Новородено в слинг? Как?

  • 4 664
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Връзването е същото, както на снимката от сайта на Лана, но бебето се слага хоризонтално. Когато бебето стане малко по-голямо, крачетата се показват отвън. Някои бебета предпочитат да ги носят във вертикално положение от самото начало - няма проблем, защото слингът придържа тялото на бебето плътно до майката и нищо не се изкривява.
Има някои пози и инструкции тук

Супер, ще го видя моя хубостник как ще иска да седи вътре! Аз на люлка си мислех, че няма да е удобно за бебето, изглежда някак си сгърчено вътре, но без да пробвам няма как да разбера. В края на краищата той човека ще си каже мнението по въпроса сам.  Laughing

Благодаря на всички за пожеланията и идеите!   bouquet

# 16
  • Мнения: 158
О, момичета благодаря ви, страхотни сте, май съвсем скоро ще се сдобием и ние със слинг. Може би този на Premaxx.

  bouquet  Hug

# 17
  • Мнения: 485
Връзването е същото, както на снимката от сайта на Лана, но бебето се слага хоризонтално. Когато бебето стане малко по-голямо, крачетата се показват отвън. Някои бебета предпочитат да ги носят във вертикално положение от самото начало - няма проблем, защото слингът придържа тялото на бебето плътно до майката и нищо не се изкривява.
Има някои пози и инструкции тук

Супер, ще го видя моя хубостник как ще иска да седи вътре! Аз на люлка си мислех, че няма да е удобно за бебето, изглежда някак си сгърчено вътре, но без да пробвам няма как да разбера. В края на краищата той човека ще си каже мнението по въпроса сам.  Laughing

Благодаря на всички за пожеланията и идеите!   bouquet

Да, бебетата си показват какво искат  Simple Smile Леко раждане ти желая и аз  Hug

# 18
  • Мнения: 11 004
netty77, слингът на Premaxx е разкошен за новородено Hug Имам такъв, само че друга марка и доста време съм носила Рая в него, като в голяма чанта.

# 19
  • Мнения: 1 531
добре са ти обяснили  Flutter

моят е слинг с халки на маярап - този

този на premaxx може и да е удобен за новородено, но отвесният вариант за 4-5-6 и т.н. месечно, не е Rolling Eyes не обхваща извивките на телцето и гръбчето  Rolling Eyes а и не се подвидва под дупето до коремчето,както платнения слинг  Rolling Eyes а самата моя мира например поза люлка хич не я харесваше - слагали сме я два пъти и от края на втория месец редовно беше отвесно вкл. няколко пътуваняи с междуградски автобус + кърмене  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки!

И аз се вклю4вам в темата тъй като и аз от 4 седмици съм нова мама и се интересувам от слинговете, кой вид и какви са най-удобни.

Аз плахо да ви попитам, защо слингът е предпо4итан пред кенгуруто?
Гледайки вашите линкове и други сайтове ми се вижда, 4е бебето се поставя така, 4е като 4е ли гърбът му е изкривен като дъга (ако е легнало като в люлка)? Това така ли трябва да бъде и няма ли лош ефект върху бебето?
Бебето има ли свобода на движение, веднъж поставено в слинга? Моят Мал4о като е буден много мърда и шава с ръце и крака...

А наистина постоянно ли ги носите така бебетата прилепени към вас? На по-късен етап, това няма ли да го свикне по този на4ин и да не иска да се отдели от теб...т.е. да не е самостоятелен

Както казах само питам без да искам да обидя ползващите слинга, напротив аз също бих, само 4е искам добре да разбера предимствата и недостатъците.

Моля дайте отзиви и съвети кой слинг е за предпо4итане - тип шал или с халки? Има ли летни и зимни слингове? Ако предпо4ета тип шал, веднъж вързан за мен, мога ли свободно да вадя и слагам бебока обратно в слинга без да го развързвам?

Тази близост с детето не води ли до изпотяване и на двамата (може би тъп въпрос)?

