Има ли поверие, че кумата не трябва да е бременна?

  • 4 328
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 634
Да оставим настрана глупавото суеверие, но за първи път чувам в нашите народни вярвания да свързват бременност с труден живот. Напротив, бременната жена винаги е била символ на плодородие, на благополучие и богатство.
А това, кой да кумува, си решавайте вие, не ние.  Peace

# 16
  • Мнения: 641
Как' Сийка, може би защото едно време на бременната се е казвало , че е "трудна".
Знам ли?! Thinking

# 17
  • Мнения: 25 634
Това, че тя е била "трудна" не означава, че е символ на труден живот. Някой е побързал да демонстрира невежеството си май.  Laughing
Сега казваме "бременна", от бреме, хайде тогава да изгоним бременните от домовете си, че не се знае какво може да ни донесат?  ooooh!

# 18
  • Мнения: 641
А според мен е измислено от булка, която не е искала определена кума / която случайно била и бременна/  Laughing
Нещо като "кой е измисли вицовете за блондинките?"

# 19
  • Мнения: 641
... хайде тогава да изгоним бременните от домовете си, че не се знае какво може да ни донесат?  ooooh!

И аз съм "За"  Laughing

# 20
  • Мнения: 363
тази глупост за сефте я чувам
миналата седмица бях кръстница и сега какво - ще му е труден живота на детето ли, щом кръстницата е била трудна
не обръщай внимание на тези глупави поверия

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Смятай ако и кумата, и булката са бременни!
Драма!
Ауууу, ми ние с кумата бяхме бременни в 7ми месец и двете. Ами сега Wink

# 22
  • Мнения: 1 568
Ама че глупости!!! Дай да се гръмне сега жената! ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 559
След известно време се женя и трябва да определим кумовете. И двете ми приятелки от детинство нямат нищо против да бъдат кумове със съпрузите си. Тази, обаче, която проявява по-голям интерес е бременна, в края на 3тия месец, с проблемна бременност, а на сватбата ще е в 6-тия. Проблема е там, че моя позната ми подхвърли, че не е хубаво кумата да е "трудна, че вещаело трудности". Имам 2.5 месеца да реша кои ще са ни кумовете, затова моля, помогнете- има ли такова поверие, че кумата не трябва да е бременна, че вещаело трудности?   newsm78  Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

Честно да ти кажа,аз съм голям скептик на тези бабешки суеверия...дрън,дрън Outta Joint
И нашата кума беше бременна,май в 5-6 мес.някаде....
много ми става смешно как някои хора здраво се ръководят от тях... ooooh!
например при бебе да не се влиза ако си в цикъл Joy
или пък да не испращаш гости,докато кърмиш Joy,нарочно изпратих,...ама нема бе Whistling-кърмих дъщеря си 1 год.и 7 мес..и накрая ми спря просто кърмата,щото бях в 4 мес.бременна... hahaha
Мисли позитивно,не се влияи от такива глупости... Peace
Успех  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 453
Да оставим настрана глупавото суеверие, но за първи път чувам в нашите народни вярвания да свързват бременност с труден живот. Напротив, бременната жена винаги е била символ на плодородие, на благополучие и богатство.
А това, кой да кумува, си решавайте вие, не ние.  Peace

Абсолютно е така!Освен това пък скоро разбрах че да има бременна на сватбата е голям късмет за булката Laughing

# 25
  • Мнения: 1 897
На всякакви суеверия се наслушах и все си мисля, че вече нищо не може да ме изненада, но все се намира някоя потребителка, която да ме опровергае с тема като тази.
Не, не съм чувала за подобно поверие.
Не откривам логичен смисъл в него и при избора ми на кумове биха натежали много други неща, но не и опасението от това, че бременната на сватбата кума вещае труден  семеен живот.

# 26
  • Мнения: 290
Аз дори си мисля обратното, че ако кумата е бременна ще носи късмет,плодовитост и т.н.

Но в конкретния случай ако бременността и е проблемна и дългоочаквана бих отказала деликатно, т.к. не мога да поема отговорност за бебето и на самата сватба не бих искала да имам допълнителни притеснения.

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не няма такова поверие.Но щом имате притеснение за здравословното състояние на бъдещата кума просто и кажете и си поканете друга.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кумувах в средата на седми месец! Peace и бях много щастлива!
Ако момичето смята, че ще се чувства добре и ще издържи поне два часа на крак не виждам защо трябва да й се отказва тази чест!

# 29
Ей едно време бабите ги измислиха по пейките тия глупости, а сега вие по форумите. Не е хубаво булката де се къпе 1 седмица преди сватбата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт