За лятното посещение на детска градина

  • 3 758
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
Миналата седмица бях на родителска среща в нашата градина 18 ОДЗ. Директорката каза, че ще е дежурна градина за район Средец. Дано да не ни е подвела, че и аз - вас.  Tired

# 16
  • Мнения: 47 990
Аз говорих с нашата общинарка- каза че не са им казали сроковете за ремонти от по- горе, затова засега сборна -в детската, до второ нареждане

# 17
Като говорих с нашата община красна поляна от там заявиха че след 15.07 ще почват ремонтите на градините.обящаха че една седмица преди ремонтите ще бъдем уведомени.дано съм помогнала

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Днес  госпожата на детето ми ми потърси сметка какво ще правя през отпуската си #Crazy Продължава да твърди, че от нашата градина трябвало да се изпратят 3-4 деца в дежурна градина. Моля ако някой има информация до колко е ограничен  броят на децата за дежурни градини да пише.

# 19
  • Мнения: 47 990
Няма ограничения, питай в районната община , дирекция просвета или направо в Отдел „Образование”

София 1505 Ул. „Оборище” №44, ет.4
Тел.: 943 31 83
Факс: 943 33 07

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ти за информацията. Ще попитам. След като няма ограничения, защо така ме притискат и не искат да се записват деца за дежурни градини. Може ли това да е договаряне между директорите?

# 21
  • Мнения: 47 990
Да, може
А може и друго да е- ако има много желаещи и градината не затваря за ремонт, трябва да работи сборна група
Обаче ако няма никакви желаещи, градината затваря- няма разходи за храна, вода и др

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Обявена е за ремонт, но дали 2 месеца ще продължи или по малко вече може да се крие. Аз съм записала детето да посещава детска градина юли( като са обявили, че ще бъде друга градина, но не се знае коя), През август няма да ходи и ми правят постоянно намеци, мъчат се да ме разубедят да не ходи през юли newsm78. Детето ми не е проблемно за сведение, не е в детето причината.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

А може и друго да е- ако има много желаещи и градината не затваря за ремонт, трябва да работи сборна група
Обаче ако няма никакви желаещи, градината затваря- няма разходи за храна, вода и др
Ако това е вярно, най вероятно ги притеснява факта, че има желаещи деца да посещават детската градина и са се притеснили, че няма да излизат в отпуск newsm78

# 24
Днес упорито ме увещаваха да дам детето на някоя баба да го гледа за лятото. Дори ми заявиха, че няма да има дежурни градини. Някой питаше дали е договорка между директори? Да!
Убедих се 100%, че просто искат извънреден отпуск.
Това им е редовен номер, да останат малко деца с няколко учителки, ако може съвсем да няма деца.
За работата, която вършат и тези заплати са им много.
работно време - първа смяна от 7.00 до 13. 00 - 6 часа
втора смяна от 13.00 до 19.00 - 6 часа,
като и тези часове си ги намаляват, защото сутрин в 7.00 там е само по една лелка, а вечер пак активно агитират да се вземат децата по-рано, след 17 часа остава само една нервно потропваща учителка, която обяснява как детето страдало, че е останало последно. Я ми кажете, като си на работа до 18:30, в колко да го вземеш?
Лятото дълги отпуски, никой друг работещ човек в тази държава няма толкова дълги платени отпуски (с изключение на депутатите, ама тях не ги броя работещи).
Всички учителки, лелки, барабар с охраната дъвчат от храната на децата. Официално би трябвало да си правят заявки и да си я плащат, ама по данни на учителка (в друга градина) не го правят, сиреч просто си крадат безплатна храна. Не издребнявам, просто това е факт.
Да не продължавам с комисионни от клоуни, фотографи, театри, екскурзии, играчки, материали, изнудено спонсорство и т.н., че ще напиша роман колкото Анна Каренина.

# 25
  • Мнения: 7 391
Днес упорито ме увещаваха да дам детето на някоя баба да го гледа за лятото. Дори ми заявиха, че няма да има дежурни градини. Някой питаше дали е договорка между директори? Да!
Убедих се 100%, че просто искат извънреден отпуск.
Това им е редовен номер, да останат малко деца с няколко учителки, ако може съвсем да няма деца.
За работата, която вършат и тези заплати са им много.
работно време - първа смяна от 7.00 до 13. 00 - 6 часа
втора смяна от 13.00 до 19.00 - 6 часа,
като и тези часове си ги намаляват, защото сутрин в 7.00 там е само по една лелка, а вечер пак активно агитират да се вземат децата по-рано, след 17 часа остава само една нервно потропваща учителка, която обяснява как детето страдало, че е останало последно. Я ми кажете, като си на работа до 18:30, в колко да го вземеш?
Лятото дълги отпуски, никой друг работещ човек в тази държава няма толкова дълги платени отпуски (с изключение на депутатите, ама тях не ги броя работещи).
Всички учителки, лелки, барабар с охраната дъвчат от храната на децата. Официално би трябвало да си правят заявки и да си я плащат, ама по данни на учителка (в друга градина) не го правят, сиреч просто си крадат безплатна храна. Не издребнявам, просто това е факт.
Да не продължавам с комисионни от клоуни, фотографи, театри, екскурзии, играчки, материали, изнудено спонсорство и т.н., че ще напиша роман колкото Анна Каренина.
        Добре си си избрал нейма. Hug Що не отидеш ти да работиш на този рахат??? И като тръгваш по този начин какво очакваш отсреща?И като си besen то такъв и ще си останеш + злобен.Можеш да си го добавиш. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 7 391
Ако това е вярно, най вероятно ги притеснява факта, че има желаещи деца да посещават детската градина и са се притеснили, че няма да излизат в отпуск newsm78
Не се притеснявай излишно излизат си отпуск кой когато иска и никой не ги спира.За работа през лятото с децата си има ЗАМЕСТНИЦИ.Дали ви харесват си е друга тема.  bouquet

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не се притеснявай излишно излизат си отпуск кой когато иска и никой не ги спира.За работа през лятото с децата си има ЗАМЕСТНИЦИ.Дали ви харесват си е друга тема.  bouquet
Нямам нищо против заместниците естествено. В такъв случай не ми става ясно, защо гледат учителите да разубеждават майките децата да посещават градина през лятото. Защо задават тъпи въпроси- Нали имате отпуск защо не си я гледате? И да разправят , че от цялата градина 3-4 деца могат да останат в дежурна градина?

# 28
  • Мнения: 7 391
                        То във всяко стадо си има и мърша / не съм го измислила аз  Mr. Green/ и ако някъде се е събрала повече мисля,че останалите нямат вина.От учителите се искаше да се направи списък НА децата и кога няма да посещават ДГ,за да се планират сборните групи. Никой не е наредил да се говорят глупости  Mr. Green и да се дават нелепи обяснения. То и аз в други институции също наблюдавам простотии , но не мисля,че всички работещи в дадения сектор са еднакви.Ако има един тъп то не значи,че всички са такива.Мисля,че ме разбра. Mr. Green

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
                        То във всяко стадо си има и мърша / не съм го измислила аз  Mr. Green/ и ако някъде се е събрала повече мисля,че останалите нямат вина.От учителите се искаше да се направи списък НА децата и кога няма да посещават ДГ,за да се планират сборните групи. Никой не е наредил да се говорят глупости  Mr. Green и да се дават нелепи обяснения. То и аз в други институции също наблюдавам простотии , но не мисля,че всички работещи в дадения сектор са еднакви.Ако има един тъп то не значи,че всички са такива.Мисля,че ме разбра. Mr. Green
Напълно те разбирам и не слагам всички под общ знаменател. Ако съм те обидила извини ме не съм имала за цел да засягам някой. Аз се вълнувам за моя случай. Много се ядосах и го споделям тук с вас майките от форума. Не става въпрос само за едната госпожа, а двете апелираха да не си записваме децата през летните месеци в дежурни градини, защото бройката е ограничена(само няколко деца 3-4 от цялата градина) #Crazy Аз исках да разбера възможно ли е това да е вярно или не, възможно ли е да има някакви уговорки между директорите да се подават малко бройки и имат ли право да ми откажат да ми пратят детето в дежурна градина. Това е общо взето което ме вълнува.

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 23:09 от ivben

Общи условия

Активация на акаунт