Новородено в слинг? Как?

  • 4 674
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 256
Здравейте мами!

Имам една чуденка. Взех си слинг и ми показаха най-разпрострнения начин за завързване, ще използвам снимката от сайта на Lana:

Въпроса ми е мога ли да нося така новородено? Естествено, платчето покриващо гръбчето ще го вдигам максимално, за да обхваща главичката.

П.П. Предварително се извинявам ако дублирам някоя тема, не намерих такава, обясняваща как да носим новородено.

# 1
  • Мнения: 1 531
да,позата е удачна за новородено, но като покриваш целите краченца, а не до коленете  Peace успешно и приятно раждане и здраво бебе  bouquet

# 2
  • Мнения: 256
Благодаря ти за отговора!!!
То и без това тези малки крачета, няма как да не са покрити сигурно  Simple Smile. Да разбирам, че не е нужно да е в поза люлка, нали?

# 3
  • Мнения: 11 016
Позата, която си показала, не е много подходяща за новородено. Според мен през първите 1-2 месеца е по-добре да го вържеш така .
По-нататък, когато започне да си държи главичката стабилно изправена, можеш да го носиш в най-разпространената поза.
Леко раждане и здраво бебче! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Най - добре изобщо не го използвай този уред. Особено ако не искаш да се сдобиеш с дете, което не може да спи / заспива само, не може да бъде оставено на друг и изобщо е "залепено" за теб така, както е сега, само по - гръмогласно.

# 5
  • Мнения: 160
Това пак што за мыдрост е... не го ползваи този уред. Това не е "уред" а не6tо "ползвано" с векове. Ами има много типове "слинг" Ето тук е показано:

http://www.hugamonkey.com/

# 6
  • Мнения: 158
Това пак што за мыдрост е... не го ползваи този уред. Това не е "уред" а не6tо "ползвано" с векове. Ами има много типове "слинг" Ето тук е показано:

http://www.hugamonkey.com/

аз също искам да купя слинг за новородено, моето бебе е недоносено и мисля, че това ще е страхотно за него и за разходките ни (ще мога спокойно да разхождам и двете ми деца едновременно, щото досега все си търся и помощник). Както и да е ...
Моля ви, която майка е с опит, да ми покаже какъв тип слинг е най-подходящ за случая, като държа да НЕ бъде от моделите с дълг шал, който си го овързваш 1000 пъти.

На този сайт, който lids_law е посочила слингове от този тип

http://www.hugamonkey.com/single-sided-baby-slings/midnight-black-baby-sling
и този
http://www.hugamonkey.com/single-sided-baby-slings/kona-ocean-blue-baby-sling

мислите ли, че ще са подходящи, и предполагам, че не са с много усуквания около тялото. А няма ли опасност бебо да падне, ако се наведна?

lids_law ти какъв слинг ползваш?

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 08:39 от netty77

# 7
  • Мнения: 160
Аз вече имам ниаколко вида, но този които наи-много използвам е платнен, станичен, заштото бебето може и да легне, и да се изправи седнало. Много xубаво си се насочила кам слинг за недоносено бебче. А правите ли кенгогу кеар... за безопастност, ами имам и такав с предпазен колан и джоб за клетачен телефон (купен от babies'r'us като си канадска мама) ама много е еластичен и потава бебката. Този на hugamonkey е от лека материа и ниама да ти тежи... И аз не сам много фен на тези дето се увиват, но отиди на странитсата на естествено за да видиш много xубави снимки на слингове.

# 8
  • Мнения: 256
Linofrina, начина на връзване е идентичен, което ме радва!   bouquet  Няма да разучавам нови възли все още. Не че е много сложно сигурно, но това вече е тренирано и става за секунди!  Ползите и вредите от носене на бебе в слинг сме ги разисквали в много теми. За мен ще е по-удобно. Няма кой да ми гледа бебето, като ходя до магазина, а за един хляб не си струва да се разпъва количката. Докато мога да си го нося, ще е завързан за мен.

# 9
  • Мнения: 485
Има много начини за носене на новородено



За мен най-сигурен и удобен е този



Връзването е същото, както на снимката от сайта на Лана, но бебето се слага хоризонтално. Когато бебето стане малко по-голямо, крачетата се показват отвън. Някои бебета предпочитат да ги носят във вертикално положение от самото начало - няма проблем, защото слингът придържа тялото на бебето плътно до майката и нищо не се изкривява.
Има някои пози и инструкции тук

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 17:29 от Duol

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Най - добре изобщо не го използвай този уред. Особено ако не искаш да се сдобиеш с дете, което не може да спи / заспива само, не може да бъде оставено на друг и изобщо е "залепено" за теб така, както е сега, само по - гръмогласно.

 newsm78 Що за начин на мисление ?

In4oka - леко раждане и здраво бебенце  Hug


# 11
  • Мнения: 158
Duol, или някоя друга мама с опит със слинговете, а дали има някакви слингове, които да са с минимум увързвания и да не са с метри плат, щото определено не бих използвала слинг шал. Понеже сме с 2 деца и понякога излизаме за много часове с таткото и с колата на разни места, вършим 100 неща и ще се налага да слагам и махам бебето поне няколко пъти. Изобщо има ли някакви "алтернативни" слингове, които да имат леснота на поставяне, както да речем кенгуруто?  newsm78 Първото дете го носихме в кенгуру след 5тия месец. Но сега  ми трябва за новородено, но да не ме затруднява цялото нещо. Щото докато се занимавам със слинга, баткото няма начин да не хукне нанякъде.
Има ли такива, които да представляват нещо като "торба", която ти е прикачена отпред и директно слагаш бебето вътре, и после го махаш и готово. И къде в София се продават.
уф не знам дали го обясних като хората. Основно ще го използвам през първите месеци на бебето, максимум до 6-7 месец. После би трябвало да се местим и няма да имам нужда от слинг.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 18:11 от netty77

# 12
  • Мнения: 160
Moiat sling niama nikakvi vazli, prosto go hvarliam prez ramo i slagam bebeto vatre...

# 13
  • Мнения: 485
Аз имам ето такъв:



Не е шал, а са две части, които се слагат през двете рамене. От Премаман.

Другия вариант е слинг с халки:



Или такъв:


Ето този е точно като чанта:

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4040

Абе слигове да искаш  Laughing Всичките стават за новородено.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 18:30 от Duol

# 14
  • Мнения: 748
слинга от линка по-горе, е на принципа на тези:

едно свързано в краищата си парче плат, което се премята през рамо и се слага бебето вътре.
виж тук как се ползват, мисля, че е лесно.

аз ще си правя такъв за каката ето такаGrinning

# 15
  • Мнения: 256
Връзването е същото, както на снимката от сайта на Лана, но бебето се слага хоризонтално. Когато бебето стане малко по-голямо, крачетата се показват отвън. Някои бебета предпочитат да ги носят във вертикално положение от самото начало - няма проблем, защото слингът придържа тялото на бебето плътно до майката и нищо не се изкривява.
Има някои пози и инструкции тук

Супер, ще го видя моя хубостник как ще иска да седи вътре! Аз на люлка си мислех, че няма да е удобно за бебето, изглежда някак си сгърчено вътре, но без да пробвам няма как да разбера. В края на краищата той човека ще си каже мнението по въпроса сам.  Laughing

Благодаря на всички за пожеланията и идеите!   bouquet

# 16
  • Мнения: 158
О, момичета благодаря ви, страхотни сте, май съвсем скоро ще се сдобием и ние със слинг. Може би този на Premaxx.

  bouquet  Hug

# 17
  • Мнения: 485
Връзването е същото, както на снимката от сайта на Лана, но бебето се слага хоризонтално. Когато бебето стане малко по-голямо, крачетата се показват отвън. Някои бебета предпочитат да ги носят във вертикално положение от самото начало - няма проблем, защото слингът придържа тялото на бебето плътно до майката и нищо не се изкривява.
Има някои пози и инструкции тук

Супер, ще го видя моя хубостник как ще иска да седи вътре! Аз на люлка си мислех, че няма да е удобно за бебето, изглежда някак си сгърчено вътре, но без да пробвам няма как да разбера. В края на краищата той човека ще си каже мнението по въпроса сам.  Laughing

Благодаря на всички за пожеланията и идеите!   bouquet

Да, бебетата си показват какво искат  Simple Smile Леко раждане ти желая и аз  Hug

# 18
  • Мнения: 11 016
netty77, слингът на Premaxx е разкошен за новородено Hug Имам такъв, само че друга марка и доста време съм носила Рая в него, като в голяма чанта.

# 19
  • Мнения: 1 531
добре са ти обяснили  Flutter

моят е слинг с халки на маярап - този

този на premaxx може и да е удобен за новородено, но отвесният вариант за 4-5-6 и т.н. месечно, не е Rolling Eyes не обхваща извивките на телцето и гръбчето  Rolling Eyes а и не се подвидва под дупето до коремчето,както платнения слинг  Rolling Eyes а самата моя мира например поза люлка хич не я харесваше - слагали сме я два пъти и от края на втория месец редовно беше отвесно вкл. няколко пътуваняи с междуградски автобус + кърмене  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки!

И аз се вклю4вам в темата тъй като и аз от 4 седмици съм нова мама и се интересувам от слинговете, кой вид и какви са най-удобни.

Аз плахо да ви попитам, защо слингът е предпо4итан пред кенгуруто?
Гледайки вашите линкове и други сайтове ми се вижда, 4е бебето се поставя така, 4е като 4е ли гърбът му е изкривен като дъга (ако е легнало като в люлка)? Това така ли трябва да бъде и няма ли лош ефект върху бебето?
Бебето има ли свобода на движение, веднъж поставено в слинга? Моят Мал4о като е буден много мърда и шава с ръце и крака...

