Чудим се какво ли да ядем?

  • 1 584
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 085
Винаги съм имала въпроси за някой от ястията които мога да ям и които не мога.Тук в тази тема ще се питаме една друга дали можем да ядем определени неща.Аз имам няколко питания.
Може ли да хапна тиквички за вечеря с кисело мляко.И може ли да чопля семки.Ще ми се отрази ли на диетката?

# 1
  • Мнения: 288
Зависи как са приготвени тиквичките и какво количество поглъщаш, колко от него изразходваш.
Каква ти е идеята за тиквичките като н-н на приготвяне? Пълнеела ли си досега от тиквички, когато си яла и от подобна храна? Тежко ли ти става?
Семките най-много да ти "смажат" стомаха (като смазка). Не мисля, че пречат толкова по мое мнение и наблюдение, стига да не се прекалява с тях.

# 2
  • Мнения: 1 085
Е аз тиквички ям един път в годината и баба ми ги приготвя с малко брашно и на тигана.Не съм яла от лятото и ми се ядът и ще хапна около 4-5 малки парченца не повече.Ще наблягам на киселото мляко.

# 3
  • Мнения: 916
Слънчогледовите семки са много калорични и ще ти се отразят на отслабването.
А за тиквичките по-добре да са печени. Peace

# 4
  • Мнения: 288
4-5 добре, но повече - едва ли... все пак са пържени... По-добре печени си ги направи Wink в мъничко мазнина.. мн.малко...

ПС: От семки съм отслабвала - семки и плодове... или само семки..Но такова отслабване не е здравословно - само семки и не го препоръчвам - бързо се възвръща, за броени дни.  Все пак каквото поглъщаш, трябва да се съобразява с останалото..

# 5
  • Мнения: 737
Ако не спазваш определена диета можеш всичко да ядеш,но по много малко.
И гледай максимално да ограничаваш пърженото

# 6
  • Мнения: 4 678
Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
Добре е да са сурови ,ама........  bouquet

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ако не спазваш определена диета можеш всичко да ядеш,но по много малко.
И гледай максимално да ограничаваш пърженото

И аз съм на този принцип, едиственото което гледам да не ям е сладко и газирано Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Нещо не разбирам заглавието на темата , какво точно питаш Thinking
Защо да не може човек да яде кис.мляко с тиквички и полсле пред ТВ-то да си почопли семки newsm78?
И друго - ти на каква диета си?
Има диета в която не се яде мазно и друга, в която само това се яде, иам диета според кръвната група, има моно диети , абе има най-различни...
Та затова не разбирам какво искаш да кажеш с тази тема newsm78

Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
Добре е да са сурови ,ама........  bouquet

Колкото до този съвет - аз не съм на това мнение - на мен яденето  на слънчогледови семки не ми действа добре, 1000 пъти съм го установявала, боли ме жлъчката от тях Confused

# 9
  • Мнения: 288
Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
.... като смазка също.. но без да се прекалява.. + това са растителна мазнина..

 Peace

# 10
  • Мнения: 4 678
Имах предвид орехи ,семки ,бадеми Peace
Омега-3 мастни киселини се съдържат в лененото масло и най-вече в мазните видове риба от северните морета.
Те са полезни Peace
Никого не карам да яде семки насила Hug

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:47 от Поци

# 11
  • Мнения: 288
Леле, пък риба и особено миди колко обичам.... ммммммммм...
Също и бялото пилешко месо (само бялото)... Хах и все препоръчвани за диети... 
М, като спомена риба... Какво ще кажеш за рибното масло? Знам, че е до някаква степен полезно, но отприщва апетита, ако не се лъжа.

# 12
  • Мнения: 4 678
Нищо не отприщва Wink
Ако ядеш повече месо е задължително да вземаш Peace
Вземам го от много време и съм доволен от холестерола си  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 085
Някой се чудят за какво е темата?Ми питания какво можем и не можем да ядем по време на диета.Аз се чудех за семиките и тиквичките.Някой може да се чуди за друго и да си обменяме опит какво е полено и какво не.А на коя диета съм.Гледам да ям повече плодове и зеленчуци, сладко не ям газирано не пия а хляб почти съм го махнала и ям пълнозърнест или черен.Общо взето такава ми е диетата.

# 14
  • Мнения: 1 424
За семките - много ги обичам,но ги хапвам когато не съм на диета, доста са калорични 600кал за 100гр, а като започнеш не можеш да спреш  Grinning
За тиквичките - не знам, аз не ям и нямам отношение...
Bunny87 ако не си се спряла на конкретна диета, можеш да си смяташ калориите за ориентир , само предложение  Peace

# 15
  • Мнения: 1 432
A каква ти е  диатата?Ако си на тикви4ки с кисело мляко няма да ти наврядят,а ама ако си на протеинова леле мале...... Mr. Green
Аз да хапна ли пар4е сиропирана щоколадова торта?Или може би две?Дали ще ми навредят?  newsm78

# 16
  • Мнения: 4 678
Няма Peace
Цялата я изяж Hug

# 17
  • Мнения: 916

 Joy Joy Oт кога чакам такъв хубав съвет!

# 18
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
A каква ти е  диатата?Ако си на тикви4ки с кисело мляко няма да ти наврядят,а ама ако си на протеинова леле мале...... Mr. Green
Аз да хапна ли пар4е сиропирана щоколадова торта?Или може би две?Дали ще ми навредят?  newsm78

Остави и на мен парченце Crossing Arms Laughing Joy hahaha

По темата- Бъни, ВСИЧКО може да ядеш, стига да е с мярка и да си наясно с храните, които работят за теб. Не се потвеждай под това, което другите възприемат като 'позволена' храна, използвай си главата и интуицията Peace

# 19
  • Мнения: 4 435
Не знам,ама аз по принцип с пържено и слънчогледови семки,от които се прави олиото пълнея.Не знам как някой би могъл да отслабне.

# 20
  • Мнения: 310
веднага "гушвам" съвета за тортата, вече съм в тежка хипогликимия . . . ooooh!

# 21
# 22
  • Мнения: 288
Не знам,ама аз по принцип с пържено и слънчогледови семки,от които се прави олиото пълнея.Не знам как някой би могъл да отслабне.

Аз мога и съм го правила, ама нали някои виждат колко малко ям като диетувам  Laughing

ПС: Това за тортата ме уби  newsm62

# 23
# 24
  • Мнения: 737
Ох,и аз вчера изядох едно парче торта и сега само колелото в къщи знае какво ми коства,за да го изкарам.

# 25
  • Мнения: 1 085
Ох това колело.Много бавно свалям от него.30 минути въртях и само 70 калории а на пътеката за 30 миниту 400 калории Peace

Общи условия

Активация на акаунт