Играчките с които играят децата ни, играчки ли са?

  • 3 697
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Това не са играчки в смисъла, който ние влагаме, а фигурки за колекционери. Не са малко маниаците на тема комикси.
Точно така. Това са играчки за големи.  Laughing Обаче има и много гадни и не би трябвало да са на места, където да ги зяпат децата. Големият ми маймун щеше да се наака от радост, когато видя споменатата витрина. Ахка, охка, тръшка се. Красота! От там му купихме една екшън фигура, разбира се, избрана грижливо. Пак герой от комикс, голям, силен и непобедим, но до там.  Crossing Arms
П.П. Виждала съм екшън фигурки с развлачени черва, трупове и кървища - е, това не е нормално и голям човек да си го купи.  Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 498
Shocked Shocked Shocked
УЖАС!
А щом се продават, значи има и купувачи за тях, леле ooooh! накъде вървим #Crazy

Отврат...и за големи и за малки.
Не смятам , че това са нормални играчки, а  ако някой желае да си ги колекционира ми е малко странно , но вкусове всякакви!
Аз не бих купила такава играчка на синът ми нито сега, нито след 7-8 год.

# 17
  • Мнения: 3 663
о, има такива играчки, защото има и кой да ги купува
мисля си, че ги е имало и преди да имаме деца, само дето не ни е направило впечатление Simple Smile
иначе изглеждат .. хм.. неприятно.. поне за мен

# 18
  • Мнения: 2 978
Е, щом казвате, че са за големи...сега разбирам, защо има вече толкова извратени възрастни! Rolling Eyes

Не го намирам за нормално. Надявам се, скоро да няма подобни и за момичета! ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 401
Съгласна съм с мненията ви..  Peace

Лошото е, че децата гледат едно от друго, завиждат си, конкурират се не със знанията си, а с вещите си. На времето ние попълвахме лексикони, разменяхме си снимки на звезди, обличахме се тематично, а сега огромна част от децата стоят в и-нет клубове, стрелят се в мрежа, псуват се, по обяд вече са пияни...

Обаче на прима виста ми изникнаха следните въпроси: когато моето дете види у приятелчето си тази играчка и аз откажа да му я купя поради същите съображения, за които говорите, как ще повлияе това върху самочувствието на сина ми? До колко мога да контролирам средата, в която ще расте той или поне да влияя върху избора му на приятели?  Cry С идеята, че искам най-доброто за него и за развитието му като личност и като родител един ден, дали няма несъзнателно да внуша отрицателно отношение към моята си роля в неговото възпитание?  newsm78

Не ме разбирайте погрешно, просто разсъждавам на глас. И ето една случка: съвсем наскоро подарихме една играчка на братовчед на Каби, на 4 год. - трансформер, последния хит според продавачката!  ooooh! С огромно притеснение и резерви купихме това чудо, точно защото това е бойна машина, с която се стреля и се убива. Решихме да я купим и да помислим по-късно дали да я подарим, но когато видяхме детето, се оказа, че той вече има 3 такива трансформери, с които знае отлично какво се прави. На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked Докато си играеше с новия си трансформер, дойде едно детенце от неговата ДГ. Нашия младеж веднага изтича при него и се похвали с играчката си. Това е...  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 39 773
И аз за 1ви път виждам тези "играчки". Но както някои мами са писали  - не са виновни тез дет ги продават, а тез които ги купуват.
Аз не бих купила подобна кукла.

# 21
  • Мнения: 2 978
.......На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked .


Е, поне с това ще стигнем американците.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Момченцата винаги са обичали някакви военизирани игри. Пушки, пистолети, саби...
Това за мен не е особено притеснително и не е задължително условие детето да се оформи като агресор.
Моят залита по коли. Играе с голям кеф NFS, F1 и т.п. Игричките със стрелба не го влекат особено.

Относно тези фигурки, не зная какви "ценители" си ги купуват, но за мен са изключително противни.

Не вярвам някой родител доброволно да ги закупи на детето си, то се вижда, че са някакви колекционерски, обаче не би трябвалода се излагат толкова публично, защото все пак децата ги зяпат.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На 4 год. детето вече е въоръжено...  Shocked
Какво значи "въоръжено"??? Това е играчка, не оръжие.
А мъжът ти като малък не си е играл с пистолети, дървени саби, фунийки и прашки???

Отделно за Трансформерс - Rated PG-13 for intense sequences of sci-fi action violence, brief sexual humor, and language (т.е. за деца над 13 г. с родителски надзор)
Кой е отговорен дали 4-годишно ще гледа Трансформерите? Децата в детската или майка му, която не може да се справи с прищевките му?

Съжалявам, че съм толкова груба, обаче направо казано, говорите глупости. Crossing Arms

Ето една таблица с престъпността в различните държави: http://www.geocities.com/dtmcbride/reference/crime_world.html
И забележете коефициента в Япония. А японците имат наистина извратени и кървави игри, филми и анимации.

Американците ще ги стигнем, но проблемът не е във филмите, игрите и "сатанинската" музика.

