че ако искам трябва да ходя в друг драд, но според него няма никаъв смисъл. Според педито при което ходим на частно - също няма никакъв проблем. Тя отдавна каза че това е "възрастта на 3-тата сливица", но няма да предприемаме нищо за сега.
А мислила ли си да не го дразни нещо вкъщи? При сина ми имахме съмнения, че е на алергична основа...
Обмислете и този вариант.
Може да пробваш с противоал. препарат,но се консултирай с лекаря ви.

Обезателно на алерголог - цял месец е дълъг срок.
За съжаление, това не е проста задача.....На мен докато ми открият към какво ми е алергията се наложи да пътувам доста до София. Вие сте си там и ви е лесно, ама на мен ми е 300 километра. Нямаме свободно време в оето да идем тъй като мъжа ми ако не иде на работа, значи фирмата не трябва да работи.....аз сама немога да се справя само с малкия с автобус, а за парите да не говорим..... Confused Така че е доста сложно....иначе не бих чакала дори някой да ми каже, до сега да бях обиколила всички възможни лекари.
Сега започнахме отново Зиртека и това е. Ето примерно сутринта откакто се закашля доста, до този момент ( вече спи), не се е зашалял нито веднъж. Според педиатърката ни, това не е кашлица симптом на болест, в смисъл вирусна или бакт.инфекция. СПоред нея е остатъчна, тъй като доста дълго се лекувахме и правихме инфекция след инфекция, но за всеки случай каза да давам и Зиртек-а. Тя също ме посъветва да махна от вкъщи всичко което ми се струва, че може да е дразнител ( но аз вече го направих), и да чакаме положителен резултат. Това е.... Praynig

# 27
  • Мнения: 12
nie ot dosta vreme ka6liame i kazaha alergia.pri napravena snimka nakraia se vidia 4e e virusna plevmonia koiato ne se zasi4a na slu6alki

# 28
  • Мнения: 14 654
А гърдите му свиркат ли докато кашлицата е суха, сигурно да щом му изписват вентолин. Няма остатъчна кашлица, което да трае месец и да минава от влажна в суха, симптоми на нещо друго са това, на бронхоспазъм ми прилича. Казвам го, понеже с моето дете положението беше същото до преди известно време. Надявам се да намерите свестен лекар или хомеопат, който да определи какъв е проблема и да изпише нормално лечение, а АБ.

# 29
  • Мнения: 455
Ако е остатъчна кашлица пробвай с Dimex, това е едниствения сироп за кашлица, който съм го признала. Помага и на мен и на сина ми ( той сега ще стане на 7 ). Струваше някъде около 3-4 лв. Задължително имам от него в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт