Риба и мляко?

  • 54 657
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Може да се консумират и заедно даже. Peace
Според мен няма взаимодействия между двете храни.Това е поредната легенда.... ooooh!

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Еее, вие съвсем ме объркахте  Laughing

Ами нали риба се панира с яйца?

В детските пюрета с риба няма ли АМ?

Да, така е.
Но аз не претендирам, че това, което казвам е вярно.
Така съм чувала.
Ама и друго съм чувала, че това зависи от организма, т.е. от това доколко се справя с усвояването на белтъците.
Ставало някакво натрупване, или нещо такова.
Ама това пък не се връзва с " противоотровата " в предния ми пост Rolling Eyes
Абе то , махмурлия ако глътне малко алкохолец за Добро утро се оправял по - лесно ( гледах по Дискавъри ) уж...
Един вид клин , клин избива, но дали е така...?

# 17
  • Мнения: 27 524
В много организми се получава т.нар. белтъчинно натрупване. Аз самата не съм към нищо алергична, но скоро получих копривна треска именно от смесване на риба с кисело мляко. Ако може да се избегне, не виждам резон да се рискува със смесването им.
Принципно, по всички правила, риба, месо с масло и други животински продукти не е добре да се смесват. И да, проблемът идва от киселото, а не от прясното мляко  Peace

# 18
  • Мнения: 2 374
А за АМ и риба какво ще кажете?  Rolling Eyes newsm78

И аз това питам,м/у другото за пръв път чувам такова нещо newsm78

# 19
  • Мнения: 4 753
Много съм зле с тези неща, нямам идея как и кога, прясно и кисело....  Crazy

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В много организми се получава т.нар. белтъчинно натрупване. Аз самата не съм към нищо алергична, но скоро получих копривна треска именно от смесване на риба с кисело мляко. Ако може да се избегне, не виждам резон да се рискува със смесването им.
Принципно, по всички правила, риба, месо с масло и други животински продукти не е добре да се смесват. И да, проблемът идва от киселото, а не от прясното мляко  Peace
И аз така знам!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 574
Миналата година се отрових с пържена риба и кисело мляко,а каква реакция може да се получи от смесването с прясно мляко не знам.

# 22
  • Мнения: 1 062
АМ е аналог на прясното мляко и ако това, което аз знам, че кисело мляко е несъвместимо с риба, заради бактерията в него е вярно, то следователно с АМ няма проблем.

# 23
  • Мнения: 3 069
Ако оставим настрана разделното хранене няма никакъв проблем да се комбинират храните.
На морето ако знааете как върви рибка и тараторче Wink

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Мисля че може.Преди години се натрових с риба и баба ми ми даде да изпия чаша прясно мляко, за да се оправя.Помогна ми.

# 25
  • Мнения: 2 521
Не бива  само ако рибата е от консерва(такова нещо не давам).Прясна или от пюре не е опасна.Никога не съм пазила от такива смесвания,и проблем не е имало.

# 26
  • Мнения: 2 960
Ако оставим настрана разделното хранене няма никакъв проблем да се комбинират храните.
На морето ако знааете как върви рибка и тараторче Wink
Така е ,върви върви ...на морето е така Joy Joy

# 27
  • Мнения: 3 157
Аз знам,че това е несъвместима комбинация заради голямото съдържание на белтъчини и двата продукта.Прясното мляко по принцип се усвоява трудно и не се съчетава с други храни.
В темата за разделното хранене може би ще ти отговорят по-компетентно,а също и ако се включи Косе-Босе.
Аз доста дълго търсих такава книга за съчетаването на храните,но честно казано не намерих,та събирам оттук-оттам.

# 28
  • Мнения: 3 157
,,Еднакво вредно е и безразборното смесване на храните. Богатите на белтъчини храни, каквото е месото, изискват различни храносмилателни сокове от тези, които се използват за скорбялата. Усвояването на скорбялата започва от слюнчената амилаза и преждевременно спира, ако скорбялата е смесена с месо в храната. Амилазата отслабва при смесване на скорбялата с киселини. Отделянето на слюнчената амилаза се подтиска и при консумация на подсладена скорбяла. Смесването на несъвместими храни претоварва панкреаса и нашето здраве страда, при това не само от разстройства на храносмилането. ''

# 29
  • Мнения: 2 334
Мисля че поне 3 часа трябва да минат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт