Аз ли нещо не съм наред или...???

  • 2 277
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
Ами честно казано повечето мъже си мислят, че отглеждането на дете е лесна работа, но уви- изобщо не е така.
Много голямо значение има както нагласата на мъжа, така и подхода на жената- как може да му повлияе така, че и мъжа да вземе участие в грижите за детето. Хич не е лесно това...  Но всеки мъж си е различен.. На една колежка например съпругът и заявяваше, че изобщо няма да се занимава с " женски работи", а след като им се роди дъщеричката ако знаете как фърчи- не дава дори друг да къпе бебето, за да не й стане нещо..  Simple Smile
А иначе нашата кума е в същата ситуация като тебе- съпругът и работи по цял ден, та дори до късно вечер и като се върне е пребит и веднага се опъва на телевизора. Та една събота тя имаше работа и трябваше да остави детето на него.. След 2-3 часа той беше започнал да й звъни неистово по телефона, за да пита кога ще се прибира, че не издържал повече Grinning След тази случка той вземаше повече участие в отглеждането на детето
Човек никога не знае какво му е на другия ако сам не изпита чуждото тегло върху гърба си.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами...как да ти кажа...всеки гледа да си почине повечко, да изкръшка от домашна работа, ако може Mr. Green Не е луд тоя дето яде баницата, а този, дето му я дава Wink Aз самата се усещам, че когато мъж ми е повече дни вкъщи и поеме грижите по дома и детето, така се отпускам, че след работа само гледам да си полегна с книжка и нищо друго не ме интересува Whistling А не може така...трябва взаимност във всичко, особено в задълженията. Стегни го малко в кръста, защото ще ти се качи на главата.

# 17
  • Мнения: 22 436
Повечето мъже са с подобно поведение. )))
Просто седни и поговори с твоят мъж и му обясни, че твоята работа също е не по-малко изморителна и отговорна, отколкото неговата. Това да гледаш едно дете 24часа в денонощието не е лесно и за теб няма почивка. Помоли го да ти помага повече и да не си мисли, че като ходи да изкарва пари с това му се изчерпват задълженията.
Мисля че с един умерен тон ще те разбере достатъчно добре, без да се налага да се предизвикват скандали.

# 18
  • Мнения: 6 206
Проблемът ти е, че се чувстваш недооценена според мен.
Че мъжът ти не те разбира.
Познавам много такива мъже. Даже имах неблагоразумието да имам един такъв за гадже... Все той вършеше най-важното на света, а аз нищо не правех.
Дали когато тръгнеш на работа нещата ще се променят? Дали и тогава няма да омаловажава работата ти, все едно, че нищо не правиш.
Това ли е проблема?

# 19
  • Мнения: 2 197
Съвсем си си наред, но е трябвало по-рано да се сетиш и да си разпределите задълженията. Няма такова нещо единия натоварен, другия не. Задълженията в къщи се вършат от двамата. Ако ще цял ден да е копал, а ти да си била на разходка - пак така. Ако сте семейство това е описанието на такова. А ако не сте се разбрали по въпроса е малко късно  за промени. Кой как се уреди.
Аз още не ходя на работа и  доста често той се прибира много уморен. Винаги с огромно удоволствие се занимава с дъщеря ни. Воденето и прибирането от ясла го разпределяме според задачите си. Когато беше бебе къпането беше само негово задължение. Сега е пак според зависи. Къпе я само единия. Обикновено след това аз я мажа с тоалетно мляко и в повечето случаи обличането е моя грижа. Дрехите обаче са само мое задължение (приготвянето имам предвид). Не мисля, че е нормално някаква друга ситуация.