# 24
  • Мнения: 14 654
Какво значи "въоръжено"??? Това е играчка, не оръжие.
А мъжът ти като малък не си е играл с пистолети, дървени саби, фунийки и прашки???
Трансформърите ги харесвам, хем робот, хем кола. А и детето трябва да положи малко усилие за да си го преобрази от едното в другото Simple Smile
Тези оръжия, които държат роботите са супер абстрактни, а не като онзи с омазаната с кръв престилка и пред него обезобразен труп. Ако не види такава гледка, едва ли мозъчето на 4-годишно ще си я измисли само.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Додо, миличка моя изчезнала птицо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Какво да кажем тогава за приказките? За тези от тях, в които убиват децата, умират родителите, кълцат животните, дерат лошите и какво ли още не. Сега ги чета на сина ми и се потрисам безкрайно от ужас. Но - същите тези съм ги чела сама малко преди  неговата възраст и ни най-малко не съм била възмутена, учудена или изненадана. Предполагам, че и в този сучай е същото. То е като играта на чичо Доктор. Така и стрелянето. Така се превъплъщават в голи скелети. В Баба Яга. Така потъват в инет пространстовото -  с игри, гори, патици, листа; и всичко това с техните си докрай изпълнени емоции  Heart Eyes Ти най-добре го знаеш. Една сергия, пълна само с Барби и розови пеперуди не е показател, предпоставка и гаранция за нищо. Всичко идва от сърцето. Не би ли ти било хубаво да имаш твои дечица, попили от товята богата и прекрасна душевност, които да поискат все някога нещо да им вземеш, което ще стопли душата ти? Да, знам, че ще е така. Но и желанието им за един гнусен урод, в сферата на фантазиите, фактът, че те чувстват близка да ти го кажат, че го искат, вече е голям и топлещ  Heart Eyes Не мисли за външния вид на нензачителните неща. Прегръщам те  Hug

 Heart Eyes

Вярно е, че приказките са страшни, особено в очите на най-малките - вълкът, който изяжда бабата и червената шапка, лошата мащеха, която отравя Снежанка, лошата ористница и вретеното от Спящата красавица и т.н.
Но приказките са поучителни, те имат цел, мисия, поука, носят позитивен заряд в крайна сметка, независимо от това съдържание - не се доверявай на непознати, не бъди наивен, бъди предпазлив, навън дебнат опасности от които трябва да се пазиш и непознати, които не винаги са добри.
А каква е поуката от филма в който щъкат зомбита със сатъри, а кървави крайници и разпльокани черва се нормално зрелище, дотам, че да се изработват играчки с тези герои? Може би да - носят анатомични познания. Laughing
Да, животът не е сергия пълна с цветя и пеперуди, но отказвам да повярвам, че е такава пълна с отрязани ръце и крака.
"За" реализмът съм, но не искам такъв да бъде реализмът в който живеят децата ми. А предпоставки това да се случи се формират именно от подобни игри, които се възприемат очевидно за нормални.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Трудно е да се нарекат играчки, това са по-скоро колекционерски фигурки. И едва ли са предназначени за деца. Сигурно на кутията им има ограничение за възрастта.



Играчки са, не колекционерски фигурки. Има ограничение за възрастта, да - не се препоръчват за деца до 14 години.
Както сама си забелязала, всички добре знаем, как се четат тези ограничения и доколко изобщо се спазват. Отделен е въпросът, че някой е преценил, че тези играчки не са препоръчителни до 14, но над 14 са. Възраст, свързана с трусовете на пубертета. Когато децата са особено лабилни, но и трудно контрулируеми от страна на родителите.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Додо, аз лично бих се чувствала ужасно дискомфортно, ако децата ми научаваха основни неща, разбирания и тълкуване само от първичното възприятие на нещо, което виждат. Точно тези играчки не съм ги виждала, вероятно техния смисъл си има своя контекст с филма, в който участват изобразените герои. Извадени от контекста изглеждат брутални, но възприятията са манипулируеми при това не само при децата, възрастните се поддаваме на същите провокации. За това важното нещо, на което трябва да се набляга е не на страха от възможните манипулации, а на изчистването на понятията. Едно дете не трябва да разбира какво е насилие, какво е малтретиране от филмите (колкото и добре да са направени), едно дете не трябва да си формира изводите си само от играчките, които му купуваме. Тези неща то трябва да разбере от родителите си, ако те не са го направили не могат да обвиняват пазарната индустрия, че го е направила, защото пак те са тези, които са позволили това да се случи.
 Много е важно да се говори с децата, не да им се натрапва, а да можеш да говориш със собствените си деца.
 Родителството е много сложно нещо...

Съгласна съм с теб.
Не разглежах обаче тези играчки като заплаха, защото са начин и средство за информираност и запознаване с понятия.
Намирам за нередно изобщо съществуването на такива играчки, и в частност играта с тях. При все цялата информираност на децата що е то насилие.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, ужасно са грозни.
Все пак играчките по някакъв начин проектират света около нас. Не виждам мястото на тези фигурки в света на детските игри и фантазии, още по-малко като някакъв модел на съществуващи или дори измислени герои.

Тези фигурки не са играчки. Мисля, че би трябвало да се продават на места, където децата да не ги гледат много-много. Ужасни са.

# 29
  • Мнения: 2 448
Момченцата винаги са обичали някакви военизирани игри. Пушки, пистолети, саби...
Това за мен не е особено притеснително и не е задължително условие детето да се оформи като агресор.
Моя брат навремето непрекъснато играеше само на войници и беше въоръжен до уши.Дори като тръгна в първи клас ходеше с едно войнишко кепе и като го приемаха чавдарче беше с него на главата, отказа да го махне. Но нито е бил агресивен, тогава, сега пък още по малко.
Много ясно, че от приказки или филми, за да се покажат добрите , трябва да има и лоши.Няма как иначе, въпроса е , че напоследък гледайки детско се питам, тези които ги измислят кой герой имат предвид да е добрия и кой лошия. Не винаги мога да ги разбера като възрастен, а какво остава за дете.
То и в старите приказки вълкът изяжда Червената шапчица и ловеца го убива, но поне по ясно се открояваха добрите от злите. Сега на моменти имам чувството, че злите герои са показани в една доста интересна за децата светлина и моя син го наблюдавам, че изобщо не може да разбере още разликата, често се отъждествява ту с едните , ту с другите.

Общи условия

Активация на акаунт