Благодаря ви предварително

Поздрави

# 21
  • Мнения: 1 531
защото е по-удобн за майката (поема тежестта по-равномерно: не само през раменете) и защото е по-удобен за бебето (поема тежестта по-равномерно:точно заради това е извито, платът следва извивките на тялото, а не например като отвесното кенгуру цялата тежес да пада върху дупето)  Peace

за шаването - няма да може много, но достатъчно, а и той вероятно ще е по-спокоен и няма да шава чак толкоз  Hug

има много теми - пусни търсачка  Peace можеш да пуснеш и чичко гугъл за сайтове и вътре и текстове за слинга  Peace

аз мира я нося така, но не постоянно и рядко на разходка така  Peace но примерно я приспивм така  Heart Eyes

лятото се потяхме, но не й пречеше  Crazy

рингслинга (на халки) е по за начинаещи  Peace

# 22
  • Мнения: 485
Аз плахо да ви попитам, защо слингът е предпо4итан пред кенгуруто?

Разликата между слинга и повечето модели кенгуру се състои в това, че в кенгуру гръбнакът на детето се намира във вертикално положение с висящи и клатещи се крачета, а цялото тяло приляга изцяло върху най-ниската част от гръбнака (на слабините), което създава напрежение, а това може да доведе до изкривяване на гръбнака. Докато четирите основни положения на бебето в слинг са същите, както и просто на майчините ръце – легнало положение “в люлка", вертикално притиснато към гърдите на майката с разкрачени крачета, на бедро или на гърба на майката с разкрачени крачета.
Освен това е много по-удобен за майката, както каза и Ниночка.

Гледайки вашите линкове и други сайтове ми се вижда, 4е бебето се поставя така, 4е като 4е ли гърбът му е изкривен като дъга (ако е легнало като в люлка)? Това така ли трябва да бъде и няма ли лош ефект върху бебето?

Изкривен е точно, както в утробата на майката или когато тя го носи на ръце. Искам да кажа, че когато е на ръце, няма начин тялото да е напълно право, както когото е в креватчето, например. Когато е поставено правилно в слинга, бебето не е изкривено. За съжаление не на всички снимки в нета, бебетата са сложени правилно.

Бебето има ли свобода на движение, веднъж поставено в слинга? Моят Мал4о като е буден много мърда и шава с ръце и крака...


Няма такава свобода. По принцип малките бебета обичат да им е тясно - така се успокояват, защото така са свикнали в корема на мама. Колкото повече растат, толкова повече искат да се движат, да ритат с крачета, да изучават краниците си. В такива моменти се изваждат от слинга.

А наистина постоянно ли ги носите така бебетата прилепени към вас? На по-късен етап, това няма ли да го свикне по този на4ин и да не иска да се отдели от теб...т.е. да не е самостоятелен

Не, не ги носим постоянно, както вече казах. Но ги носим много, понякога часове наред. Напротив, такива деца по-бързо стават самостоятелни, след като са получили цялата топлина и близост, от която се нуждаят. На около 6-8 месеца, когато започват да лазят, вече много по-малко стоят в слинга, пък когато проходят съвсем....
 
Моля дайте отзиви и съвети кой слинг е за предпо4итане - тип шал или с халки? Има ли летни и зимни слингове? Ако предпо4ета тип шал, веднъж вързан за мен, мога ли свободно да вадя и слагам бебока обратно в слинга без да го развързвам?

Пробвала съм сигурно почти всички видове слингове.
Слинг-шаловете са най-удобни. Повечето хора се стряскат като видят 5 метра плат, но всъщност  се връзва много лесно. Няма друг вид слинг, който да разпределя така добре тежестта. Няма нужда да го развързваш всеки път, когато вадиш бебето.
Слинговете с халки не са удобни. Категорично го казвам, от опит. Тежеста пада на едното рамо, а платът се врязва и рамото бързо се уморява.

Има летни и зимни слингове.

Тази близост с детето не води ли до изпотяване и на двамата (може би тъп въпрос)?

Ами да. Досто по-леко трябва да обличаш и себе си и детето, когато се носите.

Общи условия

Активация на акаунт