# 20
  • Мнения: 6 618
Абе ,момичета мислете като пишете ,бе човека бил мързелив авторката пише ,че се прибирал към 20ч. я сметнете колко часа на ден работи  newsm78
Авторката пише ,че е напрегната работата му я, някоя от вас да отиде да блъска 10-12ч. на ден за да издържа семейство да ви видя толкова ли ще сте отворени тогава!
"Използвал я бил " "Живеел на хотел" "Обгрижвали го за всичко" -как може да пишете такива глупости и да я навивате !
Моят мъж ми помага във всичко ,но работата му е доста по-малко напрегната от моята и естествено грижата по издръжката на семейството ни е разделена.
Моят съвет е да се поставиш на негово място и най-вероятно ще разбереш ,че на него не му е по-лесно от теб.

И моля ви гледането на дете не сравнявайте отглеждането на дете с работа  едното е удоволствие другото/ в повечето случаи/ е задължение .

# 21
  • Мнения: 1 172
Сигурно ще си остане такова положението ви, докато и двамата не проумеете, че и задълженията на другия не са никак леки и маловажни. Докато всеки се мисли за "прецакания", няма да разбирате колко ви е тежко и на двамата. И няма да знаете как да си помогнете и да се подкрепяте. Трудностите се преодоляват по-лесно, когато са споделени Wink

# 22
  • Мнения: 46 518
... Авторката пише ,че е напрегната работата му я, някоя от вас да отиде да блъска 10-12ч. на ден за да издържа семейство да ви видя толкова ли ще сте отворени тогава! ...

Хайде, мопля ти се  Laughing и двамата с мъжа ми работим по 10-12 часа на ден, понякога и събота и неделя, но не сме си зарязали нито детето, нито къщата, нито отношенията м/у нас. Уточнявам, баби няма около нас, нямаме детегледачка, нямаме чистачка, нямаме нищо ...

Пък и ако беше толкова уморен, щеше да си ляга навреме, а не

... уж е много изморен, а често аз си лягам преди него,а той остава до 12.30-1.00)  ...

Просто така му изнася на човека  Wink

# 23
  • Мнения: 6 618
... Авторката пише ,че е напрегната работата му я, някоя от вас да отиде да блъска 10-12ч. на ден за да издържа семейство да ви видя толкова ли ще сте отворени тогава! ...

Хайде, мопля ти се  Laughing и двамата с мъжа ми работим по 10-12 часа на ден, понякога и събота и неделя, но не сме си зарязали нито детето, нито къщата, нито отношенията м/у нас. Уточнявам, баби няма около нас, нямаме детегледачка, нямаме чистачка, нямаме нищо ...

Пък и ако беше толкова уморен, щеше да си ляга навреме, а не

... уж е много изморен, а често аз си лягам преди него,а той остава до 12.30-1.00)  ...

Просто така му изнася на човека  Wink
Ти работиш ,а авторката не сравнявай.

# 24
  • Мнения: 46 518
Ти работиш ,а авторката не сравнявай.

Да. Вече работя, но 3 г. си гледах детето вкъщи и вярвай ми, сега е 100 пъти по-лесно  Simple Smile

Преди мъжът ми поемаше изцяло грижите за детето през почивните дни и като станеше неделя вечер облекчено казваше "Утре е понеделнииик, ще ходя на работа"  Laughing определено оценява колко е трудно да се грижиш сам за дете, но човек, докато не пробва си мисли, че е детска игра, особено, ако имаш по-дивичко детенце, което докато избършеш едно нещо е съборило 5 други ...

И пак казвам - работата няма нищо общо, когато тя тръгне след 1-2 години, той пак няма да си мръдне пръста, мога да се обзаложа.

# 25
  • Мнения: 753
Ами мисля, че трябва да му покажеш какво е твоето натоварване. Поостави му я за някой час-два, за да идеш някъде по "важна" работа - все ще се намери нещо.
Наистина тогава разбират какво е и започват да се отрезвяват ...иии след известно време пак "забравят", та трябва периодично напомняне.
Има една хубава мисъл - "Ако ти не се погрижиш за себе си, никой няма да го направи".
И аз сега съм нещо ядосна на моя сладур и да видиш как е измил и разтребил в кухнята - да се неначудя. А аз си пиша тук във форума.

Общи условия

Активация на акаунт