А наистина постоянно ли ги носите така бебетата прилепени към вас? На по-късен етап, това няма ли да го свикне по този на4ин и да не иска да се отдели от теб...т.е. да не е самостоятелен

Както казах само питам без да искам да обидя ползващите слинга, напротив аз също бих, само 4е искам добре да разбера предимствата и недостатъците.

Моля дайте отзиви и съвети кой слинг е за предпо4итане - тип шал или с халки? Има ли летни и зимни слингове? Ако предпо4ета тип шал, веднъж вързан за мен, мога ли свободно да вадя и слагам бебока обратно в слинга без да го развързвам?

Тази близост с детето не води ли до изпотяване и на двамата (може би тъп въпрос)?

Благодаря ви предварително

Поздрави

# 21
  • Мнения: 1 531
защото е по-удобн за майката (поема тежестта по-равномерно: не само през раменете) и защото е по-удобен за бебето (поема тежестта по-равномерно:точно заради това е извито, платът следва извивките на тялото, а не например като отвесното кенгуру цялата тежес да пада върху дупето)  Peace

за шаването - няма да може много, но достатъчно, а и той вероятно ще е по-спокоен и няма да шава чак толкоз  Hug

има много теми - пусни търсачка  Peace можеш да пуснеш и чичко гугъл за сайтове и вътре и текстове за слинга  Peace

аз мира я нося така, но не постоянно и рядко на разходка така  Peace но примерно я приспивм така  Heart Eyes

лятото се потяхме, но не й пречеше  Crazy

рингслинга (на халки) е по за начинаещи  Peace

# 22
  • Мнения: 485
Аз плахо да ви попитам, защо слингът е предпо4итан пред кенгуруто?

Разликата между слинга и повечето модели кенгуру се състои в това, че в кенгуру гръбнакът на детето се намира във вертикално положение с висящи и клатещи се крачета, а цялото тяло приляга изцяло върху най-ниската част от гръбнака (на слабините), което създава напрежение, а това може да доведе до изкривяване на гръбнака. Докато четирите основни положения на бебето в слинг са същите, както и просто на майчините ръце – легнало положение “в люлка", вертикално притиснато към гърдите на майката с разкрачени крачета, на бедро или на гърба на майката с разкрачени крачета.
Освен това е много по-удобен за майката, както каза и Ниночка.

Гледайки вашите линкове и други сайтове ми се вижда, 4е бебето се поставя така, 4е като 4е ли гърбът му е изкривен като дъга (ако е легнало като в люлка)? Това така ли трябва да бъде и няма ли лош ефект върху бебето?

Изкривен е точно, както в утробата на майката или когато тя го носи на ръце. Искам да кажа, че когато е на ръце, няма начин тялото да е напълно право, както когото е в креватчето, например. Когато е поставено правилно в слинга, бебето не е изкривено. За съжаление не на всички снимки в нета, бебетата са сложени правилно.

Бебето има ли свобода на движение, веднъж поставено в слинга? Моят Мал4о като е буден много мърда и шава с ръце и крака...


Няма такава свобода. По принцип малките бебета обичат да им е тясно - така се успокояват, защото така са свикнали в корема на мама. Колкото повече растат, толкова повече искат да се движат, да ритат с крачета, да изучават краниците си. В такива моменти се изваждат от слинга.

А наистина постоянно ли ги носите така бебетата прилепени към вас? На по-късен етап, това няма ли да го свикне по този на4ин и да не иска да се отдели от теб...т.е. да не е самостоятелен

Не, не ги носим постоянно, както вече казах. Но ги носим много, понякога часове наред. Напротив, такива деца по-бързо стават самостоятелни, след като са получили цялата топлина и близост, от която се нуждаят. На около 6-8 месеца, когато започват да лазят, вече много по-малко стоят в слинга, пък когато проходят съвсем....
 
Моля дайте отзиви и съвети кой слинг е за предпо4итане - тип шал или с халки? Има ли летни и зимни слингове? Ако предпо4ета тип шал, веднъж вързан за мен, мога ли свободно да вадя и слагам бебока обратно в слинга без да го развързвам?

Пробвала съм сигурно почти всички видове слингове.
Слинг-шаловете са най-удобни. Повечето хора се стряскат като видят 5 метра плат, но всъщност  се връзва много лесно. Няма друг вид слинг, който да разпределя така добре тежестта. Няма нужда да го развързваш всеки път, когато вадиш бебето.
Слинговете с халки не са удобни. Категорично го казвам, от опит. Тежеста пада на едното рамо, а платът се врязва и рамото бързо се уморява.

Има летни и зимни слингове.

Тази близост с детето не води ли до изпотяване и на двамата (може би тъп въпрос)?

Ами да. Досто по-леко трябва да обличаш и себе си и детето, когато се носите.

Общи условия

Активация на акаунт