Пак земетресение?

  • 37 796
  • 1 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
Ха, усетих нещо такова, като че ме люшна на стола. Но се огледах, видях, че лампата не се клати, листата на цветята ми също и реших, че си въобразявам...

При вертикални земетресения лампите не се клатят (ако не са много силни).

При предишното - дето беше миналия месец в Габровско, бях наблизо.
То беше сутринта - към 7 и половина. Събудих се като в каруца - с потръскване.
И, естествено, първо лампите видях. Висяха си спокойно. А аз още пружинирах по гръб  Laughing.

# 16
  • Мнения: 335
Тц, тц, тц - пак нищо не съм усетила. Едни ги тресе земетресение, други нервата, трети хормонът  Whistling, а аз пак съм изтървала събитията.

Аз чух, че ще въвеждат задължителна застраховка срещу земетресение:

http://www.imoti.net/nd/news/news.php?id=3417
Взимат ни по 100 лв. срещу земетресение

Да не са ги въвели вече?
Напоследък и аз пропускам събития.

# 17
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Усетих го и още потръпвам от ужас #Crazy
Не толкова от силата на земетресението, колкото от паника Crazy
Хукнах на бегом с бебето на улицата, а съседите, които не са го усетили ме гледаха така Shocked

# 18
  • Мнения: 3 219
Нищо не съм усетила, бях на улицата с количката. Стражица е близко от нас Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 113

При вертикални земетресения лампите не се клатят (ако не са много силни).


Не беше вертикално.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Уф, още настръхвам като си спомням голямото земетресение през 86 г... Такъв ужас съм брала в детската си душа тогава, че и до сега изпитвам панически страх само при мисълта за земетрсение  Confused
Днес не съм усетила нищо, били сме навън с детето. Дано не повтаря  Praynig

# 21
  • Мнения: 390
Аз го усетих говорейки по телефона с майка ми.Стана интересно, защото и двете в един и същ момент:Какво става, бе!?
Погледнах цветарника и той се клатеше яко.Но не беше повече от2-3 секунди при нас.Детето си дойде след 15 минути от училище.Пуснали ги.А, бе, за страх си е.Като помня и това в Стражица и това в Свищов...А ние сме наблизо.Пък и напоследък честичко се случва да тресе.

# 22
  • Мнения: 390
Въпросът ми не е за тук,но от известно време забелязвам, че публикациите ми стоят все на цифрата 207.Сега ще направя проверка.

# 23
  • Мнения: X
Абе нищо не е това. В Китай е ужаса - 7.8 по Рихтер.

# 24
  • Мнения: 390
Абе нищо не е това. В Китай е ужаса - 7.8 по Рихтер.

Верно, ама за мен няма значение дали жертвите са една или много повече.Знам, че тук също може да ги има.Моя приятелка загуби майка си и сестра си през 1977 в Свищов,когато се събори блок при земетресение.

# 25
  • Мнения: 262
А в Бургас някой усетил ли го е , или майка ми и колежките й си въобразяват ?  Thinking

Те са на 9-тия етаж на района на Нефтозавода , и точно в 13:15 ми се обади да ме пита дали съм усетила нещо.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз го усетих, даже лампата се раздвижи. на 5 етаж съм. не погледнах часовника, но като знам кога детето легна да спи, по това време ще е било. не беше много силно, но доста се изплаших. помня земетресението от 1977, но по-пресен ми е споменът от турското (през 1997 ли беше  newsm78 ) и първата ми мисъл беше да будя детето и да бягам навън.

# 27
  • Мнения: 262
Аз съм на 6-тия и нищичко не съм усетила , тъкмо излизах.

# 28
  • Мнения: 3 219
Въпросът ми не е за тук,но от известно време забелязвам, че публикациите ми стоят все на цифрата 207.Сега ще направя проверка.
Танче, в Клюкарника и в някои други подфоруми мненията не се отчитат като публикации.

# 29
  • Мнения: 641
Ми аз кво да кажа от 14-я етаж в Търново? Плюх на гумите на количката и бегом в парка с бебето.
Малииииииии, страх!
Седя си на пейката и там ме друса вече от внушение.
Преди малко се прибрах. То няма как. Освен да спя в парка на палатка. Мамка му! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт